Tekeekö parisuhteella

mitään, jos siinä ei ole riittävästi seksiä, siis mielestäsi? Varsinkaan jos et ole perhettä perustamassa ja jälkipolvesta haaveilemassa.

Itselle tulee lähinnä mieleen nuo vahvemmat hoitotoimenpiteet, jossa ne aina kysyy, että onko noutaja sitten toimenpiteen jälkeen. Eli ihan maallinen noutaja.
18405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Jos kaikki muu on hyvin, niin ei seksi se kaikkein olennaisin asia ole, siis minulle.

Äänestä
  • Ja myös kääntäen, jos muut asiat ovat huonosti, niin hyväkään seksielämä ei riitä.

    Äänestä

  • "Jos kaikki muu on hyvin, niin ei seksi se kaikkein olennaisin asia ole, siis minulle".

    Mutta, et kuitenkaan kokonaan luopuisi seksistä (coitus)?

    Pʀɪᴍᴀʟᴅᴀᴅᴅʏ, ᴇᴛ ᴀʟ.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    "Jos kaikki muu on hyvin, niin ei seksi se kaikkein olennaisin asia ole, siis minulle".

    Mutta, et kuitenkaan kokonaan luopuisi seksistä (coitus)?

    Pʀɪᴍᴀʟᴅᴀᴅᴅʏ, ᴇᴛ ᴀʟ.

    Juurihan sanoin, ettei se minulle olellisin asia ole, ei varsinkaan coitus. Sitä ilman pärjään mainiosti, jos tarve on.

    En tietenkään silti luopuisi seksistä. Minulla on kaksi tervettä kättä.

    Äänestä

Jos parisuhteesta puuttuu seksi, on kuin lähtisi piknikille hyvin eväin, mutta söisi paperit. 🌹👀

Äänestä

Erotiikka (seksi eli coitus sekä -leikit) ovat porttihuume. Ilman erotiikkaa ei ole parisuhdetta. Siksi ihmiset suorittavatkin seksuaalista parinvalintaa, eikä esimerkiksi kaffeenjuonnillista parinvalintaa.

Äänestä

Sitä varten kuulemma mennään naimisiin jos nämä hommat ns väsyttää?

Äänestä

Arvostan enemmän mielekästä yhdessäoloa erilaisine menoineen ja harrastuksineen. Lähellä olo, silitys ja hellyys ovat vain hetken ajan tärkeitä vuorokauden aikana, jos seksi siitä jatkuu, menköön niin muttei välttämättä. En missään nimessä jättäisi kumppania, jos hän haluaisi tai joutuisi lopettaa seksin kunhan muu toiminta ja aktiviteetit jäisivät entiselleen.

Äänestä
  • Jep, juuri noin mullakin. Muut asiat ovat ne oleelliset, ei seksi. Seksin puutteen kestän kyllä, jos läheisyyttä ja hellyyttä muuten riittää. Tietysti sillä on väliä mistä se seksittömyys johtuu ja siitä pitäisi puhua, mutta ei liitto kanssani siihen kaatuisi, että toinen ei enää seksiä haluaisi tai pystyisi harrastamaan. Varsinkaan liitto ei kaatuisi siihen, jos pelkkä pissivehkeiden yhteenhinkutus loppuisi.

    Äänestä

  • Näin itsekin ajattelen, luottamus, tuki ja turva täydentää suhteen. Läsnä olo ja avartavat, rakentavat keskustelut kahden ihmisen välillä antaa paljon enemmän kuin seksi, ainakin minulle.

    Äänestä

Tuohan on ainakin itselleni ihn tavallista. Ei parisuhteessa ikinä ole niin paljoa seksiä kuin minä haluaisin. Miehet nyt eivät vain halua samalla tavalla ja siihen on vain mukauduttava. Eivät parisuhteeni ole seksinpuutteeseen kaatuneet, siihen nyt on tottunut ja se on täysin tavallista. Muut ongelmat ovat paljon oleellisempia.

Äänestä

Mikä on riittävästi jos seksi on parisuhteessa se tärkein asia suhde tuskin toimii pitkään si taas jos seksittömyyteen parisuhteessa ei ole mitään muuta näennäistä syytä kuin uskottomuus ei suhde ole toimiva ja uskottomuus on taas varma tapa tuhota parisuhde oli se si aiemmin ollut toimiva tai ei

Äänestä
  • M𝗎nasarjakas ajaa miehen "uskottomaksi" pihtaamalla seksiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    M𝗎nasarjakas ajaa miehen "uskottomaksi" pihtaamalla seksiä.

    Tuokin taisi putkahtaa munastasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    M𝗎nasarjakas ajaa miehen "uskottomaksi" pihtaamalla seksiä.

    Eli miehet eivöt siis koskaan rakasta tai miehen rakkaus on ihan munasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Eli miehet eivöt siis koskaan rakasta tai miehen rakkaus on ihan munasta.

    Ikänaisilla ja wanhusnaisilla ei ole seksuaalista funktiota, mutta miehillä on, hautaan asti. Erotiikka (seksi, coitus, rakasteleminen, esileikit) ovat erottamaton osa miehen "rakkautta".

    Äänestä

Parisuhteella ei tee mitään, koska siinä ei ole mitään JÄRKEÄ.

Äänestä

Naisen on siedettävä sitä, että mies on naisen perseessä kiinni koko elämänsä.
Jos mieheltä kielletään seksuaalinen kanssakäyminen, mies ahdistuu ja hajoaa henkisesti.

Onneksi nykyiset psyykelääkkeet leikkaavat myös seksihaluja. Mies voi olla mömmöissä loppuelämänsä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

mitään, jos siinä ei ole riittävästi seksiä, siis mielestäsi? Varsinkaan jos et ole perhettä perustamassa ja jälkipolvesta haaveilemassa.

Itselle tulee lähinnä mieleen nuo vahvemmat hoitotoimenpiteet, jossa ne aina kysyy, että onko noutaja sitten toimenpiteen jälkeen. Eli ihan maallinen noutaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu