Suoraan asiaan

Anonyymi-ap

Voiko tai edes kannattaako naiselle ehdottaa toisella tapaamisella siirtymistä meille tai teille, seksiä? Loukkaantuuko nainen tästä, on tapauskohtaista vai onko reilu peli, että puhuu suoraan mitään kiertelemättä? Nainen miellyttää minua, en tiedä mitä hän minusta ajattelee.

9

398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Riippuu täysin naisesta.

    • Anonyymi

      Mielestäni peli on silloin jo menetetty, jos jätät tuon kyssärin toiseen kertaan. Nainen miettii että mikä helvetin homo tämäkin pelle on kun pillu ei kiinnosta silloin, kun sitä olis tarjolla

    • Ei naiset niin monimutkaisia ole. Nainen haluaaa tuntea olevansa rakastettu, huomioitu ja turvassa halujensa kanssa, Niin ja sitten ... naiset haluaa seksiä enemmän kuin me niehett pystytään naisillmme tarjoomaan.
      Kultani sanoi tänään, että en ole ottanut häntä ns. väkisin pitkään aikaan. Hän haluaisi olla niin haluttava, että otan hänet väkisin. Teen sen joskus lähipäivinä, mutta itselläkin pitää olla fiilis (panetus) siihen hommaan.

    • "Voiko tai edes kannattaako naiselle ehdottaa toisella tapaamisella siirtymistä meille tai teille, seksiä? "

      Tytölle ei ikinä pidä ehdottaa hetekalle menoa. Ehdottaminen on yhtä kuin kysymys, eli mies anelee tytön päätöstä. Vain maksulliset tytöt vastaavat myönteisesti.

      Sen sijaan miehen pitää antaa tytölle kehotus. Tyttö pitää siis viedä (ohjata, ohjastaa) miehen haluamaan suuntaan, antamalla tytölle kehotus ensimmäisen treffin lopulla: "mennään mun luo" tai "tuu mun luo yöksi". Tyttö kyllä seuraa, kunhan mies vie.

      Tavoitteena pitää aina olla että ensitreffiltä siirrytään hetekalle, mitä myöhemmäksi suhteen täydellistämispyrkimys siirtyy, sen epätodennäköisemmin se toteutuu.

      • Dr. Robert Glover sanoo kirjassaan 'Dating Essentials for Men': ''a woman can’t follow where a man doesn’t lead, eli "nainen ei voi seurata minne mies ei häntä johda".


    • Anonyymi

      Jos oot namu naiselle, hän jopa toivoo sitä sinulta?

      • Mitä tarkoittaa "namu"? Jos se on sama kuin maskuliini, niin tytöt toivovat hänen ottavat ohjaat.


    • Anonyymi

      No kun et kerran muuta hae kun pillua ni tee asia selväksi ni nainen voi itte päättää haluaako sen huoranmaineen vaiko eikö minkä varmaan kuitenkin saisi kun kavereillesi henkseleitä paukutellen kehuskelet

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      19
      2261
    2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      56
      1864
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      178
      1513
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1493
    5. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      21
      1479
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      310
      1431
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1061
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      63
      1027
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      34
      1005
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      349
      894
    Aihe