Vaarallista porukkaa sanoisin.
Suomessa asuvat Venäläiset kävi antamassa äänensä Putinille
Anonyymi-ap
36277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Suomessakin joku äänesti Stubbia. Vaarallista porukkaa.
Yleensäkin Suomessa Suomalaiset äänestää Suomalaista
Sotaa sotaa sotaa vaarallista puhetta
Hyvää miestä äänestivät.
I ❤️ Teboil
Teboil myy Nesteen bensaa ja Lukoil saa rahat.
Suomi vasallia potuttaa kun venäjällä on vapaat demokraattiset vaalit.
..ja v-tun vapaat vaalit venäjällä? Koko roska on täyttä manipuloitua teatteria despootin valitsemiseksi yhä uudelleen. Sanaa demokratia ei tunneta venäjällä.
Eikä Suomessa kun katsoo ORPOn hallituksen toimia.
Juu ne ottanu mallia meiltä...paavon äänet lähetettiin "vahingossa" tallinaan....
Hehe haha venäläinen huumori
Täällä on vapaata vaalit. Ehdokkaita ei panna vankilaan tai tapeta
Puolueet valitsee keskuudestaan ehdokkaat jotka pysyvät ohjausryhmän käsissä
Roskasakki jonotti
JAA, TÄÄLLÄ ON PÄIVYSTYS KAKSOISKANSALAISILLA PÄÄLLÄNSÄ.
Onnea vaan sille joka Venäjällä päämieheksi valitaan.
Huom. Ei siis äänestetä.
Huono provo, ei jatkoon.
Abradacabra vaan .
Salaisia agentteja pitkäjono, menos iltapäivä teelle!🤫
Äänestäminen ei kyllä sovi demokratiaan. Se on äärioikeistolaista käytöstä ja oman maan etu ensin ajattelua. Erittäin haitallista.
Epäilen vahvasti, että suurin osa, hyvin suuri osa, antoi äänensä aivan muulle, kuin Putinille. Heidän piti käyttää äänioikeutensa siksi, koska muuten sellaisen ääni, kuka ei ole äänestänyt suhmuroidaan Putinille. Toi on ihan totta, että noin tehdään.
Oikein äänestetty, SLAVA PUTIN.
Kurva Putte
Mihail Hodorkovski kävi Helsingissä 25.2. 2024 Kansalaistorilla puhumassa, ja vetosi, että äänioikeutetut äänestävät 17.3. jotain muuta kuin Putinia:
https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-212434
Tosin äänestystulos epäilemättä on jo käsikirjoitettu. Vaikka kaikki Suomessa olevat venäläiset äänestäisivät muuta kuin Putinia, voidaan tuloksena julkaista, että 110% äänesti juuri häntä.
Noi Ukrainen maa-alueet, mitkä Venäjä on valoittanut ovat kyllä hyvinkin hauskaa luettavaa. Kukaan ei tiedä edes sitä, jotta paljonko siellä on Venäjän kansalaisia tai sitäkään paljonko jollakin alueella on asukkaita. Siitä huolimati siellä on melkoinen äänestysvilkkaus ja kerrotaan jo nyt kuinka suuri %-osuus kansalaisista on äänestänyt.
Jooh, vaikka iso-osa paennut henkensä edestä!
Vanhan NL:n aikaan jossakin niiden vaaleissa joku kommunistiehdokas oli saanut n. 140% äänistä..
Eli paskanjauhaminen kommunisti-fasisti-naZeilla on jokapäivästä puuhaa, joten ihmiskunnan tuomio on tulossa jota ihmiskunta juhlii sitten oikein kunnolla...
Miten kävi Hitler naZille, 2ms:n sodan lopussa.
Miten käy Venäjä naZeille nykyisen sodan lopussa..
Ennusteidenm mukaan presis samalla tavalla tai pikkuisen julmemmin.
Saattpi osa olla oppositiotakin, ehkä jopa valtaosa kun eivät toimittajien filmatessa jonoja mennen tullen yrittäneet peittää kasvojaan. Jokunen oli jotka arasti kameraa ja jotka ehkä halusi salata (liian myöhään tosi ennen kuin tajusivat kameran).
*saattoi
Eli siis toivon mukaan näin olisi. Jos ei niin ihmetellä kyllä täytyy. Osin taas en ihmettele. Jis on putinisti ja saa valtiolta palkkansa, edes joku perheenjäsenkin niin jo se voi olla syy heille. No me emme hyväksy sellaista. Tuomittavaa.
Äänestyspaikka auki 8-20klo
Toivottavasti monet kävivät äänen antamassa
Miksei Suomessa voisi joku äänestää Putinia?
Äänestihän aika moni Suomessa Tarja Halostakin. Propagandan uhreja hekin olivat.
Olisko Stolisnajaa myynnissä ?
Antoivat äänensä Halla-Aholle
Venäläiset yksinkertaisia kun Putinin höpinät menevät kansaan kuin veitsi sulaan voihin
Miten paljon noita venäläisiä oikein Suomessa on. Mitä ne täällä tekevät.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18319252
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞