rajamiehet

mitäs nyt kun rajavartijat on lakossa,voi herranjumala,ajavat omia etuuksiaan,onko tuo nyt mistään kotoisin,pitäisi vain kiltisti suostua siihen mitä herrat tarjoavat niinkuin paperiliittolaistenkin pitäisi. hah hah hah
8457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kolme riuskaa rajamiestä.

Äänestä

Ihme tyyppejä kyllä nuo rajamiehet.Eikö ne ajattelee omaa napaa pitemmälle.Kohta täällä pyörii kaikki mafiat ja ampuu meitä kaduille ja metsiin.Olette kyllä tosi hulluja yäääähh..

Äänestä

saada rajamiehille olot kohdalleen. vuorotyö ja päivät pitkät (myös juhlapyhinä :) ratsaamassa itäsuomalaisia. ei varmasti herkkua.

Äänestä

Kyllähän omia etujaan saa ajaa, mutta pitää myös ymmärtää omat edut.

Äänestä

ny rajamiehet töihin. Muuten teidänkin hommat myydään ja tulee niitä kiinan poikia tilalle. Kyllä on Suomi kuralla kohta. Mutta onneksi on meillä noita päteviä inssejä ja jotain helvetin mikrotukihenkilöitä jotka kuulemma osaavat ajaa paperikonettakin. Kohta ne vie teidänkin hommat!

Äänestä
  • onhan ne uus-avuttomat kokeilleet ajaa paperikoneita mutta ihme ja kumma eivät ressukat osanneet(eihän sen pitänyt olla kuin nappien painelua).

    Äänestä

  • varmaan kirjoitti:

    onhan ne uus-avuttomat kokeilleet ajaa paperikoneita mutta ihme ja kumma eivät ressukat osanneet(eihän sen pitänyt olla kuin nappien painelua).

    tavallisesti edes painella. Kyllä se on mittareiden jatkenea olemista, ja siinä se ongelma mielestäni onkin. Virikkeiden vähyys aiheuttaa vaikka kenelle alakohtaisia ongelmia. Muutaman tunnin työnopastus riittää lähtövakanssiin, yhtä helvettiä tämä vakanssiajattelu!!!

    Äänestä

  • täällä elätettäviltä syöttiläiltä (turvapaikan hakijat)rajamiesten palkkoihin olisi kohdallaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reiska kirjoitti:

mitäs nyt kun rajavartijat on lakossa,voi herranjumala,ajavat omia etuuksiaan,onko tuo nyt mistään kotoisin,pitäisi vain kiltisti suostua siihen mitä herrat tarjoavat niinkuin paperiliittolaistenkin pitäisi. hah hah hah

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu