Nyt itketään ,kun rahat ei köyhillä riitä ! Lisää autettavia maahan ei paranna suomen taloudellista tilannetta !!!
kannattiko ottaa maailman köyhät tänne turvaan ?
36
634
Vastaukset
- Anonyymi
Vanha totuus joka pätee kyllä nykypäivänäkin ,
Ensin on kyettävä auttamaan itseään ennenkuin on mahdollista auttaa muita.- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Vassarit vastustaa rajalakia
https://youtu.be/frkw-xtrR_g?si=Tjx0vspAD70fipel- Anonyymi
"
Hallitus yrittää saada läpi uutta lakia, jolla itärajan tulijat voitaisiin käännyttää takaisin Venäjälle. Laki on kuitenkin oikeudellisesti hyvin vaikea ja vasemmistoliitto vastustaa sitä, Rkp ja vihreät vielä miettivät. Puolustusvaliokunnan puheenjohtaja Jukka Kopra (kok) ja vasemmistoliiton kansanedustaja Merja Kyllönen ovat täysin eri linjoilla hallituksen lakiesityksestä."
Sillä lailla, ja katsotaanpa nyt... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"
Hallitus yrittää saada läpi uutta lakia, jolla itärajan tulijat voitaisiin käännyttää takaisin Venäjälle. Laki on kuitenkin oikeudellisesti hyvin vaikea ja vasemmistoliitto vastustaa sitä, Rkp ja vihreät vielä miettivät. Puolustusvaliokunnan puheenjohtaja Jukka Kopra (kok) ja vasemmistoliiton kansanedustaja Merja Kyllönen ovat täysin eri linjoilla hallituksen lakiesityksestä."
Sillä lailla, ja katsotaanpa nyt...Kansan petturit pitävät aina muita parempana kuin omiaan.
- Anonyymi
ei kannata, vaikka Siperiaan jääkarhujen ruoaksi.
- Anonyymi
Turvaan sana pitää korvata tuhojilla - siis kaiken tuhoojilla
- Anonyymi
Presidentti Sauli Niinistö laatii EU:lle raportin siitä, miten Venäjän uhkaan kannattaa varautua. Suomi on kokemusasiantuntija.
Em. Hesarin pääkirjoituksessa on hyvä loppukaneetti, joka kannattaa jokaisen eduskunnassa olevan kansanedustajan tiedostaa:
"Osa kestävyyttä ovat varmuusvarastojen ja väestönsuojien kaltaiset tekniset ratkaisut, mutta ainakin yhtä tärkeää on yhteiskunnan arvopohja: se, että kansalaiset kokevat yhteiskunnan omakseen ja puolustamisen arvoiseksi."
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000010307624.html- Anonyymi
Amerikka ei taistele omalla maallaan , mutta voi aloittaa konfliktin toisaalla omien intressien takia . Maa jonka puolustushankinnat eivät tule omasta maasta vaan hankitaan mustekalan lonkerolta on pikemminkin huolestuttavaa ?
- Anonyymi
Tännehän lappaa väkeä jatkuvasti idästä ja lännestä.Tänäkin vuona tullut jo lähes 10000 tuhatta uutta maahanmuuttaja ja kun kevät koitta pato itärajalla murtuu ja paljonko sieltä tulee voi vain hiljaa arvailla.
- Anonyymi
Niinpä! Kyllä nyt tarvitsemme avuksemme vain niitä "huippuosaajia" työtä paiskimaan, vaan ei yhtä ainutta hyysättävää. Omassa maassa on niitä vaikka millä mitalla ja ne kyllä tekee, mutta vain lapsia urakalla. Kaikki palvelut ovat tukkineet ja ne ovat meiltä alkuasukkailta miltei loppuneet. Ja ne, mitä enää on jäljellä, toimii päin hanuria ja maksaa paljon. Valtion kukkaro on ollut miinuksella vuosikymmeniä.
http://velkakello.fi/
Jokaisen kannaatta katsoa tarkmmalla silmällä näitä velkakellon velkäpylväitä, jotta havahtuu huomaamaan, miten huonsti tätä maata on johdettu vuosikymmeniiä. Ehkä seuvaavalla kerralla sitten älyää äänestää vähän paremmin.
- Anonyymi
Venäjältä Suomen kautta Eurooppaan tunkeutuneita palautetaan Suomeen.
Milloin Suomi palauttaa ne 2015 Ruotsista tunkeutuneet takaisin. - Anonyymi
Italiassa on telakkakaupungissa herätty siihen, että olisi syytä hoitaa asiat kotimaisin voimin, kun niiden mamut (Bangladesh) ottaa sosiaalituista 95% ja rikostilastot kasvanut huomattavasti. Palkkojakin poljetaan ja oman maan kansalaiset eivät saa töitä - ainakaan kohtuupalkalla.
Homman nimi on siinä, kun rautalangasta väännetään tyhmemmällekin. ja jos se on B, ja me olitiin A:ssa, ja nyt siinä välissä, niin onko asiat paremmin vai huonommin?
Lisäksi on toki pakolaiset, mutta ne on Oslossa ja työttömiä Norjassa vain 4% ja palkat hyvät; muut mamut valitaan kuten fiksummissa maissa ja talous ei kärsi ja jopa hyötyy.
Suomessa ei osata hoitaa taloutta.- Anonyymi
"Suomessa ei osata hoitaa taloutta."
Rajalle rakennetaan aitaa jolla ei ole mitään merkitystä tänne hölmöläämme tunkeutuvia estämään, ja hölmölässä ei käsitetä mistään mitään.
- Anonyymi
Kyllä suomi tarvitsee työttömiä ! Työmarkkinat toimivat parhaiten kun on sopiva määrä työttömiä työnhakijoita kilpailemassa tarjolla olevista työpaikoista.
Nyt on jo tilanne jossa kantasuomalaisten osaaminen ja terveys eivät kestä nykyaikaista työmarkkinaa, joten meidän kannattaa tuoda väkeä kirittämään kantaväestöä trimmaamaan itsensä työmarkkinoille sopivaan kuntoon. - Anonyymi
olet henkisesti köyhä ja itket miksin perään?
- Anonyymi
Henkisyys ? ohjaako mielikuvituskaveri valintojasi ?
Minä olen tiennyt asioiden laidan jo viime vuosituhannelta ja olen sopeutumisen mestari .
- Anonyymi
henkisesti köyhä ei ymmärrä miksi
- Anonyymi
Minä tiedän , en ole mielikuvitukseni ohjaama imbesilli, kirkollisveronmaksaja ? 🤣
- Anonyymi
Kysy häneltä, joka väitellyt köyhyystutkimuksesta tohtoriksi. M Ohisalo, asiantuntija. Eikö?
- Anonyymi
Köyhyys on geneettinen ominaisuus vallitseviin olosuhteisiin , näin sanoo eugeniikasta kiinnostunut 🤔
- Anonyymi
Mutta emmekö voisi ottaa lisää velkaa ja lisää holtittomasti lisääntyviä integroitumattomia kehitysmaamuslimeta lisää ”turvaan” luomaan kalifaatti suomeen!
- Anonyymi
Ehdottomasti.
- Anonyymi
Ruotsi on jo kalifaatti niin miksei tämä hölmölämme myös voisi olla samanlainen ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruotsi on jo kalifaatti niin miksei tämä hölmölämme myös voisi olla samanlainen ?
Maa täyteen lähi-idän mustalaisia ja somppuja. 🤣
- Anonyymi
Vihervasemmistolle TÄMÄ EI KÄY, että rajat suljettaisiin, kun kansainväliset lait on tehty kuin yksistään Suomea koskien. Oman maan kansalaiset saavat muumioitua kodeissaan, kun ei riitä henkilökuntaa joka paikkaan. Vasemmiston mielestä laittomille ja kielteisen päätöksen saaneille täytyy hankkia sosiaaliturvaetu kuten kaikille muillekin.
Maassa on nuorisijengit, tehdään raiskauksia ennätysmäärä, varastetaan kaupoista tavaraa ja rikostilastot alkoivat nousta vuonna 2016 ja vanhukset ja peruskoululaiset alkoivat pelätä yksin liikkumista keskuksissa. Mutta lisää on vaan saatava, maksoi mitä maksoi. Oman maan kansalaisia muistetaan haukkua joka käänteessä rasisteiksi ja media lisää tuskaa hakiessaan ulkomaalaistaustaisia vastaamaan itseensä kohdistuvaa rasismia ja takuu varmasti sitä löytyy. Milloin katsotaan pitkään tai ei huomata ollenkaan, milloin puhutaan epämiellyttävistä asioista ja milloin ollaan liian hiljaa. Meissä on aina syy!- Anonyymi
"Meissä on aina syy!"
Paskomme myös ilmastoa ja luontoa eniten maailmassa .
- Anonyymi
Kohta tulee paljon lisää miehiä tuolta rajoiltamme joita hallitsija Putin on tänne hölmöläämme lähettämässä ja tietysti kaikki otetaan vastaan mitä hallitsija lähettää.
Mitä siitä vaikka jokunen hölmöläisistä jääkin nurkkiinsa homehtumaan tärkeintä on että tunkeutujista pidetään hyvää huolta ja heille riittää palvelua sekä ruokaa. - Anonyymi
Vuonna 2015 Petteri Orpo laski kymmeniä tuhansia sosiaalipakolaisia toisesta turvallisesta maasta Ruotsista Suomeen veronmaksajien iloksi.
- Anonyymi
orpo petturi ei unohdu !
- Anonyymi
Suomessa pakolaisiin menee n 4,5 miljardia euroa vuodessa
Saksassa 33 miljardia euroa vuodessa - Anonyymi
maailmalta ei kela-asiakkaat lopu.
T.KELA - Anonyymi
miljoona mamuja oleskelemassa ja nauttimassa ilmaisesta ruuasta, asumisista, maksusitoumuksilla voi ostella huushollitavaraa cittarista, olen nähnyt monesti, Ilmaisista kuljetuksista, terveydenhuollon palveluista (Hivit ja hepatiitit ,syyhytautiset)ja tulkkipalveluista, päiväkotihoidosta ja koulutuksesta ja maksaa useampia tuhansia kuukausittain julkiselle taloudelle kun on maksetaan palkat migri, vastaanotto kela ja sossutätien henkilöstömenot näiden ihmisten hyvinvoinnin takaamiseksi MONILLA PAIKKAKUNNILLA KOKO MAASSA.
Tulos näkyy suomen hyvinvointi menetetty ja tavis suomalaiset lirissä kun heidän pitää luopua kelatuista, terveydenhoidon, leikkausten ja hammashoidon saatavuuden vähentyessä. Vammaiset ja vanhukset kaikkein surkeimmassa jamassa , Heidät hylätty heitteille vailla turvaa, hygienian ja terveydenhoidon ihmisiä ja jos jollakin huone niin siellä yksin vailla kunnon ravitsemusta ja sosiaalisia kontakteja ylilääkittyinä niinkuin MOT ohjelmassa näytettiin kuvia kun ihmisiä oli kuin auschwitzin leipillä leirillä jalamäki senkun jatkuu, työttömiä lisää ja ja suomen bkt alempi kuin koskaan ja velanotto jatkuu korkojen kasvu lisääntyy . Mutta ensi syksynä hallitus, eduskunta kakaikki sote ja muut johtajat nostavat palkkansa ja korottavat etujansa potenssiin kolme vaikka rahhaa ei olisikaan.- Anonyymi
Kehitysvammaiset ovat väkivaltaisia , kuten oli motissa , eivät tietenkään kaikki .
Maahanmuuttajat ovat väkivaltaisia , eivät tietenkään kaikki .
En kyllä ajaisi kumpaisenkaan ryhmän etuja 🤔
- Anonyymi
suomi on laitettu suomalaisen tuhoamisen tielle
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?516530- 685216
Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki1004779Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t273555- 2043174
- 412975
törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/242844mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k132789- 1561641
Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3441592