Mikä siinä on ...uusi työpaikka ja uudet kujeet..mutta tällä kertaa tapahtui jotain muutakin. Ensin ajattelin sen pojan (n.24v.) vain pitävän puoliani työasioissa,mutta sitten huomasin että muutenkin satuimme aina samaan aikaan samaan paikkaan..pientä flirttiä ilmassa ja en tiedä onko hän vaikka todellisuudessa homo,mutta silti juuri hänen hymynsä saa suun nauruun. En toki halua mieheni tietävän kaverista saati tunteistani.. Mutta mitkä ovatkaan tunteeni...Ehkä en kaipaa mitään muuta kuin työaikana flirttailun piristykseksi arkeen,ehkä kaikki vakavampi on jo valmiiksi mahdotonta,mutta onko jollakin muulla mahdoton hinku töihin ei vaan töiden takia vaan...
kun työkaveri kiinnostaa
varattu
137776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Minä myös!
Täsmälleen sama tilanne!
Tuntuu että käyn nykyään töissä vain yhden miehen takia. Ilomielin teen ylitöitä ja viihdyn töissä koska hänkin on siellä. Olen varattu, ja olen aina luullut olevani onnellinen oman mieheni kanssa. En osaa selittää edes itselleni miksi olen niin mielettömän ihastunut.
En kuitenkaan uskalla edes ajatella mitä oikeasti tapahtuisi jos ottaisin askeleen eteenpäin flirtistä vakavampaan.
Ihan hullua tuntea näin! Toivoton tilanne mutta sydän on silti pakahtua onneen aina tuon tietyn tyypin osuessa polulleni töissä.
En aio miettiä turhia, enkä syyllistää itseäni, koska todennäköisintä on että tämä ei mene tästä yhtään vakavammaksi. Ikinä. Harmi... ;)
Nautin vain ihanista kesäisistä työpäivistä... :)
Kun se on niin että lähestyvää kohtaamista ihastukseni kanssa jopa jännitän...ja sitten kun tilanne laukeaa ja juttelemme voisin varmaan tuijottaa niitä silmiä ja sitä hymyä iäisyyden... Kai sillä toisella puolella on myös pieniä tunteita..tuskin minä ainakaan uskaltaisin muuten leikkiin. Olen onnellinen nykyisessä suhteessani,mutta tiedätkö sen tunteen kun toinen on n.m etäisyydellä ja olet tuntevinasi sähköä välillänne hymy tulee huulille ja et tatoisi pois. Se jonka olet kumppanisi kanssa joskus tuntenut mutta arki vei sen pois...ollaan ja nautitaan tästä saa potkua omaan kauhtuneeseen parisuhteeseenkin!
Sielunsiskoni!
Vähän ihanaa kun on joku joka jakaa näköjään täsmälleen samat tunteet kun minä.
Mä tiedän just tasan sen fiiliksen jonka saa kun se toinen käy lähellä ja puhuu jotain ja hymyilee ja katsoo niillä ihanilla silmilllään hiukan liian pitkään... Ja sellasen hillittömän lämpösen tunteen ja kestohymyn kun näkee että ai tuolla se taas on.
Sillä hekumoikin sitten siellä tylsällä kotisoffalla telkkaa kattoes... :)
Mä en osaa tuntea syyllisyyttä, vaikka tavallaan kai petän henkisesti. Kyllä mä oon varma ettei se mun oma mieskää oo sokee vastakkaisen sukupuolen suhteen, ja olkoon niin.
Ehkä se on just pitkän suhteen salaisuus, että joskus haaveilee toisen sen tilalle rakastellessa. Ehkä.
Mä oon hirveesti (liikaa) miettiny ja analysoinu sen vastapuolen käytöstä, että ei se olis tollanen jos ei sitäkin kiinnostaisi, vaikka periaatteessa sillä ei saisi olla väliä koska tämähän on harmitonta ja siinä sen on syytä pysyä...!
Jotenki vaan on niin hyvä olo koko ajan kun ajattelee olevansa vieläkin elossa, kaikkien näiden vuosien jälkeen.
Joku vois syyllistää meitä, mut ei anneta sen häiritä.
Oma elämä on ikioma, ei kenenkään muun!
Huomista työpäivää odotellessa, nyt nukkumaan! :)
Tässä on niin mielenkiintoista keskustelua ja osuu omallekin kohdalle niin täydellisesti, että alkoi jo arvailemaan, että olisko joku teistä juuri se minun "vastapelurini" työpaikalta.. Voisiko olla? Ehkäpä.. Tai sitten ei... Internet on hieno asia, kun epäillä voit, mutta varma et voi olla. Olisi aika mielenkiintoista tietää mistäpäin olette...
Viimeset pari kk oon ollut ylitöissä varmaan joka päivä. Oottelen (ellei ole paikalla) viestiä, puhelinsoittoa.. ja voi että kun hymyilyttää aina väkisin, kun käymme yhdessä jotain työasiaa läpi. En sit tiedä, oonko jäänyt kiinni tästä ihastumisestani.
Mutta mutta, odotan että viikonloput ja pian alkavat kesälomat olis nopeasti ohi! Huomista odotellessa...
Kun odottaa duuniin pääsyä..kuka mistäkin syystä.
No..niin se menee..ensin flirttiä ja..oottakaahan kun se pikkujoulu-aika sieltä tulee..;) Sitte siirrytään henkiseltä tasolta "ihan..hups..vahingossa" muille tasoille..;) Siittä vaan..valinnat on jokaisen omia.
Kokemuksesta tiedän et vaikka ois sinkku, niin työkaverin kanssa kannattaa aina pelata jos on mahdollisuus..tai entäs toisaalta... Entäs kun sukset menee ristiin:)) Sitte ollaan naama näkkärillä ja jompikumpi vaihtaa ennenpitkää duunipaikkaa.. Uskokaa tai älkää.. Itte jätän suosiolla duuniromanssit väliin.. Naisia on muuallakin ja naisten kanssa on kiva olla töissä samassa paikassa..ellei oo yhteistä historiaa.. Siitä muuttuu aikasten radikaalisti meininki..
Mutta hauskaa kesähaaveilua kullekin ja pitäkää..öhh..kädet siellä kirjoituspöydän päällä älkääkä jääkö KIINNI mistään, mitä ette itse haluais saada tietää omasta kumppanistanne;)
Joo ylitöitä on kiva tehdä. Näissä tilanteissa se nainen kampitetaan lopuksi virkavapaalle tai opintovapaalle naamavärkkinsä ja sanonko minkä kanssa firman tulosta ja firman imagoa rumentamasta. Ei jänniteitä työpaikalle, kun kaikki tietää että firman bileet on vaan sellaisia orgioita kun jengi ei osaa tehdä työtehtäviä ja kilpailijat ohittaa tuloksissa koko ajan ja vie meidän firman työntekijät.
Bassline1:lle ja Telakalle sanoisin, että meitähän on moneen junaan. Osa jää jo asemalle.
Osa jää sen junan alle...
Eiköhän se oo ihan mun oma päänsärky jos haluun piristää päivääni kattelemalla suloista miestä työpaikkani käytävillä, älkää te sitä surko.
Voinen vakuuttaa, että kyseinen poika ei ole kumpikaan teistä... ;)
enpä tuota meinannutkaan ettei ois jokaisen oma asia mitä tekee.. Sanoinpahan vaan kokemukseeni perustuvan mielipiteeni. Siihen jokaisella oikeus..Sulla ja mullakin :) Suodaanhan se oikeus jokaiselle..jooko? ;)
Voi älkää lähtekö tuollaiseen...
Niinhän se alkoi, viattomasta flirtistä ja
nyt parin vuoden jälkeen....yksi avioero, yksi irtisanoutuminen ja toinen liitto suurissa
vaikeuksissa. Oli aika jolloin ylityöt oli mukavia ja viikonloput ja lomat yhtä helvettiä, mutta nyt
on särkyneitä sydämiä joka puolella....
Tätä tarkoitin.. Osuittepas asiakkaan ytimeen :)
Onkohan kukaan näistä pelureista stockan varastolta. Jaa a
Mä en ainakaan tunne flirtissä työpaikalla mitään vikaa vaikka olen varattu. Jos tuntee ja hallitsee omat rajansa niin hommahan on vallan ok. Miettikää oikeasti kuinka paljon ihmiset viettävät elämästään työpaikalla, miksi siellä ei saisi flirttailla ja tuntea siitä mielihyvää? Ei flirttailu ole mikään rikos ja on ihan sallittua ihastua toiseen vaikka varattuna, eikä tarvi kuvitelmistaan tuntea syyllisyyttä.