Väärään miestyyppiin ihastuminen

Anonyymi-ap

Olen ihastunut mieheen, jonka kanssa ei ole täydellistä tunneyhteyttä ja en usko, että olisimme yhdessä kuin pari kuukautta. Miehen kanssa pystyy puhumaan vain yhdestä asiasta, ja siksi en usko, että meistä tulisi mitään. En usko, että hänen kanssaan voi tehdä muuta kuin sitä, mistä hän on kiinnostunut. Ja silti olen jostain syystä ihastunut, vaikka hänestä ei ole mieheksi. Sääli, kun on kivan näköinen. Tuskin voin perheelle esitellä häntä. Onko kenelläkään käynyt samoin?!

2

230

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kai kukaan nyt mieti, että voiko perheelle esitellä. Vai onko kyseessä rikollinen, päihdeongelmainen tms. Mutta jos voitte tehdä vain jotain yhtä juttua parin kuukauden ajan, niin miks tommosta mietit. Ei siinä oo todellisia tunteita.

      • Anonyymi

        Meinaan, että oma perhe ihmettelisi, miks oisin sellaisen kanssa... Kun olen ollut huonossa suhteessa. Vaikka tiedän, ei se heille kuulu, kenen kanssa olen.

        Mies on liian yksiulotteinen ja voin puhua hänen kanssaan vaan tietyistä jutuista, niin siksi meidän juttu ei toimisi. Mies on kaatunut minuun ja minä häneen, mutta suhde hänen kanssaan eri tulisi toimimaan just kun en pääse täysin samalle aaltopituudelle. Ja en halua pinnallista suhdetta, vaan kokonaisvaltaisen. Mies on söpön näköinen kuitenkin, ulkoisesti ihanan näköinen


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3159
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3057
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2922
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      66
      2601
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2112
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      60
      1667
    7. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1649
    8. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      25
      1637
    9. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1625
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1566
    Aihe