Olen kiinnostunut kahdesta miehestä. henkilö A vetoaa ulkonäöllisesti ja siksi, kun on kiinnostunut minusta. Mutta vaikuttaa liian yksiulotteiselta, kun puhuu vain yhdestä harrastukseen liittyvästä asiasta, itse ymmärrän sitä kuitenkin, kun samaa harrastan. Tuntuu, ettei pysty muusta puhumaan, kuin hänen mielenkiinnonkohteestaan. Hän hakeutuu minun luokseni juttelemaan aina kun näkee minut, ja pysyy siinä kauan. Olen nähnyt hänellä olevan treffi-ilmoituksen.
henkilö B taas on älykäs, ehkä vakava, mutta jutut monipuolisia erilaisista asioista. Pystyy juttelee erilaisista asioista helposti. Ei kuitenkaan ymmärrä harrastukseen liittyviä asioita, koska ei ole kyseisen asian harrastaja. Hänestä saisi kaiken luotettavan ihmisen, jota voi esitellä muille - kun taas jälkimmäinen ei ehkä. Toivoisin henkilö A:n olevan monipuolisempi, mut ulkonäkö vetoaa, kun taas B:llä ei niinkään. Kumpikaan ei sano olevansa kiinnostuneita minusta, mutta he ovat. En tiedä mitä teen, jos kumpikin sanovat yhtä aikaa olevansa kiinnostuneita.
2 miestä kierroksessa
19
624
Vastaukset 19
- Anonyymi
Sulle sopii vaihtoehto A kuin nenä päähän! B on kyllä luultavasti se parempi mutta ei sovi sulle.
- Anonyymi
Anna ajan kulua, älä hosu. Ei sinun tarvitse heti tehdä mitään päätöstä, varsinkaan kun kumpikaan ei ole kysynyt sinulta suoraan eikä ilmaissut tunteitaan. Tunteista puheenollen sinulla ei niitä ilmeisesti ole oikeastaan kumpaakaan miestä kohtaan, vai ymmärsinkö väärin?
- Anonyymi
Mulla on vähän ihastusta A:ta kohtaan, mutta pelkään, että hänen kanssa ei tulisi pitkää juttua, kun ei ole tarpeeksi yhteisiä kiinnostuksen kohteita. Vain ulkonäkö miellyttää. B:n kanssa keskustelut sujuu, mutta en tunne häntä vielä niin paljon, kuin tunnen A:ta usean vuoden takaa. Tosin en tunne hänen taustojaan, koska hän puhuu vaan yhdestä asiasta pääasiassa. Ja B:stä tiedän jotain perusasioita.
No joo, ehkä annan mennä omalla painollaan. Ehkä tulee vastaan C, joka on oikea 😃
- Anonyymi
Puhuminen on ehdottoman tärkeää, valitse hänet, joka katsoo maailmaa useammasta näkökulmasta.
- Anonyymi
Näin itsekin olen miettinyt, että kuitenkin keskusteluyhteys on tärkeintä. Täytyy tutustua enemmän
- Anonyymi
Sanoisin että olet fiilistelijä etkä pysty valitsemaan oikeasti merkitsevää suhdetta kumpaankaan.
Ongelma ei ole kumpikaan miehistä vaan sinä.- Anonyymi
Mä ainakin merkittävissä suhteissa olen, enkä merkitse kuin koira
- Anonyymi
Miten niin aloittaja on ongelma? Ei se ihmisestä vielä ongelmaa tee, jos ei ole varma tunteistaan eikä osaa päättää. On ehdottomasti parempikin vähän miettiä eikä rynnätä suin päin suhteeseen, jos tilanne on tuollainen. Aloittaja on lähinnä järkevä,
Kuulostaa siltä että sinun käy kateeksi kun jollakulla on vientiä ja valinnanvaraa. - Anonyymi
Sanoiko aloittaja että nuo miehet ovat se ongelma? Ehei. Hän puhui tilanteesta ongelmallisena.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanoiko aloittaja että nuo miehet ovat se ongelma? Ehei. Hän puhui tilanteesta ongelmallisena.
No miehet tekee sen ongelman!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten niin aloittaja on ongelma? Ei se ihmisestä vielä ongelmaa tee, jos ei ole varma tunteistaan eikä osaa päättää. On ehdottomasti parempikin vähän miettiä eikä rynnätä suin päin suhteeseen, jos tilanne on tuollainen. Aloittaja on lähinnä järkevä,
Kuulostaa siltä että sinun käy kateeksi kun jollakulla on vientiä ja valinnanvaraa.Just näin. Joku voisi pyörittää molempia salaa tai rynnätä toisen luo miettimättä sen enempää ja katua myöhemmin. Joillekin vaan tulee vastaan samaan aikaan useampi ehdokas yhtä aikaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten niin aloittaja on ongelma? Ei se ihmisestä vielä ongelmaa tee, jos ei ole varma tunteistaan eikä osaa päättää. On ehdottomasti parempikin vähän miettiä eikä rynnätä suin päin suhteeseen, jos tilanne on tuollainen. Aloittaja on lähinnä järkevä,
Kuulostaa siltä että sinun käy kateeksi kun jollakulla on vientiä ja valinnanvaraa.No siinähän valikoi ja aprikoi. Nussijan kanssa ei suhdetta saada aikaiseksi varmasti ja suhde siihen toimivaan mieheen tuhotaan roikkumalla nussijassa koska silloin ei anneta arvoa sinne suuntaan minne se kuuluisi antaa jos halutaan jotain hyvää. Tällä tavalla suolataan edellytykset onnistua suhteessa. Jos taas haluaa nussia komistuksia niin sitten tekee niin ja on tyytyväinen valintaansa.
Ei tämä mitään rakettitiedettä ole. Elämänsä voi viettää arpoen vaihtoehtojen välillä toki, mutta se oikea onnistuminen vaatii sitä että valitaan yksi vaihtoehto joka laitetaan toimimaan omalla vaivalla.
Minä en halua olla kumpikaan noista miehistä niin kauan kuin nainen on tuollainen. Minun ei käy kumpaakaan kateeksi vaan ajattelen että molemmille olisi hyväksi tietää tilanne. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No siinähän valikoi ja aprikoi. Nussijan kanssa ei suhdetta saada aikaiseksi varmasti ja suhde siihen toimivaan mieheen tuhotaan roikkumalla nussijassa koska silloin ei anneta arvoa sinne suuntaan minne se kuuluisi antaa jos halutaan jotain hyvää. Tällä tavalla suolataan edellytykset onnistua suhteessa. Jos taas haluaa nussia komistuksia niin sitten tekee niin ja on tyytyväinen valintaansa.
Ei tämä mitään rakettitiedettä ole. Elämänsä voi viettää arpoen vaihtoehtojen välillä toki, mutta se oikea onnistuminen vaatii sitä että valitaan yksi vaihtoehto joka laitetaan toimimaan omalla vaivalla.
Minä en halua olla kumpikaan noista miehistä niin kauan kuin nainen on tuollainen. Minun ei käy kumpaakaan kateeksi vaan ajattelen että molemmille olisi hyväksi tietää tilanne.Hahaa, ei se A oo n..ssija :D vaan päinvastoin, ei ole mikään naistenmies. Jutut keskittyy vain musiikkiin, mikä vie pois mielenkiintoa ja siksi hän on ollut sinkku yli 10v tai aina. Itse soitan myös, mutta osaan puhua muustakin.
Bn kanssa voi jutella monipuolisemmin, ja on siksi helpompaa. Huomattavasti helpompaa. Ja voi tehdä erilaisia asioita yhdessä, kun An kanssa ei voi. B ei ole musikaalinen taas, ja A on, mutta jutut sen kanssa yksiulotteisia. Bn kanssa ei ole. Eli A ei ole parisuhdeihmisiä, vaikka etsiikin kumppania, mutta B on.
- Anonyymi
B:n kanssa tulossa treffit, A:n kanssa ei, kun ei ole kysynyt ja minä koen, että jos itse ehdotan, saatan katua lähempää tutustumista häneen. Kun hänestä ei ole kumppaniksi. A ei ole itse ehdottanut, veikkaan saan olevan hänen kömpelyyttään.
- Anonyymi
Onnea matkaan! Jos tuntuu että siinä olisi mahdollisuuksia, ehdota uutta tapaamista. Älä ryntää heti suhteeseen. Sitoutua ehtii myöhemminkin, jos tilanne kehittyy siihen suuntaan.
- Anonyymi
Joku lukee mies tätä verbaalista transvetismiasi ihan into piukassa koska pää ei ole kunnossa
- Anonyymi
Onko kukaan ollu samassa tilanteessa, jossa on tapaillut toista ja kuvioihin ilmaantuu yks kaks toinen ehdokas. Kumpikin ehdokkaat ovat kiinnostuneita minusta ja minä olen hämilläni, ja on tunteita herännyt uuttakin kohtaan. En kuitenkaan voi molempien kanssa seurustella, ja pitäisi tunteet saada selvitettyä. Menisikö tunne vai järki edellä (mikä on hankalaa)
- Anonyymi
Miten niin et voi seurustella molempien miesten kanssa? Aivan varmasti ne molemmat mallimiehet seurustelevat useiden naisten kanssa. Miksi sinä et muka voisi seurustella usean miehen kanssa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten niin et voi seurustella molempien miesten kanssa? Aivan varmasti ne molemmat mallimiehet seurustelevat useiden naisten kanssa. Miksi sinä et muka voisi seurustella usean miehen kanssa?
Mallimiehet??? Missä kohtaa aloittaja sanoi että jomman kumman ammatti on miesmalli? Toinen on muusikko. Toisen ammatista ei ollut mitään puhetta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911684
- 861433
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..17985- 48939
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su44878Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133701Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83676Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30661Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45607