Eilen meni niin myöhäiseksi juopottelun aloitus, ettei tullut kuin muutama kalja tirpaistua. Nyt on niin virkeä olotila, että ennen aamukahveja otetaan maistiaiset jekkua, jonka jälkeen siirrytään yhden tähden konjakkiin.
Jonkin verran pitää lumitöitä tehdä. Mökille siis tultiin. Jos aurinko raaskii tulla esille, niin sitten pitää lähteä roikottamaan messingin palaa siiman päässä.
Jonkin verran pitää lumitöitä tehdä. Mökille siis tultiin. Jos aurinko raaskii tulla esille, niin sitten pitää lähteä roikottamaan messingin palaa siiman päässä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä viinaa pitää juoda. Ei mitään neiti hienopyllyjen konjakkia vaan kunnon pontikkaa, jota kynäniskaiset pukumiehet eivät osaa edes tehdä.
No, ostin itselkin 0,7-litraisen pullon rommia, 18-packin keskikaljaa ja pari litraa vielä IVB-olutta(jotain 6,5-7%).
Kyllä näillä jo pari iltaa ihan iloisesti menee.
Ruuaksi pari pakettia ryynimakkaraa, savulohta ja savukalkkunaa sekä pottuja.
Pitäisi olla lisäksi jotain vihriääkin. Myös sauvakävelyä, etunojalenkkiä rollaattorilla. Askel kerrallaan....
https://m.youtube.com/watch?v=WmPTxrJ-kHI
Ilman hauskaakin voi olla viinaa.
Taas tuhlaatte toimeentulotukirahanne alkoholiin ja sitten rutinaa ettei varaa kuin makaronia syödä.
Mitään tuhlausta ole😡😡😡
Persaukisten kommenttia.
Ihan selvinpäin joutuu olemaan koska polkupyörä hajosi aamulla joten en päässyt olutta hakemaan.
Onneksi taksi on keksitty. Joskus kävin humalaspäissäni hakemassa viinaa taksilla Rovaniemeltä saakka.
Tilaa taksi
Minä taas otan pienen tila-auton pihasta ja viiletän sillä Prismaan törsäämään
niitä elintarvikkeita, niin pärjää taas pari päivää eteenpäin.