https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010307726.html
Katujengipomo näyttää uskovan, että hovioikeus vapauttaa hänet kaikista syytteistä.
Katujengipomo näyttää uskovan, että hovioikeus vapauttaa hänet kaikista syytteistä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/meilla-ei-ole-katujengeja-vastavirran-poliisi-jari-taponen-muistuttaa-etta-rikoksia-tekeva-nuoriso-ja-organisoitu-rikollisuus-ovat-eri-asioita/?shared=2062555-c97b66dd-1
onko puolustuksessa samoja asioita?
Liittyykö aloitus mitenkään maahanmuuttoon, vai onko tullut väärälle pastalle?
Tottakai liittyy.
Vaikka paistinkääntäjäksi itsesi kuvittelet, luulisi sinun silti ymmärtävän eron keskustelualustan ja vehnästä valmistetun ruokalajin välillä.
Lukemalla aloituksen sisältämän lähdeviitteen sisällön, asia selviää kristallinkirkkaana sinullekin.
Yo man, tush keissi
https://i.ylilauta.org/e5/3c/e53c2dcbda09cf63.mp4
MIKSI LEIKITÄÄN NÄITTEN KANSSA PARANTUMATTOMIEN
LÄPI AIDOISTA VAIN LÄPI JUOKSEVAT JOKA-ASOASSA
Chillaa ny, jeppe.
https://i.ylilauta.org/03/25/032577baa6ceea2c.mp4
Kuin John Gotti 🤣🤣🤣
IS: Käräjäoikeus katsoi aiemmin, että RK- tai RK98-nimeä käyttänyt ryhmä on järjestäytynyt rikollisryhmä ja 25-vuotias Abdinashir Mohamud Ali ”selvästi” sen johtohenkilöitä.
Kyllä tämä uutinen näyttää kuuluvan tälle palstalle..
Ihmettelen syvästi jos syytteet ei kaadu hovioikeudessa…