Ja rekvisiitta sen mukana. Mitä munaätmi 🥚? Kerro huoles ja pidä puoles 😉. Guud påsk. Vai isollako se kirjoitetaan?
Pääsiäinen lähestyy
Anonyymi-ap
18309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Pian koittaa se aika, kun pääsee toivottaman kaikille munarikasta pääsiäistä. 🥚🍳 en malta odottaa munavitsejä!!
Kumpi tosiaan oli ennemmin - Muna vaiko kana 🤔? Suklaamunista tuli mieleen että onkohan valkosuklaasta tehtyjä pääsiäismunia olemassa? Pidän valkosuklaasta koska se on jotenkin niin supermakeaa. Pääsiäispupuistakin saa väännettyä vaikka mitä vitsiä. Pleiboin symboli kanin pää.
Ainakin Kinder-munissa se sisäpuoli on valkosuklaata.
Onko sekin valkosuklaata joka miehen munasta tulee siis se valkoinen jutska
Ei, ei ole samaa ainetta.
Kumpi on paremman makuista
No maista, niin pystyt vertailla.
Kumpi sinusta on parempaa itse tykkään pimpin mausta
Just…
Just 🤨
Minä olen yhden miehen nainen.
En.
Oliko sulla joku syy kertoa niitä naisena esiintyen- onko ne haufkempia niin?
Pitääkö tässä vaiheessa huoltaa ja kaivaa luudat esiin?
yst. terv. hyv. pääs. T: Kyöpelivuoren noitasiskot 🧙♀️🧹
Kirouksia odotellessa siis. Olen joskus nähnyt unia noidista. Hyvin harvoin, mutta kumminkin. Aina niihin liitetään pahuus vaikka niihin liittyy myös hyvyyttä. Mielenkiintoinen leffa se yksi noitaelokuva, tai on niitä useampiakin. The Witch siis. Tieto ja viisaus ovat myös olennaisia piirteitä noidille. Muumeissa noita loitsusi muumit ikiuneen. Olen anoMUUMI, joten olenko minäkin siis vaarassa 😅? Karma hoitaa kaiken oikein päin lopulta, ällös huoliko 🙃🙂. - T. Aapee.
Mielestäni paras noitaelokuva on Hocus Pocus. Vaikka se ei mitenkään liity pääsiäiseen, se on silti todella hyvä leffa.
Muistaakseni kosteassa mullassa sojottava raeruohomatto muistuttaa naisen häpykarvoitusta. Sitä ajattelin silitellä, ehkä vähän myös jutella, siitähän ne tykkää.
Meillä oli jo munanjemmausta.
-keinovaginamies-