Myytti punavihreistä Neonatsien vaalima, naurunalainen ulkomailla

Anonyymi-ap

Viimeinen valtio tuossakin ongelmassa, jossa pörssirikollis-äärifasistien YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN neonatsitrollit, hokevat punavihreyttä, jota ei Suomen eduskunnassa, ole olemassakaan, jos olisi olivat 2000€/kk MINIMIELÄKKEET, jo aikoja sitten toteutettu.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17890090/thaimaassa-rikostutkitaan-pmn-omistuksia-sote-porssirikollismonopoleissa

https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html

Suomen eduskunta on syvästi äärifasistinen, pörssirikollisten ja neonatsien YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ.

105

2959

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kumpa olisikin vain harmiton vitsi NEONATSISMI, vaan eipä ole, on vakava uhka Suomen valtiolle ja kansalle, demokratialle ja oikeus-sivistysvaltiolle, kansalaisten perusoikeuksille.

      https://yle.fi/a/3-11892227

      https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-140929

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

      Suomi on jo niin ylimiritarisoitu, äärifasistinen pörssirikollisten poliisivaltio ja YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, että niin poliitikot, kuin viranomaiset, eivät itse ole sitä tunnistavinaan, vaan jatkavat laittomuuksien tekemistä, selkeästi täysin lainvastaisella äärifasisti-pörssirikollisten NEONATSIHALLITUKSELLA.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17908790/ranskassa-poliisi-tappoi-17-vuotiaan-autokuskin#comment-121621382

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ulkomaiset mediat eivät selvästikään vielä tiedä, kuinka pitkälle ja pahaksi, äärioikeistoekstremismi ja pörssirikollisuus, on Suomen eduskunnassa, ministeriöissä ym vallankäyttäjien keskuudessa päästetty, informoikaa heitä, kirjoittakaa köyhyyteen pakotetut, ja muut taloudellisen ym äärioikeistoekstremistisen pörssirikollisten vihaväkivallan kohteet, kansainvälisiin tiedotusvälineisiin, että saavat tietoa !

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17912938/elakelaiskoyhat-ovat-suomen-quotnaheleitaquot

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ pörssirikollisuudessa ja äärioikeistoekstremismissä, erittäin tanakasti, Suomen eduskunnassa, ministeriöissä, ym vallankäyttäjien keskuudessa. Jos olisi aidosti mitään punavihreää, tai edes demokratiaa, olisivat muiden Pohjoismaiden ja EU-oikeus-sivistysvaltioitten 2000€/kk MINIMIELÄKKEET toteutettu, jo edellisen hallituksen aikana Suomessakin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

      Siinä on minkään toimintakykyisen hallituksen ehdot ja edellytykset Suomessa, aito sosiaalinen oikeudenmukaisuus, joka alkaa veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisen lakkauttamisesta, taloudellisen väkivallan, äärimmäiseen köyhyyteen eläkeläisväestön pahoinpitelemisen lopettamisesta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17914480/2000ekk-minimielakkeet-toimintakykyisen-hallituksen-edellytys

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos korruptiovallankäyttäjät aidosti haluaisivat, estää neonatsismia, äärifasismia, joka juontaa pörssirikollisuudesta, lopettaisivat sananvapauksien estämisen eri mieltä äärifasistien kanssa olevilta ja alkaisivat rajoittamaan, selkeiden neonatsiviestien lähettämisiä ek-medioissa.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2023/7/19/are-we-heading-towards-a-far-right-european-union

      Ei palvele mitään uutisasiaa, että ek-il:ssa näytetään, jonkin mielisairaan Breivikin natsieleitä, ja väitetään "ääriajattelijaksi", ei siinä ole ajattelusta kyse, vaan sen puutteesta.

    • Anonyymi

      https://www.svt.se/nyheter/utrikes/60-sekunder-rasistskandalen-i-finlands-regering

      "Ruumispussit" sisältävät, Suomen rakentajia vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita Suomen kansalaisia.

      Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamista, eläkeläisväestöä taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakottamalla, ilman aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia pahoinpitelemällä.

      Ja totaalinen mediahiljaisuus.

    • Anonyymi

      "Punikkeja" hokeva vässykkä, roikkuu äitinsä rinnoilla vielä aikuisena ukkonakin, pörssirikollisperillinen, valtion virkamiehen perintönatsi.

      https://www.ksml.fi/paikalliset/6117870

      Miksi poliisi ei pidätä valtion korkeiden virkojen, törkeitä väärinkäyttäjiä, korruptiopoliitikko-pörssirikollisia, jotka ovat se todellinen uhka ihmisille ja luonnolle Suomessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sana tulee virheistä ja vasureista. Nämä ovat käytännössä samaa aatetta. Lyhenne siis.

      • Anonyymi

        Siis sana tulee vihreistä ja vasemmistopuolueista. Kai näitä on olemassa aloittaja?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis sana tulee vihreistä ja vasemmistopuolueista. Kai näitä on olemassa aloittaja?

        Tämä oli ennenkuulumatonta että joku väittää että vihervassuja ei olisi olemassa.


    • Anonyymi

      Vasemmistoaate on murhannut sata miljoonaa ihmistä. Viisi kertaa enemmän kuin toinen hirviösysteemi natsismi.

    • Anonyymi

      Natseja ei maassa ole. Se aate on mahdottomuus tässä punaisten hallitsemassa maassa.

    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa, ministeriöissä ym valtion korkeiden virkojen, törkeiden väärinkäyttäjien keskuudessa, jos joku ei tuota ole vielä hoksannut, on parempi alkaa lukemaan uutisia, kansainvälisistä tiedotusvälineistä.

      https://www.aftonbladet.se/ledare/a/zEyyE9/jimmie-akesson-dansar-glatt-jenka-med-islamisterna

      https://yle.fi/a/74-20047170

      Ja silloin tällöin, ehkä pakon edessä, tai puolivahingossa, ek-medioistakin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17988872/korruptioorpooligarkin-pmna-esiintyminen-alkaa-olla-lopussa-

      • Anonyymi

        Näin se tuntuu olevan.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16220883/kiina-heilastelee-aarioikeiston-kanssa---ihmisoikeudet-vaarassa-suomessakin

      Tulipunaista on pörssirikollisuus-sosialismi, veroparatiisikommunismi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17896806/itavallassa-prideen-hyokanneilla-aarifasisteilla-yhteyksia-aariislamisteihin#comment-121449464

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa, ministeriöissä, viranomaisten, supon keskuudessa, suojellut, vähätellyt, salaillut isointa mahdollisuutta, turvallisuusuhkaa Suomen kansalle ja valtiolle, korruptiopoliitikkojen äärifasistista, järjestäytynyttä isoa pörssirikollisuutta, Venäjä-bisneksineen.

    • Anonyymi

      Kansalla pörssirikollisuuden maksattaminen, ei ole minkään hallituksen tehtävä, missään valtiossa. Monin tavoin täysin lainvastainen, äärifasisti-pörssirikollisten neonatsihallitus on erotettava. Ainut oikea ratkaisu, eikä se tarkoita, että OligarkkiKeskustan äärifasteilla, mikään ongelma ratkeaisi, kun niillä ei ole siihen edes ääniä.

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/suomen-rikkaimmat-ihmiset-nauttivat-etua-jolla-kerataan-satoja-miljoonia-euroja-ilman-veroa-professori-taysin-omituista/5cf5e68b-025b-4659-beb7-b8ad6ff4d881?ref=iltalehti:5fd4&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Täällä on joku vanhan liiton nettihullu kirjoittelemassa. Näkee jotain fasismia ja uusnatsismia kaikkialla, mutta kaikkien vihervassarien tapaan et osaa antaa tälle "fasismille" mitään määritelmää. Mielestäsi kaikki kanssasi eri mieltä olevat on "fasisteja". Olet totalitaristinen idiootti ja kaiken lisäksi hullu.

    • Anonyymi

      Saudi-Arabien kanssa golffaajat ja eläkerahastoja pörssirikollisille verokeitaisiin hautovatko, ovat palstan neonatsien mielestä "punikkeja", ressukoilla on jääneet historian luvut pahasti kesken.

      https://www.svt.se/nyheter/utrikes/riksrattsutredning-mot-joe-biden-inleds

      Suomessa ei mitään punikkeja ole ollut koskaan, eikä tule olemaan, kuin pörssirikollis-äärifasisti-neonatsien märissä päiväunissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisisosialismi kukoistaa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b45384b9-c046-4a6d-9ddc-0c70ba1ee81f

    • Anonyymi

      Moni Suomessa ei tiedä, että äärifasistit ja ääri-islamistit, ovat samoja pörssirikollisia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Menneisyyteen jämähtäneet juopot, elävät vielä "puhavihr" aikaa, jota sitäkään ei Suomessa aidosti, ole koskaan edes ollut olemassakaan.

    • Punavihreiden suosikkiporukka vähän keppostelee Israelissa.
      😄😄😄😄😄

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tosiaan mennyttä aikaa puna-vihr-äärioik. vastakkainasettelu, kun pörssirikollisten yksipuoluejärjestelmä Suomen eduskunnassa.

      Kansainvälisesti puhutaan: GAL - green, alternative, libertarian

      TAN - traditional, authoritarian, nationalist

      termeillä, eikä mitään vas-oik-asetelmaa, ole enää kymmeniin vuosiin ollut olemassakaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-medioitten toimittajista tullut pörssirikollis-neonazien trolleja.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18122847/onko-sanomien-uusi-johtaja-hollantilainen-natsi-

      Valeuutisen tunnistaa "Suomen kansan sympatioitten" mainostamisesta, pörssirikollisten sota-sote-ym rikollisuuden yhteydessä.

      En tunne yhtäkään kansan keskuudessa, joka hyväksyy valtavien summien, jatkuvasti noille korruptiovaltio-Ukrainan venäläisille, tuhansia biljoonia typerään ja loputtomaan sotaan tärvänneille, lähettämisen hyväksyvää Suomen kansalaista. Oma kansa pahoinpidelty teekutsu-kerjuuttamisjonoihin, ne jota sinne enää kykenevät, enemmistö ei.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18067923/paljonko-naton-sodanlietsojatrolli--truth-still-hurts-tienaa#comment-123868987

      • Anonyymi

        Putin on naZi.


    • Anonyymi

      Aina tuo "putin on nazi"-kommentti viimeisenä, vaikka kansalaiset kuinka tänne kirjoittaisivat, palstahan on siis yksipuoluejärjestelmän mainospalsta, jos joku ei ole vielä hoksannut.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Rahaa mitä henkilö ei ole ansainnut jakaisi vain vasemmisto demari muiden kommunistien myötävaikutuksella . Eläkkeeksi riittää kansaneläke 880€ korkeintaan .

    • Anonyymi

      Kertoo miten päistään sekaisin, äärioikeiston pörssirikollisten, käytännön väkivaltajoukot ovat, kun näkevät äärifasistisessa ek-hesarissakin "komukoita". Varokaa veroparatiisitripillä sekoilevia populistiporvareita.

    • Anonyymi

      Romahdus PetosKokPersuille, näkyy toistoina palstalla, rasismikortti-kommunismi-turhake-aiheina, joita kansalaiset ovat jo oppineet läpivalaisemaan, veroparatiisihörhöjen provoiksi.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Palstan äärioikeistopopulisti kyselee, miksi äärioikeistoekstremismi tunnistetaan ja miksi siitä keskustellaan EU:ssa. Siksi että se on aidosti iso ja vakava ongelma. Sivistynyt Eurooppa ei sen sijaan, tunnista enää mitään vihervas-olemassaoloa, on käytännössä vain yksipuoluejärjestelmä, ja siinä kaksi eri suuntaa, GAL ja TAN.

      Vihreä-vaihtoehtoinen-liberaali ja konservatiivinen-autoritäärinen-nationalistinen.

      Tuolta akselilta joutuvat EU-kansalaiset nykyisin valitsemaan, jos aikovat äänestää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomi ei ole koskaan ollut mikään "sosialistinen valtio", vaikka pörssirikollisten jenkeistä tuoma äärioikeistoekstremismi, sellaista kuvaa haluaisikin tuputtaa. Siinä syy miksi moista ei ole tarvinnut pelätä, kun sitä ei Suomessa ole koskaan ollut.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

      Yhä useampi äänestäjistä tulevaisuudessakin, on eläkeläinen. Ne puolueet jotka tekevät töitä, aidon, ajanmukaisen, taloudellisen oikeusturvan, esim. Sveitsin mallin mukaisten, reilun parin tonnin minimieläkkeiden, toteuttamiseksi Suomessa, ovat tulevaisuuden vaalivoittajia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Muistutetaan nyt tuostakin, kun näyttää joiltakin, maahanmuuttovyöryn edessä, totuus unohtuneen, kun äärioikeistohallitus moninkertaisti maahanmuuton, ulkomaisen halpatyövoiman tuonnin, veroparatiisiyrityksien ökytukien kahmintaan, elämäntapatyöttömille verokeitaisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18504199/maahanmuuttajien-maarat-2023-ovat-ennatyssuuret-tiedottaa-tilastokeskus#comment-129538535

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-

      Koskaan aiemmin ei ole yhden hallituksen aikana, tullut niin valtavat määrät, ulkomaista halpatyövoimaa, syrjäyttämään kantikset kerjuuttamisjonoihin, kuin PetosKokPersRkpkd:n aikana.

    • Anonyymi

      Millä planeetalla asut aloittaja

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko sulla nyt varmasti oikea maa kyseessä tai planeetta?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aika heikosti venäjän trollilla menee.ei yhtään puoltavaa kirjoitusta.

      • Anonyymi

        Mikä ihmeen trolli? Jaana se on. Lakkaa sinä näkemästä näkyjä ym.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomesta tehtiin Usan kansalaisiksi kansalaisuuden vaihtaneiden, PetosKok-juristi-insinööri-ym pörssivarkaiden äärifasistien toimesta, äärifasistinen diktatuuri niiden pörssirikollisuuden rahoittamiseen, paljon ennen Unkaria ja Itävaltaa.

      Yksityistäjien pörssirikollisperilliset, joilla vara-lukaaleja verokeitaissa, kansaltamme varastetuilla jättivarallisuuksilla, vonkuvat nyt sotaa Suomeen, että voisivat tuntea itsensä vielä "isänmaallisemmiksi", pakenemalla maasta verokeitaisiinsa, evakkotarinaansa toistamaan Suomen tuhoutuessa - katsokaa vain mitä ne tavoittelevat.

    • Anonyymi

      Ja huom ettei tule väärinkäsityksiä, kaikki evakkoon karjalasta lähteneet, eivät ole noita äärifasisteja sotaa vonkumassa, vain pörssirikollis-yksityistäjät ökyperillisineen äärioikealla.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kaikki saksankielisen keskieuroopan fasistiset natsi valtiot pitäisi eristää pysyvästi muusta maailmasta


    • Anonyymi

      Tampereella poliisi ja supo, Suomen lakien vastaisesti, antaneet äärifasisti-rasistiselle "sinimusta"-natsiliikkelle alueen mielenosoittamiseen, kaupungin Keskustorilla ja vielä poliisisuojeluksen sen lisäksi. Lainvastaista toimintaa ja mahdollisesti Venäjältä johdettua.

      https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000011205018.html

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      331
      7179
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4388
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3175
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2987
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1826
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      216
      1773
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1587
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1448
    Aihe