Salwan Ghazi päätti läksyttää suomalaisia

Ylen uutisten julkaisemassa videossa Salwan Ghazi näkee parhaaksi läksyttää suomalaisia.
Suomalaisten oltava kilttejä ja mukavia, eikä näyttää tympeää namaa maahanmuutajille, vaikka suomalaisista tuli orjia ja maahanmuuttajien elättäjiä.

https://yle.fi/a/74-20084336
32835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Isoperseistä rotua
Kohta luemme raiskauksesta?

Äänestä
  • Me suomalaiset olemme alkuperäiskansaa


    Kannattaa katsoa Ylen dokumentti YouTubesta
    Siinä Professorit kertovat suomen todellisen historian.

    KULTTUURIN SYNTY/ SUOMEN HISTORIA

    Äänestä

Miksi otetaan ulkomaalaisia rasistia suomeen ja annetaan heille kansalaisuus.
Onko tälläisille annettu valta valloittaa Suomen,onko vihreät kaiken takana.

Äänestä
  • Mokyar Gubta suomi24 osaa aloittaa oikein

    Äänestä

Ghazi sai kulttuurishokin kun piti ruveta tekemään töitä.
Ei kelvannut metallialan työt. Niiden pitää saada parhaat työpaikat, vaikka koulutusta ei ole.
Ei se nyt voi olla professori ilman koulutusta.
Mutta metallialan suomalaisilla on kyllä maksetta veroja maahanmuuttajille.
Se on ok tuon mielestä.

Äänestä

Lapsellinen ja tekooyhä tarina.
Ei uppoa!

Äänestä

Silloin kun ne tuli työllistyivät tulkeiksi ja nyt omien ongelmiensa ratkojiksi 🤣
rikkaus ja voimavara ,euro tulee kahtena

Äänestä
  • No vähintään.

    Äänestä

Islamista luopuneet maahanmuuttajat joutuvat kohtaamaan muslimien ja vihervasemmiston taholta rasismia, mutta kyseinen rasismi on hiljaa hyväksytty.
Anter Yasa on saanut minia tappouhkauksia ja Seida Sohrabia paheksutaan mielipiteiden vuoksi oikeistolaiseksi rasistiksi. Näiden kahden lisäksi on monia joita pilkataan vääräuskoisiksi ja suomalaisiksi, koska muslimit halveksivat suomalaisia siksi käyttävät halventaakseen islamista luopuneita.

Äänestä
  • Mitä poliittista uskontoa Uusi Suomi edustanee, joka tapauksessa Seida Sohrabin blogit on pyyhitty.
    US ilmeisesti on kallistunut niin maahanmuuttomyönteiseksi ettei kriittisiä näkökulmia sovi esittää.

    Huuskon kausi oli kamala, vaikutta Jenni Tammisen sensuuri iskeneen entistä kovemin.
    En tiedä ketä Uusi Suomi kiinnostaa?

    Äänestä

  • Helppo kääntyä islam uskoon.
    Käännyt ja siinä se.
    Esim. juutalaisuuteen ei voi vaan on monimutkainen vaihe.

    Muslimit haluaa paljon muslimeja. Helpompi valloittaa...

    Äänestä

Kohta joku moikkaa yöllä?

Äänestä

Miksi Salwan ei pysynyt kotimaassaan, ei täällä häntä ole kaivattu, no ehkä muutama ylipainoinen suominainen.

Äänestä

Yö saapuu...

Äänestä

Miksi tämmöinen on päästetty kouluun ja annettu olla maassa. Jo on syyllistynyt pahoinpitelyyn niin ulos ja takaisin sinne mistä tulikin.
Hyvä, että tiukennetaan maahantulo ehtoja ja kansalaisuuden saamista. Kohta tämäkin raahaa elätettäviä kotimaastaan lisää.

Äänestä

Mikä on sen parempaa kuin, kuin halal silvottu liha….

Äänestä
  • Ja 5 haram viestiä poistettu…

    Äänestä

  • Niin siveää ja…

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Ja 5 haram viestiä poistettu…

    Ja 6 haram viestiä poistettu…

    Äänestä

Kertooko tämä Salwan siveäsi silpomisen hienouksista maassamme?

Äänestä
  • Yleisöltä kopio. Hesari kirjoittaa, että mies johdatti jaraiskasi vaikka kyseessä on matu ei sentään kirjoittanut että suomalainen mies Helsingin käräjäoikeus tuomitsi vuonna 1991 syntyneen Ousman Ceesayn viiden vuoden vankeuteen lapsenraiskauksesta. Hänet määrättiin maksamaan uhrille yhteensä 7 700 euroa erilaisia korvauksia

    Persaukinen matu ei maksa mitään sinä maksat sen korvaukset

    Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    Yleisöltä kopio. Hesari kirjoittaa, että mies johdatti jaraiskasi vaikka kyseessä on matu ei sentään kirjoittanut että suomalainen mies Helsingin käräjäoikeus tuomitsi vuonna 1991 syntyneen Ousman Ceesayn viiden vuoden vankeuteen lapsenraiskauksesta. Hänet määrättiin maksamaan uhrille yhteensä 7 700 euroa erilaisia korvauksia

    Persaukinen matu ei maksa mitään sinä maksat sen korvaukset

    Yhteiskunta maksaa.

    Äänestä

Onko Salwan saanut jo paljon kantasuomalaisia käännytettyä?

Äänestä
  • On saanut.

    Äänestä

  • Anonyymi00036 kirjoitti:

    On saanut.

    saanut

    Äänestä

tuomitsi vuonna 1991 syntyneen Ousman Ceesayn viiden vuoden vankeuteen lapsenraiskauksesta. Hänet määrättiin maksamaan uhrille yhteensä 7 700 euroa erilaisia korvauksia

Persaukinen matu ei maksa mitään sinä maksat sen korvaukset
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000010376926.html

Äänestä
  • Tuohan oli sitä kehitysmaamuslimin islamilaista monikulttuurista, monimuotoista, kulttuurinrikkautta, jonka ALLAAAAAAAH oikeuttaa vääräuskoisi ja uskonnottomia kohtaan…
    Kysehän oli vain niistä pienistä kulttuuri eroista joita pitää vaan ymmärtää…

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    Tuohan oli sitä kehitysmaamuslimin islamilaista monikulttuurista, monimuotoista, kulttuurinrikkautta, jonka ALLAAAAAAAH oikeuttaa vääräuskoisi ja uskonnottomia kohtaan…
    Kysehän oli vain niistä pienistä kulttuuri eroista joita pitää vaan ymmärtää…

    Miehittäjiä ne tosiasiassa on eikä mitään pakolaisia eikä siirtolaisia eikä turviksia. Vahva tahtotila tehdä kaikesta islamilaista. Uskonto on yhtä kuin miehityspolitiikka. Lapsia pusketaan urakalla ja kasvatetaan jihadiin. Mikä hienointa, meidän verorahoillamme, Vai onkos kukaan niistä puhunut mitään toisensuuntaista? Ei ole.

    Äänestä

pimeällä paha liikkua...

Äänestä

😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/hot2024

🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Miten Ghazi voi olla koulu sovittelijana, jolla on pahoinpitely tuomio? Miten Lahden kaupunki tahtoo pitää kyseistä virassa ilman virallista korkeakoulutusta. Rikosrekisteri tulisi aina tarkistaa kun työskennellään lasten kanssa.

Äänestä

-Salwan Ghazi pakeni Irakista Suomeen kahdeksan vuotta sitten. Hän ei halua kertoa, miksi lähti kotimaastaan. Kyse oli hänen ja koko perheen turvallisuudesta.-


miksi ei halua kertoa...mitä teki

Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ylen uutisten julkaisemassa videossa Salwan Ghazi näkee parhaaksi läksyttää suomalaisia.
Suomalaisten oltava kilttejä ja mukavia, eikä näyttää tympeää namaa maahanmuutajille, vaikka suomalaisista tuli orjia ja maahanmuuttajien elättäjiä.

https://yle.fi/a/74-20084336

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu