Kuin leppäkeihäs. On kaunista katseltavaa, kun laardiperse liitää.
Satonen lentää tänään komeassa kaaressa ministeriaitoista
63
640
Vastaukset
No ei lennä, mutta olisi kyllä kiva nähdä kun lentäisi.
- Anonyymi
Joko lensi?
- Anonyymi
Siemenet syösten on vassuilla lentänyt aamusta lähtien.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle
Veroparatiisiyritykset on laitettava verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen. Vastikkeettomien osake-vakuutuskuoriin verokeitaisiin päätyvien, ökytukien jakaminen, kaiken ilmaiseksi saaneille, superrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisille, on LOPUTTAVA.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708- Anonyymi
Gayman saari ainoa minne suostun menemään naim... uimalla.
Uffe Hintman
- Anonyymi
Avaukselle kiitos päivän tahattomasta naurusta, laardi ja lentävä sanankäyttö, sen saivat aikaan.
- Anonyymi
No höpöhöpö. Vassudemarit ei siinäkään onnistu. Ei riitä heillä rahkeet.
- Anonyymi
Er Koo Pee auttaa. Annamaija jo luovutti. Heitin kannatukselle kävi kuin kepulle perseiden kanssa.
- Anonyymi
Satuli loikkaamassa persuihin.
- Anonyymi
Siirtyykö uuninpankolle teoretisoimaan uusia pähkähulluja teorioita?
- Anonyymi
Satonen on loistava ministeri, joka pystyy suitsimaan AY mafian provokaatiot.
Tulee jatkamaan eduskunnan tuella.- Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ tulee todistetuksi, jos ministeri / äärioikeistohallitus, saa hyökätä kansanvaltaa, demokratiaa, lakko-oikeuksia, kansalaisten perusoikeuksia vastaan - jää nähtäväksi, lakon luulisi ainakin hillitsevän moisia hankkeita. KorruptioSatonenOligarkissa, ei ole kylläkään mitään loistavaa, himmeää touhua on veroparatiisivarkaiden hämärätoiminta.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009805785.html
https://finnwatch.org/fi/julkaisut/osinkoverojaerjestelmaen-epaetasaisesti-jakautuvat-hyoedyt-seurantaraportti
https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/10/23/the-millionaires-calling-for-higher-taxes-i-m-rich-tax-me_6197148_19.html
Veroparatiisikomukoille pistetään rajoja, jo kaikkialla maailmalla, Suomi ei voi olla viimeinen veroparatiisi, Venäjän ohella, on alettava vaatimaan verolle sitä porukkaa, joka ei tee muuta, kuin makoilevat palmun alla, kansamme ihmisten elämien ja terveyksien kustannuksella.
- Anonyymi
Se olisi visuaalisesti ajatellen hauska toteutus, kun mainittu äärioikeistoministeri liitäisi tai siis laardi lentäisi, vai miten sen nyt sanoisi korrektisti ja kiltisti, ettei nyt vain menisi henkilökohtaisuuksiin, mutta hei meneväthän leikkaukset, suoraan köyhien kurkulle, joten antaa liitää vaan sanansäilän.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896 - Anonyymi
Siellähän oli vatsastapuhujan nukkekin jutun kuvissa.
- Anonyymi
Poliittiset lakot täytyy kriminalisoida. Eivät kuulu demokratiaan. Laardiperse-ay-mafiosot kuriin!
- Anonyymi
Itketään että työläisten asemaa heikennetään joten otetaan työläisiltä karenssi pois että voivat lähteä työstä kävelemään koska tahansa seuraamuksetta jos on huono palkka tai vittumainen pomo näin ratkaistaan tämäkin ongelma?🤷🤷🤷
- Anonyymi
joo, tuo on oikeasti ihan hyvä idea ja Tanskan malli käytöön ansiosidonnaisessa, se on 20% korkeampi kuin suomalaisen duunarin palkka. Loppuu porrrvrin ininä ettei voi irtisanoa, ei tarvitse, duunari suorastaan vaatii sitä, tai lähtee omin päin välittömästi.
Myös duunarin on päästävä eroon paskasta yrittäjästä, on väärin että tulee jopa kolmen kuukauden karenssi, jos sanoo itsensä irti. Miksi porrrrvari ei tätä asiaa edistä? win-win tilanne.
- Anonyymi
Kumpi painaa enemmän, 150 kiloa höyheniä vai Satonen?
- Anonyymi
Kumpi liitää hallituksesta kauniimmin, laardeineen tai ilman, kun kansalaiset iskevät takapuolet penkkiin ja muu väestö tukee lakkolaisia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708
Veroparatiisiterroristit kiristävät Suomen kansaa, kansalaisten perusoikeuksilla, aidolla demokratialla, johon lakko-oikeudet olennaisena kuuluvat. Myöhäiskapitalistit toimivat kuin Venäjän oligarkit, täysin samaan malliin, ryöstivät valtion, eläkerahastot ym kansamme valtavat varallisuudet. - Anonyymi
Valmistaudutaan pitkään lakkoon, siltä näyttää. Kansan tuki lakoille on pysyvää.
- Anonyymi
aina löytyy työkkäristä väkeä, jotka tekee lakkolaisten työt. Jo 12 olen löytänyt siis. Kiitos Vihtiläiset
- Anonyymi
Kannatan. Hintojen nostaminen onkin jo ihan tarpeellista. Parjäämme kyllä. Suomi on rakas maa, sanoi ex-pääministeri ja toinen ministeri oli sitä mieltä, että muut ensin ja sitten me!
Sosialismiaate on kukkeimmillaan taas pitkästä aikaa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
aina löytyy työkkäristä väkeä, jotka tekee lakkolaisten työt. Jo 12 olen löytänyt siis. Kiitos Vihtiläiset
Työkkärin ämmät ei kuule tee yhtään mitään, paitsi työllistävät itse itsensä.
- Anonyymi
Kansa ei tue lakkoilua. Mikäli hallitus perääntyy yhdestäkään tavoitteestaan, on hallituksen erottava.
Seuraava hallitus on ”mariini” kaksi. Nyt mariinina on kapina-antti ja vasempana kätenä runkkukäsi miljardirosvo. Mariini kakkosta tukee toki huorapuolue ja rkp. Jo viime vaalien jälkeen olisi oikeistopuolueiden pitänyt jättäytyä hallitusvastuusta, vaikka olivat voittajia. Olisi pitänyt antaa vasemmiston jatkaa ja kantaa vastuunsa.
- Anonyymi
Satosesta saa köydellä kaulasta kattoon ripustamalla hyvän luomu-nyrkkeilysäkin.
- Anonyymi
Tuo äitinsä helmoissa kauan elänyt aikamiespoika, kaappi sellainen, on kyllä täydellinen tampio ja urpo. Ja vielä uppiniskainen urpo.
- Anonyymi
SAK:n urpo kuvittelee siis seisauttavansa suomen, järki seisoo lakkolaisilla lisään edelliseeni
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SAK:n urpo kuvittelee siis seisauttavansa suomen, järki seisoo lakkolaisilla lisään edelliseeni
Hyvin sanottu SAK:sta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SAK:n urpo kuvittelee siis seisauttavansa suomen, järki seisoo lakkolaisilla lisään edelliseeni
Ja te oikeistodiktaattorit kuvittelette orjuuttavanne työntekijät, järkenne on sumentunut kokonaan.
- Anonyymi
Nakkidiileri Vammalan torilta.
- Anonyymi
Avaaja korjaa: SAK:N Työtä vieroksuva kommariperse
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13148
pääsi eduskuntaan
nyljettäväks jpkso ps ososo- Anonyymi
Hieno suoritus. Olette saanut jo joka seitsemännen yrittäjän mukaan. 6 seitsemästä yrittäjästä vastustaa teitä
- Anonyymi
Tuo äitinsä helmoissa kauan elänyt aikamiespoika, Mäkynen - kaappi sellainen, on kyllä täydellinen tampio ja urpo. Ja vielä uppiniskainen urpo eroaisi itse, kun vaimonsa petti
- Anonyymi
Siis kuka petti ketä? Vaimo Mäkysen vai Mäkynen vaimoaan?
- Anonyymi
Hauska katsoa, monenko duunarin talous kestää sen, että lainojen lyhennysvapaa kuukausi onkin jo maaliskuu. Kesällä joutuu tekemään oikein töitä, kun tehdas on kiinni, eikä töiden alkua näy. Saattaa Borattikin huutaa apuva!
- Anonyymi
Kyllä duunarin talous kestää, vaan kestääkö yrittäjän? epäilen että ei, ulosottomies on ovella ja kas talo ja mersu lähti ja akka myös.
- Anonyymi
Yriitäjähän ensitöikseen ottaa aina perkeleesti lainaa että saa heti mersun alle. No nyt se mersu sitten lähtee kun liikevaihtoa ja tulosta ei synny. Alkaa ryyppyputki.
- Anonyymi
SDP sai kunnon kyydin ikuiseen oppositioon! Potuttaako äärivasuria taas täydellinen häviö vasureille.?
- Anonyymi
Laardipiiperölle tulee lähtö ministerin pestistä, jos ei ala käyttäytymään.
- Anonyymi
Minulle tulee lentävstä Satosesta mieleen Pahkasiassa seikkaillut Peräsnies.
https://hs.mediadelivery.fi/img/some/default/a030804258ec4c0d84db1d74401aeb8d.jpg - Anonyymi
Kerrankin meillä on hyvä työministeri. Arvostan.
- Anonyymi
Montako työpaikkaa on saanut aikaiseksi?
Satonen on ikään kuin käänteinen työministeri, jonka tarkoitus on imeä työntekijöille tarkoitetut palkkarahat oman vyötärönsä kasvattamiseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Montako työpaikkaa on saanut aikaiseksi?
Satonen on ikään kuin käänteinen työministeri, jonka tarkoitus on imeä työntekijöille tarkoitetut palkkarahat oman vyötärönsä kasvattamiseen.Satonen (kuten muukin Orpon hallitus) on vähentänyt työpaikkoja eli nostanut työttömyyttä toisin kuin lupasivat.
- Anonyymi
Kun persut meni hallitukseen olin epäileväinen. Mutta ne onkin pärjännyt ihan hyvin. Ja on ottaneet vastuuta. Antaa SDP räksyttää karavaani kulkee.
- Anonyymi
SDP, , jonka tarkoitus on imeä työntekijöille tarkoitetut palkkarahat oman vyötärönsä kasvattamiseen.
Marinikin vain irvisteli kameralle ja käytti valtion rahoja bilettämiseen - oman hyväänsä
- Anonyymi
Saas nähdä, mitkä viikon päästä satosella on selitykset torstain täysiistunnossa?
- Anonyymi
Niin tai kahden?
- Anonyymi
Satonen ei ymmärrä, että Suomi on paljon muutakin, kuin EK ja hänen hyväveliverkosto.
- Anonyymi
Marginaali verokeitaista, luulee Suomea omaisuukseen, aivan kuten oligarkit Venäjällä, ryöstivät Suomen valtion, eläkerahastot ym kansamme valtavat varallisuudet, missä rikoskanteet viipyvät ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644085/vale-tasa-arvolaki-on-kovempi-aarioikeistoekstremistinen-poliisi-militaristivaltio
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18080243/ilmaiseksi-suomen-eteen-toita-raataneille-kuuluvat-2000ekk-minimielakkeet - Anonyymi
Visuaalista ilotulitusta odotellessa, voisimme laittaa veroparatiisisaarten työnvieroksujapummit verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen. Ökyrikkailta toisten elämien kustannuksella, kaiken ilmaiseksi saaneilta veroparatiisipummeilta kaikki ökytuet poistettava.
https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/10/23/the-millionaires-calling-for-higher-taxes-i-m-rich-tax-me_6197148_19.html
Mikä yrittäjä se sellainen on, joka ei koskaan tule omillaan toimeen ? - Anonyymi
Joutava myöhäiskapitalistien äärioikeistohallitus, joutaa jo erottaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18292365/miten-niin-saksassa-ei-lakkoilla-
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/vast/detta-handlar-tesla-braket-om--m1s6fx
https://www.msn.com/en-us/news/politics/state-of-the-union-biden-to-push-wealth-company-tax-ideas/ar-BB1jtPzQ
Usan presidentti ja ehdokas, vaatii verotusta pörssimonopoleille, samaa pitäisi kiireellä vaatia jo Suomessakin, eikä enää jahkailla. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18288167/tyoantaja-nimike-pitaa-ansaita-verojenmaksulla-suomeen-aidolla-tyollistamisella
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18292365/miten-niin-saksassa-ei-lakkoilla-
Lakkoja käynnissä paljon ympäri Eurooppaa, Saksa, Ranska, Espanja, Ruotsikin lakkoilee, suurtyöttömyyden kourissa, ruotsidemokraattien eli sikäläisten populisiporvarien jäljiltä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18234094/ruotsidemokraattien-jaljilta-suurtyottomyys-ruotsissa - Anonyymi
Ravatin pitäisi osottaa ylöspäin kun ei se muuten olisi mahdollista.
- Anonyymi
Elä pössyttele enää yhtään viherpunavassari.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909066/myytti-punavihreista-neonatsien-vaalima-naurunalainen-ulkomailla
GAL - TAN siinä yksipuoluejärjestelmän, kaksi suuntausta, käytännössä yksipuoluejärjestelmässä. Ota ihan itse selvää, mitä nuo tarkoittavat. - Anonyymi
Ovatko pörssirikolliset tehneet jo sotilasvallankaappauksen Suomessa ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia - Anonyymi
Ovatko nuo lakkoilijoitten siivellä, töistä lusmuilevat ja siitä lakkoilijoita syyttävät, pörssirikkaita vai mitä ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18310700/ovatko-porssirikolliset-tehneet-sotilasvallankaappauksen-suomessa- - Anonyymi
EK:n Pörssirikollispunikkeja naurattaa, kansanmurhaa haavoittuvimmilla kansalaisilla, Suomessa tehdessään.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/suomen-rikkaimmat-ihmiset-nauttivat-etua-jolla-kerataan-satoja-miljoonia-euroja-ilman-veroa-professori-taysin-omituista/5cf5e68b-025b-4659-beb7-b8ad6ff4d881?ref=iltalehti:5fd4&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi
Onko Suomeen tehty sotilasvallankaappaus, EK-pörssipunikkien Cayman saarten veroparatiisivajakkien toimesta ? - Anonyymi
Aiemmin Sveitsi kelpasi populistiporvareillekin ihannevaltioksi, nyt kun Sveitsi äänesti eläkeiän nostoa vastaan ja toteuttaa 2 500€/kk MINIMIELÄKKEET, onkin ollut hiljaista sillä suunnalla.
https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-politics/pension-swiss-switzerland-vote-protest/73323356 - Anonyymi
KorruptioSatosen kokemattomuus, näkyy joustamattomana änkyröintinä, naama punoittaa, kun ei osaa sopia, eikä joustaa mitenkään.
https://www.aljazeera.com/features/2023/8/18/are-these-really-the-worlds-happiest-countries - Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa843032Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei3102685Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1901493Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �621192Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2391098Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano281011- 70948
- 117940
- 76920
- 72904