Epätoivoinen yritys vielä sekoittaa pakkaa, kun peli on menetetty. Käytetään vaihteeksi Isis korttia.
Pelimerkit loppu ukrainalla ja MI6, jäljellä terrori-iskut.
Anonyymi-ap
33269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Otetaan muutama ukko keski-aasiasta ja tarjotaan tapporahaa. Very simple.
How low they can go? Säälittävä temppu. Läntinen arvoyhteiskunta parhaimmillaan..
Mistä sinä ruoja sen TIEDÄT. Haluat USKOA.
ISIS SJIHANISTIT TIENAA HYVIN UKOILLA.
ALKAVATKO SDP, VIHREÄT J VASEMMISTOLIITO MAKSAMAAN PAREMMALLA TERRORISMILLA.
Tyttäreni 9vn ystävä on 9v tadzikistanilainen, jolla on veli mitä teen,?...
Isis on välillä ystävä , välillä vihollinen tarpeen mukaan. Nyt onnettomia köyhiä keski-aasian poikia käytettiin härskisti lännen operaatiossa.
Cia, MI6, ukrot, jäljellä enää terrori-iskut.
Köyhiä tyttöjä vilahti äsken mainoksessa.
Tässä pelissä Venäjän on tosi tärkeää tuoda ukraina "kotiin" cian määräysvallasta. Säälittävä natokuolaaminen Venäjän rajoilla on lopetettava, tuo rauhan myös eurooppaan.
Ei tässä enää mitkään tykinammukset auta, voi lykätä vaikka peppuun. Slobot panee natsit kuriin, kokemusta on.
Slobot konttaa kuralätäkössä.
Venäjä on tehnyt terrori iskuja kokoajan. Hyvä kun saa takasinpäin. Siellä on tilaa terrorisoida. Iso maa. Venäläiset kaatuvat jos hajauttaa iskuja kaikkialle. Paniikissa ryntäilevät koka suuntaan.
Isis ei tee mitään tilaustöitä, eikä varsinkaan vihaamansa lännen kanssa eikä lännen puolesta. Ääliömäisempää valhetta saa hakea, eikä mistään löydä.
Ukrainalla ei ole mitään järjellistä syytä tehdä mitään sellaista, koska sillä olisi siinä pelkästään menetettävää eikä mitään hyötyä. Se olisi valtava mainehaitta Ukrainalle ja karkottaisi sen läntisen tukijat, joten ei tietenkään tekisi mitään sellaista. Ei ole järkeä, ei ole motiivia, ei ole hyötyä, vain pelkkää haittaa.
Kremlin kätyreiden on turhaa suoltaa idioottivalheitaan, kun ei niitä kukaan täysjärkinen täällä usko.
VKK-pässi Oulusta uskoo kaiken.
Putin sen sijaan hytyisi tästä ja saisi kansan sympatiat puolelleen , samalla se auttaisi unohtamaan äskeisen, naurettavan presidentinvaali-teatterin.
Diktaattorit keksivät usein tämmöisiä mediatemppuja.
Anonyymi
25.03.2024 22:52
Kun iskun tekijöistä pyyhitään ISIS & USA/CIA pois
niin kuka jää jäljelle?
------------------
ai niin UKRAIN jäi pois
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/tapio-sakki-2/teatteri-isku-moskovassa-fsbn-kolossaalinen-epaonnistuminen/
Kiäh juttu on moden provo, eläköön vapaa mielipiteiden vaihto tunkkaisessa suomessa.
Ukrainalla ei todellakaan ole mitään tekemistä moskovaan suuntautuneen terrori-iskun kanssa. Lähimmät syylliset taitavat sittenkin löytyä punaisen torin laitamilta, eli kremlistä?
Kiova ei koskaan ryhtyisi operaatioon joka karkoittaisi sen läntiset tukijat. Sehän olisi omaan jalkaan ampumista pahimmalla mahdollisella tavalla.
Et näytä tajuavan mistä ukrohallinto koostuu, cian sätkynukeista ja wannabe natseista.
Miten niin? Ukrainahan tuhosi Saksan talouden räjäyttämällä kaasuputket ja pommitti Puolaakin.
Ei ne tunne mitään soveliaisuuden rajoja, vaan riehuu ihan silmittömästi.
Tiedän mistä Ukrainan hallinto koostuu, koska en ole harhoissa houriva Kremlin kätyri enkä aina kaikesta valehteleleva ryzzänaZi.
"Yhdysvaltalaisjuontaja Tucker Carlsonin mukaan Vladimir Putinin pyrkimys perustella hyökkäystä Ukrainaan ”denatsifikaatiolla” on yksi typerimmistä asioista, mitä hän on kuullut. Carlson sanoo edelleen, että Putin käyttää termiä ”natsi” yksinkertaisesti demonisoidakseen ukrainalaisia. Carlson ei niin ikään näe mitään todisteita, että Ukrainassa olisi sellaisia natseja, johon Venäjän pitäisi puuttua."
Anonyymi
2024-03-25 22:23:16
Et näytä tajuavan mistä ukrohallinto koostuu, cian sätkynukeista ja wannabe natseista.
++++++++
Kerran teeskenteleet tietäväsi niin tarkkaan niin ymmärrämme että teet vain työtäsi.
Toki me kaikki tiedämme toimeksiantajasi.
Emme kyllä siis todellakaan haluaisi olla sinun asemassi.
MAALLA OLLAAN VIISAITA. KUN MERELLÄ VAHINKO SATTUU.
Pönttösuomalaiset uskoo vielä ukronatsien voittoon monietnisessä ukrainan maakunnassa.
Putinkin joutui tänään jo julkisesti myöntämään että iskun toteuttivat radikaalit islamistit, eivätkä ukrainalaiset.
"Venäjän presidentti Vladimir Putin sanoi maanantaina ensimmäisen kerran julkisesti, että Moskovan terrori-iskun tekijät olivat radikaaleja islamisteja."
Reuters? Bbc?
Säälittävä perustomppeleiden jenkkien ym. joukkioiden yritys saada sekasortoa Venäjälle.
Toivottavasti ppistavat sen zelen jo piankin, ja läheträvät sen esim. Israeliin kibbutzille, töihin.
Ja samalla ne brittipellet, jotka aen show:n aloittivatkin.
Hyvää matkaa ja työntäytteistä elämää.
Sieg heil.
Saavat ukrotkin rauhan maahsnsa.
Teatterimies yrittää loppuun asti feikkinsä.
Isis militantit eivät puhu saati esiinny kameroille vaan hyväksyvät vaiti kohtalonsa ja odottavat pääsyään paratiisiin. Nämä taas kuulemma puhuvat, palkkiostaan nimittäin, ja jos näin todella on, niin ovat palkkasotureita joiden uhrien verellä ovat nyt tahriutuneet lännen kädet. Tähän on tultu.
Radikaalit islamistit eivät tee yhteistyötä vihaamansa lännen kanssa eivätkä sen palveluksessa.
Putinkin joutui tänään myöntämään että teon tekivät muslimiterroristit.
"Venäjän presidentti Vladimir Putin sanoi maanantaina ensimmäisen kerran julkisesti, että Moskovan terrori-iskun tekijät olivat radikaaleja islamisteja."
Aika siirtyä neuvottelupöytään..
Rauhaa me tarvitaan!