AKT kerää suojelurahaa yrityksiltä ja pakottaa vaihtamaan liittoa. Tuo on kuin suoraan mafian käsikirjasta.
https://www.verkkouutiset.fi/a/yrittaja-syyttaa-ahtaajien-vaatineen-vuosien-ajan-suojelurahaa-nain-akt-vastaa/#83868710
Voiko näin törkeää edes olla? Hyi olkoon! Mitähän noiden ammattiliittojen takaa oikein löytyykään, kun oikein alkaa kaivelemaan? Ja tuollaisten kanssa pitäisi neuvotella.
PIDÄ hallitus pintasi. Periksi tuollasille mafioille ei saa nataa yhtään!
https://www.verkkouutiset.fi/a/yrittaja-syyttaa-ahtaajien-vaatineen-vuosien-ajan-suojelurahaa-nain-akt-vastaa/#83868710
Voiko näin törkeää edes olla? Hyi olkoon! Mitähän noiden ammattiliittojen takaa oikein löytyykään, kun oikein alkaa kaivelemaan? Ja tuollaisten kanssa pitäisi neuvotella.
PIDÄ hallitus pintasi. Periksi tuollasille mafioille ei saa nataa yhtään!
Vastaukset 43
Vanhimmat
Tuota siitä ajattelutavasta ja arvoista syntyy: Ideologian todellinen luonne paljastui.
alottaja mikä meni pieleen elämässä ettet saanut kunnon työtä ja joudut ruplapalkalla paskaajauhamaan s24ssä?
Lue tuo linkki, niin ymmärrät, että ei tuo ole minun päästäni keksitty.
Keksitty höpö juttu.
Miten niin on keksitty? Verkkouutiset on nähnyt tuon valvontamaksun yrityksen kirjanpidosta.
"Summa oli hieman yli sata euroa. Verkkouutisten näkemän kirjanpidon mukaan siitä käytettiin nimitystä valvontamaksu."
Melkoisen törkeää kiskontaa. Ja tuollaiset rosvot yrittävät kävellä kansan tahdo yli. Toihan on oikeesti, kun mafian käsikirjasta.
Jos on nähnyt summan, kertoo summan. Nyt on vain "hieman yli sata". Koita maksaa tuo summa jonkun tilille niin ehkä ymmärrät.
Nyt en eläkkeellä olevana entisenä kirjanpitäjänä ymmärtänyt mitä tarkoitat.
Syystäkin eläkkeellä. Montako firmaa ajoit toiminnallasi nurin?
Koitas nyt selventää, mitä tuolla ylempänä sönkötit. Se on katsos niin, että yrityksen kirjanpitoon ei laiteta tuosta vaan; nyt on vain "hieman yli sata".
Nyt on jo niin paksua, että poliisit tutkimaan tuollaisia yrityksiä ja kirjoituksia täällä. Yrityksen kirjanpito julkiseksi ja syyte niskaan kun perättömiä levitellään.
Ei ole kaikilla päässä rattaat kohdallaan, kun tuollaisia juttuja viitsivät levitellä….
Mielenkiinnolla tuollaisen yritykse kirjanpitoa tutkittaisiinkin. Voipi löytyä vaikka mitä mielenkiintoista… joka ei kestä päivänvaloa.
Eihän sumaa voi kertoa, koska AKT kaivaisi vastaavat summat omasta kirjanpidostaan. Noihan voi olla vaikka jokaiselle yritykselle eri suuruinen suojeluraha työntekijöiden määrän mukaan, niin silloin tuon kirjoittajan ex-yritys paljastuisi ja sen saattaa vaan arvella, mitä ay-mafia sen jälkeen tekisi.
Jos mafiasta puhutaan niin vasta tällä viikolla paljastui kuka tätä maata todellisuudessa johtaa;EKn mafia!Jyri "jyrin kyrpä"Häkämieshän se päättää!Orpo ja muut pellet tekee niin kun käsketään,siksi ei neuvotella mistään kun todelliset päättäjät taustalla!Vai onko kukaan suuri mafia pomo keräämässä kentällä suojelurahaa??
Olisi mielenkiintoista tietää, että tarkastiko Verkkouutiset tuon tilinumeron kuinkin tarkkaan? Oliko se AKT:n liiton keräystili vai AKT:n pienen piirin mafioosojen yksityistili?
Jos noita tuollaisia yrityksiä, keiltä AKT on kerännyt suojelurahaa on kovinkin paljon, niin niistä on koostunut muhkea potti.
Ahtaajat ollut samanlaisia mulkkuja jo 80-90 luvulla. Ylimielisi kahvitunnin pitäjiä ! Teki töitä jos huvitti , satamassa sai odotella tunti tolkulla, metalli ja paperimiehet samaa kastia. Palkkaa tuplasti , mutta työnteko ei siitä huolimatta kiinnosta
Godfarther Heinäluoma johtaa tuota mafiaa.
Eihän se siellä ole edes, mitä sä sekoilet. Ei se ole AKT kans missään yhteydessä vaan on meppinä EU:n parlamentissa
Miksei yritys ollut Satamaoperaattori ry:n jäsen???
Tyypillinen piittaamato yritys. Onneksi AKT pisti ojennukseen. Muuten yritys olisi alkanut polkemaan palkkoja jne.
Suomessa on järjestäytymisen vapaus niin työnantajilla, kuin työntekijöillä.
Ehkä on tiedossa ollut ettei tuo taho maksa palkkoja niinkuin pitäisi
Tiedoksi kommunisteille!!!
Periksi ei anneta! Persuomalaiset seisovat Kokoomuksen riveissä ja tarvittaessa tulemme pysäyttämään uuden punakapinan KAIKIN KÄYTETTÄVISSÄ OLEVIN KEINOIN!!!
https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-47.png
Totuus ja oikeus voittaa lopussa! TE ETTE!!!
https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-48.png
Persut eivät seiso Kokoomuksen rivissä ,vaan Kokoomuksen apupuolueena siellä taustalla. Fiksummat Kokkarit häpeävät Persuja. Käyttävät hyväkseen, koska tyhmät Persut tekevät Kokkareiden likaiset työt. Kokkareissa , omien kesken , naureskellaan Persuille. Tiedän, koska olen ollut paikalla.
Höpö! Höpö! Yritätkö rikkoa hallituspuolueitten sopua? Siltä vähän vaikuttaa! Taidat olla vasemmistolainen tai demari ja koetat lyödä kiilaa hallituspuolueitten väliin!
Melko rumaa, mutta onneksi ei tuo tepsi!
Kuuntelin keskustelun, jossa vastapuolena demareitten Tuppurainen ja vasemmiston Andersson. Nuo kaksi puolueaktiivia jäivät alakynteen hallituksen edustajien kanssa väitellessään!
Hallituksella on vai suuri halu nostaa Suomen talous suosta eikä tunnu vasemmistolaisilla olevan sen parempaa ehdotusta, kunhan pullikoivat hallituksen päätöksiä vastaan!
Jimmy hoffa mitenkä sen kävi
Aika onneton selitys ja vähättely Kokolta:
"Väite suojelurahasta on täysin absurdi, lienee pikkasen tarkoitushakuista – epäkorrektia kieltä käyttävien ministerien ja kansanedustajien innoittamana, hän vastaa VU:lle."
Toi kun on niin helppo tarkistaa kirjanpidosta. Olis sanonu, että tarkastetaan ja palataan sitten uudelleen asiaan.
Ei kannattaisi kaikkea saastaa ja valheita kirjoitella. Voi käydä niin, että kirjoituksistaan joutuu vastuuseen.
AKT; yleislakko - puolipakko, jopa ahtaajat olivat töissä
Ajattelitko haastaa Verkkouutiset raastupaan?
Muuten Kokoomuslainen lehti
Älä unta näe.
Peli alkaa käydä rumaksi, kun tuollaista kirjoitellaan. Jotkut tahot taitavat , liekö EK vaiko Yrittäjät vai molemmat noin epätoivoisia, että tuollaisia syytöksiä esitetään. Ja Suomi 24 vielä julkaisee. Jotain rajaa pitäisi olla täälläkin.
Kyllä täällä voi vapaasti julkaista luotettavaksi tunnettujen lehtien artikkelita, kunhan laittaa linkin uutiseen.
Ahtaajatkin työskentelevät joillekin yrityksille, joten paljonkohan siitäkin on maksettu tai muuten hyvitetty, sitä suomalaista korruptiota. Vasemmisto osaa nämä puuhat.
On noita isotkin firmat toisille firmoille ja edustajille etuja antaneet, sehän on normikäytäntöä
Ay-liike on roistojen hallinnoima mafialiike. Ay-pomot toimivat Venäjän hyväksi, kun ovat masinoineet järjettömiä poliittisia lakkoja. Nyt hallituksen pitää säätää laki, joka kieltää ay-suojelurahan verovapauden ja poliittiset lakot tulee kieltää myös. Nämä ay-paksukaiset täytyy saada tajuamaan, että kommunistinen NL on poissa ja Venäjällä vallitsee Hitlerin kaltainen hullu!
Venäjä kiittää noita ay-pamppuja. Tällaisena aikana, kun roistovaltio yrittää hajoittaa kansaa, niin pitäisi pysyä yhtenäisenä. Näkyy kuitenkin noissa vassareissa olevan niin paljon Venäjän mielisyyttä, että palvelevat Putinia toimimalla demokraattisesti valittua eduskuntaa vastaan. Periaate noilla ay-pampuilla on "hajoita ja hallitse". Tuollainen pitää kitkeä pois jo heti ennen kuin se tuhoaa yhteiskunnan.
Mitä surkeampi koulutus, sen alempi ÄO.
Kuulostaa ihan yhden entisen työkaverin sanomiselta, hän sanoi ett enemmän kouluja käyneet ovat fiksumpia kuin vähemmän kouluja käyneet. En kyllä huomannut fiksuutta hänen asenteesta muita kohtaan vaikka oli korkeakoulun käynyt. Ei se koulutus ole tae fiksuudesta vaan se ettei ei nosta itseään ja alenna toisia, pitää osata olla ihminen toista ihmistä kohtaa.
Nuo suojelurahat ovat pelkkiä pennosia AKT:n kassassa.
Todelliset miljoonat saadaan verottomasta bisneksestä, kuten eläkeläismummojen ja pappojen vuokrarahoista Kojamosta.
Sosiaalisia etuuksia on siis korotettava vähäosaisille, jotta heiltä saadaan Kojamolle, ent. VVO, nyk. Lumo, nyhdettyä enemmän vuokraa, josta pieni siivu sitten annetaan puoluetukena SDP:lle ja Vasemmistoliitolle.
Voittoa Kojamo tahkosi parhaimmillaan yli 50% ja kaikki vähäosaisilta, joilla ei ollut varaa omaan asuntoon.
Rikollinen järjestö kiristää uhkaa
Saakos heitä häätää pois jos eivät osaa kävellä itse
Poijjaat on saanu aikanaan lusikalla....niin nyt yritetään ottaa kauhalla. Tyhmyys ei kauaksi kanna ja ahneella on paskainen loppu !
Kaikilla lakkovahdeilla on kaamea krapula päällänsä. Onneksi on vapaa päivä.