Moi.
Näin melkoisen prakmaattisena tyyppinä on pakko esittää kysymys naisten saappaisiin liittyen.
Niin kertokaapa käytännön tilanteista, joista ei voi selvitä ilman saappaita.
Siis asia on mulle siis niiiin niiiin niin käsittämätön, et miks heti ku syksyllä nään lehtiä lentävän, ni nainen tarvii saappaat.
Miksi?
Mihin nainen tarvitsee saappaita?
9
822
Vastaukset
- Anonyymi
Käytännön tilanteissa loskakelillä tarvitsen tyylikkäät kaupunkikumisaappaat ja toisaalta pihakumisaappaat ja talvella tietysti muutamat talvisaappaat. Syksyllä ja keväällä pitää tietysti olla tyyliin ja säähän sopivat saappaat (muutama pari). Sitten pääpointti keräähän tyylikkäät saappaat mukavasti katseita. Tarviiko lisää perusteita.
- Anonyymi
No, aloittaja tässä hei.
Mitenkäs paljon teillä on loskaa kaduilla, kun (kumi)saappaat pitää olla?
Itse en ole kertaakaan sukkia kastellut loskaisten katujen takia ja ihan normi siisteissä lämpöisissä talvikengissä olen mennyt.
Tai mitäs siellä pihamaalla oikein on kun ei ilman saappaita pärjää?
Tyyliin ja säähän sopivat saappaat, niin miten jokin sääilmiö pakottaa laittamaan saappaat jalkaan🤔
Miltä sinusta tuntuu, kun saappaitasi tuijotetaan/ihmetellään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, aloittaja tässä hei.
Mitenkäs paljon teillä on loskaa kaduilla, kun (kumi)saappaat pitää olla?
Itse en ole kertaakaan sukkia kastellut loskaisten katujen takia ja ihan normi siisteissä lämpöisissä talvikengissä olen mennyt.
Tai mitäs siellä pihamaalla oikein on kun ei ilman saappaita pärjää?
Tyyliin ja säähän sopivat saappaat, niin miten jokin sääilmiö pakottaa laittamaan saappaat jalkaan🤔
Miltä sinusta tuntuu, kun saappaitasi tuijotetaan/ihmetellään.Minä en käytä koskaan kumisaappaita..korkosaappailla/saappailla olen selvinnyt hyvin kaikesta kelistä/olosuhteesta ; ) !
- Anonyymi
Kyllä nainen saa saappaansa pukea jos niin haluaa.
- Anonyymi
Minä kaipaisin ohuita sisäsappaita hameen kanssa. Mistä niitä kannattaisi etsiä? Kaupoissa en ole niitä nähnyt myynnissä.
- Anonyymi
En ole minäkään nähnyt saapas-hame-yhdistelmää valmiina.
Varmaan saappaat ja hameen voisi yhdistää jollain pikaliimalla tai pop-niiteillä.
- Anonyymi
Mutta siis nuo S A A P P A A T !
Ymmärrättekö, siis SAAP-PAAT!
MIKSI, MIKSI JA MIKSI nainen käyttää saappaita?
Onko olemassa jokin jalkojen rakenteellinen syy moisten kapistusten käyttämiseen.
Empä tiedä yhtään arkipäivän tilannetta, joista ihminen ei voisi selvitä ilman noita naisten saappaiksi kutsuttuja kummajaisia.
Loskaa ei kaduilla enää juurikaan ole.
Pukeutumalla sään mukaan ei kylmässä ilmassa tarvi paljain säärin kulkea.
Käyttämällä jalalle hyviä jalkineita jalat ei kipeydy eikä nilkat taitu. - Anonyymi
Ei taida mimmeillä olla rohkeutta vastata tuohon kysymykseen.
Niin, misikäs te naiset saappaita tarvitsette? - Anonyymi
No, edelleen mietin, että mikä käytännön syy edellyttää jotakuta naishenkilöä käyttämää esim. yli polven ulottuvia saappaita.
Ainiin se hame tietenkin, kun hame päällä on ihan välttis päästävä tammikuussa kolaamaan lunta.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1518853Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu496181Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju614521K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon474104Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko714047Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta953604- 853454
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1603345Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä182206Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö142127