Miksi homoutta opetetaan kouluissa

Homoseksuaalisuus on seksuaalinen suuntautuminen, kuten pedofiliakin, joka viittaa seksuaaliseen kiinnostukseen alaikäisiin.

Pedofiliaa pidetään häiriönä, ja siihen liittyy psykologisia, sosiaalisia ja ehkä biologisiakin tekijöitä, mutta homoutta ei pidetä häiriönä

Nekrofilia on myös seksuaalinen suuntautuminen, jossa yksilö kokee seksuaalista vetovoimaa kuolleita ihmisiä kohtaan. Miksei sitä opeteta kouluissa?
16235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Epänormaaliuksien normalisoijat normalisoivat lapsille ja nuorille sodomiaa.

Ei ihme, että lasten ja nuorten mielisairaudet on lisääntyneet valtavasti.

Äänestä
  • Myös koko sen koneiston jotka pyörii tuossa ympärillä ja taitaa huumeet olla iso osa kokonaisuutta.
    Pelastakaa lapset. Nyt!
    Kouluista pois tuollaiset heti.

    Äänestä

siksi kun puoli suomea äänestänyt hoopekkaa
jolla mieltymys huomattavan paljon nuorempiin

avustajankin bongasi lapsi poika kuorosta

voi vain kuvitella mitä tehnyt ulkomaan matkoillaan..

Äänestä
  • Ei ole. Nuo ovat vain teidän persulahkolaisten kieroutuneita fantasioita.

    Äänestä

  • Kolunnut kaikki mahdolliset maat etsien seuraa. Michael Jackson osti nuorukaisia petipuuhiin. Miten ihmiset niin aivopestyjä,että äänestivät yo- Pekkaa. Hän sanoi keskittyvänsä k-edustajan tehtäviin,mutta ollut pois valiokunnistakin.

    Äänestä

  • On päässyt tosi helpolla elämässä rehtorin poikana.
    Joku rikas taho tukenut.

    Äänestä

He eivät tiedä, mitä tekevät.

Äänestä

Niin ihmettelen eikö lapset saa olla lapsia! Järkkyä sekottaa lasten mieltä! Ei ole ennenkää ollu lapset on lapsia!!!! Mutta öyhötys on valttia! Maailma on niin 😓

Äänestä
  • Oli 60 luvullakin valistusta 10v alkaen muutama 70 luvun alussa äidiksi 12v kävi välkällä kotona.Ennen oli varmaan sairas,ettei seurustele tai vanhemmat pitävät tiukasti,ettei kenenkään kanssa olla kuin kotona ja iltaisin koko perhe kokouksiin ja toimimaan.

    Äänestä

Koska valtioa "haluaa lisätä" syntyvyyttä 🤣

Äänestä
  • Kyllä syntyvyys kasvaa kun poraa b- rappuun tarpeeksi, pitää vain olla vahva uskossaan🤣🤣🤣

    Äänestä

Kyllä koulussa jossain vaiheessa, aletaan puhumaan sinun kaltaisten satulanhaistajien seksuaalisuuntautumisesta puhumaan.

Äänestä

Lapset saavat aivan vääristyneen minäkuvan ja kuvan maailmasta setalaisten sekoilun vuoksi.

Äänestä

Ja miksi siellä sitten saisi opettaa heteroseksuaalisuutta joka sekin on seksuaalinen suuntautuneisuus?

Äänestä

Mieluummin tuo kuin lahkolaissaarnaajien harrastama "opetus" lapsille, toisinaan jopa alakautta suoritettuna. Esimerkkejähän löytyy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Homoseksuaalisuus on seksuaalinen suuntautuminen, kuten pedofiliakin, joka viittaa seksuaaliseen kiinnostukseen alaikäisiin.

Pedofiliaa pidetään häiriönä, ja siihen liittyy psykologisia, sosiaalisia ja ehkä biologisiakin tekijöitä, mutta homoutta ei pidetä häiriönä

Nekrofilia on myös seksuaalinen suuntautuminen, jossa yksilö kokee seksuaalista vetovoimaa kuolleita ihmisiä kohtaan. Miksei sitä opeteta kouluissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu