Palkkatukityö

Kenties pääsen joskus sellaiseen.
6176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sellaista minäkin olen vähän miettinyt. En toki tiedä olenko oikeutettu palkkatukeen. Eihän siinä palkka päätä huimaa. Hieman vähemmän, kuin puolikas eläkkeeni, mutta eivätpä työpäivätkään olisi käsittääkseni kuin 5 tuntisia.

Se olisi minulle loistava, jotta olisi pikku puuhaa muun touhuamisen lisäksi. Tosin tulee lievähkö moraalinen ongelma. Mitä jos sitten vien jonkun työttömän mahdollisuuden palkkatuettuun töihin? 🤔

>simiti<

Äänestä
  • Enemmän sitä taitaa olla kuin kuntouttavaa.

    Äänestä

Ei työnantajat arvosta palkkatuen saajia. Tietävät että ovat huonoja tekijöitä kun olleet kauan pois työelämästä.

Äänestä
  • No mutta, jos onkin vain puoliksi työtön ja puoliksi aivovammainen? Kyllä luulisi arvostusta löytyvän! Jos ei muuten, niin kynäniska pomo itkee ja arvostaa! 😆

    >simiti<

    Äänestä

  • Mitä tuolla huuhaaskenaariolla on väliä, jos haluaa palkata jonkun valtion avustuksella? Et taida ihan ymmärtää kontekstia

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mitä tuolla huuhaaskenaariolla on väliä, jos haluaa palkata jonkun valtion avustuksella? Et taida ihan ymmärtää kontekstia

    Mikä on pointtisi. Tuo selostuksesi ei nyt oikein aukene minulle. Sitäpaitsi kirjoita hiljempaa, kun raadiossa soi nyt Melanie C " I turn to you".

    >simiti<

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kenties pääsen joskus sellaiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu