Kärkikaraoke Sorsanpesä

Anonyymi-ap

Juu tiedetään, että makuasioista ei saa valittaa.

Olihan valinnat ei voi muuta sanoa. Kyllähän sen valinnan ymmärtää, jos osaa laulaa. Nyt kuitenkin finaaliin kaikissa kategorioissa eteni sellaisia, jotka eivät sinne olisi kuuluneet ja laulutaito oli jotain muuta kuin kilpailuntasoa. No sellaista se on ja ennen kuin joku viisastelee. Ei en ollut laulamassa vaan kuuntelemassa kannustusjoukoissa.

Moni oikeasti osaava ja nuotissa pysyvä laulaja tipahti finaalista ja sitten finaalissa laulaa henkilöitä, joita kuunnellessa miettii, onko tämä vitsi. No tuomaristolta se oli ainakin selvä viesti muutamille kilpailijoille, että ei ole väliä osaatko laulaa. Väliä on vain sillä, miellyttääkö olemus tai kasvot. Olen pitänyt näitä kilpailuja reiluina, mutta jos laulamalla oikeasti puhtaasti ja esiintymällä ei pärjää, niin voi kysyä, mitä sitten etsitään.

2

564

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa mieltä kisoista. Kuuntelijana olin ja tuomarien päätökset olivat kyllä merkillisiä. Hyvät laulajat jäi pois finaalista, toki muutamia hyviäkin mahtui joukkoon.

      • Anonyymi

        Joo, mutta silti osaajat tiputettiin kärkikolmikosta pois. Erikoisia valintoja ei voi muuta sanoa.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      63
      1959
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      27
      1535
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1092
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      840
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      783
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      612
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      600
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      538
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      533
    10. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      119
      494
    Aihe