Pääministeri Urpo päätti tuhota kaiken.
Suomessa oli liian vakaat työmarkkinat
Anonyymi-ap
19158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tai sitten möliset propagandaa, ettei kukaan huomaisi heimoveljiesi ylireagointia, öyhötystö ja turhas lakkoilua syylliseksi.
Orpoa suurempi syyllinen on häkämies. Hallituksen todellinen johtaja.
Ahaa, salaliittoteoreetikko iskee, paha juoni taustalla.
Sellainen vetoaakin juuri valehteleviin ja omia epäluuloja urputtaviin vasuri-lakkoilijoihin.
Hyvin pelattu. 👍
Kyllä
Ei siinä ole mitään salaliittoa. Ek; n toiveet on hallitusohjelmassa kirjoitusvirheitä myöten. Häkämies on itse esiintynyt telkkarissa kuin olisi ministeri hallituksessa. Sitä parempaa ulkoparlamentaarista vaikuttamista
ORPO ja HÄKÄMIES pelaavat tämän maan perikatoon.
Ei se ole mikään perikato. Se on vain uusi maailmanjärjestys, josta Presidenttimme virkaanastujaispuheessaan mainitsikin.
Aikaisemmat hallitukset ovat kaikki tuhonneet pk-yrityksiä. Marin antoi koronatukia vain suurille firmoille ja pienet joutui lopettamaan kokonaan kun ravintolaan ei saanut mennä.
Nyt uutiset yritti selittää että hallituksen paikallinen sopiminen auttaisi näitä pienyrityksiä.
Onko niitä pk-yrityksiä sitten vielä paljonkin tuhoamatta?
Niin, paikallisestihan voitaisiin sopia ettei työntekijöille makseta ollenkaan palkkaa.
Mehän nyt paikallisesti sovitaan että kuukausipalkka on 800 euroa. Siinä on myös korvaus ylitöistä jos niitä sattuu tulemaan. Sovitaan tässä samalla sekin ettei tässä firmassa ole lomia.
Niin ja onko paikallinen sopiminen nykyisin jotenkin laitonta?
Jos sitä joku kaipaa niin luulisi olevan mahdollista jo nyt? Vai määrääkö tietokonejumala jo siitäkin kuka saa syödä ja milloin saa istua?
Toisen kuolema on toisen leipä. Orpo ja Kokoomus sekä EK haluavat 20000 työperäistä maahanmuuttajaa per vuosi. Sinua ja minua ei tarvita enää mihinkään. Viemäriputkena tai aidanseipäänä voidaan pärjätä.
Kommunistit nousivat barrikaadeille. Poliittiset lakot kun ovat vielä laillisia, että voi tuhota Suomen talouden laillisesti, kostoksi.
Sama kun vasurit ei hyväksynyt vittuilematta oikeistohallitusta demokratiassa - jopa Espanjan SDP jyrähti ihan Eu:ta myöten, pariinkin kertaan.
Ota vähän vähemmän viinaa kun näet olemattomia kommunisteja.
Ei vaan AY-pomot, jotka eivät hyväksy demokratiaa.
Avaaja lisää: johan sanoin SAK = Urpo
Avaaja lisää :Marin, ei osanut ja päätti lähteä karkuun.
Avaaja lisää
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17960581/marin-tuhosi-tuhansien-ihmisten-elaman
Hyvä Orpo että yrität muuttaa ikivanhoja homehtuneita asioita tähän 2024 vuoteen.