Aamukahvi lihottaa

Niin luki iltapulussa joku aika sitten. Aamukahvi tyhjään vatsaan toimii epäsuotuisasti. Pitäisi heti aamulla alkaa syömään, eikä paastota kahvilla.
3219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä valehtele!

Äänestä

Kahvi lihottaa koska syön aina heti aamulla kahvikakkuja suklaakeksejä karjalapiirakoita fasupaloja täytekakkua kääretorttua ja kedappia. Nyt olen juonut puolet vähemmän niin heti laihduin viisi kiloa aamupäivän aikana. Herkkuja SAA syödää jos ne on hyvänmakuisia niin ne LAIHDUTTAA

Äänestä

Höpö juttu.
Aiemmin normi päivä li että 5:00 kahvit kiehumaan ja jos hyvin kävi 9:00 kahvit.
Sen jälkeen puolilta päivin kahvit, monesti vielä 4-5 maissa kahvit ja joskus 6 - 8 korvilla pääsi syömään.
Kahvi tilkan maidon kanssa, ei pullaa eikä keksejä.
Kesäsesongin jälkeen housut tippui jalasta ja vaaka näytti 8 - 9 kg vähemmän.

Kun koko päivän söi jotakin niin talven aikana paino normalisoitui, eli lihoin tuon 8 -9 kg

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niin luki iltapulussa joku aika sitten. Aamukahvi tyhjään vatsaan toimii epäsuotuisasti. Pitäisi heti aamulla alkaa syömään, eikä paastota kahvilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu