Ei oo tarkoitus loukata ketään. Oon vaan pitkään ihmetellyt seuraavaa asiaa.
-Miten joku voi rakastaa ihmistä, joka on hirveä? Valittaa, nalkuttaa, nälvii, pilkkaa. Käyttäytyy huonosti. Mikä ihme on se asia, joka saa olemaan liitossa vaikka koko elämän?
-Miten (mies) voi rakastaa naista, jolla ulkonäköongelmia? Paha / todella paha ylipaino. Maha ja kroppa ei mahdu vaatteiden sisään.. Kävelee rollattorilla, hiihtosauvoilla tuettuna... 45 asteen etukumarassa. Mikä ihme saa viehättymään?
-Kuinka moni seurustelee koko elämänsä jonkun kanssa, jota ei rakasta pätkääkään?
-Onko kyse siitä, että ei tiedä paremmasta mitään? Jos osaat laskea 1+1=2. Voit tyytyä siihen, jos et tietäisi, että laskuoppia on enemmänkin.
- Oon kaupassa ja kaduilla katsonut suomalaisia ihmisiä keskimäärin. Monet yli 45 vuotiaat naiset (ja miehetkin) alkaa olla jo sellaisia, että tekisi mieli juosta pakoon. Ihastuminen käytännössä mahdotonta. Katsokaa vaikka itse.
- Nuoret, älykkäät, harrastavat ja urheilevat ovat upeita. Korkeakoulu- ja yliopistotyypit ovat huippuja. Myös julkisuuden henkilöissä on vielä upeita ihmisiä jäljellä.
- Vähän surettaa, koska monilla kumppani ei ole lähelläkään omaa tasoa. Varsinkn vähän vanhempana huomaa erot.
- Jos joku haluaa kommentoida, niin hyvä. Voi kertoa myös omakohtaisia kokemuksia siitä, ettei rakasta pätkääkään kumppania.
Miten voi rakastaa (hirveää ihmistä)
5
869
Vastaukset
- Anonyymi
Se johtuu varmaan monestakin syystä eli syyt: aika me siis vanhenemme, yliopisto on yliopisto ja korkea koulutus on vain korkea koulutus eikä tarkoita että osaisit mitään tai tietäisit mitään tai olisit hyvä eikä se tarkoita yhtään mitään sellaista mikä ratkaisisi mitään.
- Anonyymi
Joo, toki. Monet voi olla vanhetessaankin vielä ihan Ok kondiksessa, mutta sitten on kumppanina, joku kävelevä kaatis-säkki, jolle toimit käytännössä vain "omaishoitajana". Kyllä mahtaa vit¨*ttaa. Nuorena tehty kumppanivalinta mennyt täysin perseelleen, mutta vain periaatteen vuoksi on oltava yhdessä, koska on jo oltu niin kauan. Yliopisto- ja korkeakoulutyypit nyt vedin vähän hihasta. Niissä vaan on aika usein hienosti kehittyneitä tyyppejä, sekä järjeltään, että fyysisesti.
Myös jotkut 35 -vuotiaat voi olla lähes sairaseläkeläisen kunnossa, joten ei ole vielä vanheneminen syynä. Kumppanille melkoinen kärsimys roudata jotain rollaattorilla ja hiihtosauvoilla kävelevää kumppania paikasta toiseen. On siinä erotiikka kerrakseen,
- Anonyymi
Etsi seksikumppani! Määritä parametrit ja kaupunki 👉 http://1lingo.com/H/N0z1X1
- Anonyymi
Etsi seksikumppani! Määritä parametrit ja kaupunki 👉 http://antikbutik.com/H/B6j5N5
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://nbw.fi/sexygirls?18368240
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5581216- 531135