Muutoksia latausasemien rakentamiseen

- latausasema 60km välein
- maksaminen kortilla yli 50kW asemilla
- AC lataus mahdolista ilman registeröintiä



https://etn.fi/index.php/13-news/15997-eu-edellyttaeae-jatkossa-pikalatausasemaa-60-kilometrin-vaelein
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei huono, mutta meillä on verottaja, saksikäsi Riikka ja salaliitto Ranne. 60 kilometriä toteutuukin jo aika pitkällä osalla mm. etelän motareja ja pääteitä. 150 KW latausasema (Garo) maksaa yksittäis urakoitsijalle 50000-70000€. Ahne tienvarsikauppias voisi hyvinkin laittaa, kun muutenkin tekee piharemonttia. Tuo maksutaparemontti olisi tervetullut. Itsellä on 4 eri maksu appiä. Chademo ongelma ratkeaa tonnilla CCS-Chademo adapteri on tonnin hintainen, ei välttämättä kannata laskea takaisinmaksuaikaa, mutta helpottaa ahdistusta Leafin Konan jne. tulevaisuuden käyttöä. Huono asia on alussa mainittu. Pikalatauksiin voidaan asettaa helposti mikä tahansa mielivaltainen vero, jos ym. kaksikko saisi päättää. Se on jo ollut tiedossa,että veroa tulee. Vero pitää kohdentaa jotenkin ei voida verottaa vain sen perusteella, että sähköauto v******ttaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

- latausasema 60km välein
- maksaminen kortilla yli 50kW asemilla
- AC lataus mahdolista ilman registeröintiä



https://etn.fi/index.php/13-news/15997-eu-edellyttaeae-jatkossa-pikalatausasemaa-60-kilometrin-vaelein

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu