HKI hammaslääkärit koho-palveluseteli?

Anonyymi-ap

Onko kokemusta huhu palvelusetelistä? Helsingissä tuottajina näkyy olevan Hygga, spiderman ja coronaria. Erikoistuneet jonojen purkuun . Yle uutiset kello 8.00 sosiaalialan työntekijät ovat huolissaan asiakkaistaan ja omasta jaksamisestaan hallituksen sopeutustoimien hidastavat ensi vuoden odotettua talouskasvua arvioi talouden asiantuntija on Millaisia ovat? Onko aikoja saatavilla tarpeeksi? Ovatko ihan oikeita hammaslääkäreitä vai opiskelijoita?

8

8432

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kävin aiemmin tänä vuonna tuolla Koho-palvelusetelillä. Silloin valittavissa oli Hygga, Spider Med ja joku kolmas, tuota Coronariaa ei silloin ollut.
      Aikoja oli muihin kuin Hyggaan hyvin saatavilla. Valitsin googlettelun jälkeen Spider Medin ja ainakin siitä tosi hyvä kokemus. Hoito maksaa saman verran kuin maksaisi Helsingin kaupungin hammashoidossa ja ovat ihan oikeita hammaslääkäreitä. Ajan tarkastukseen sai tosi nopeasti, olisi saanut jopa samalle päivällekin ja sitten tarkastuksen jälkeen omassa suussakin oli korjattavaa ja jatkoajan sai ihan heti parin päivän päähän.

      Tosi kätevä systeemi ainakin näin potilaan kannalta ja hoito oli myös hyvää ja ammattitaitoista.

      • Anonyymi

        pelkkää rahastusta ja kusetusta koko seteli.itse vertasin kaikki johon toipalveluseteli kävi hinnat ja muitten hinnat.ni säästin ilman setelin käyttöä tuttkimus ja hammaskiven poistosta 80 euroa.


    • Anonyymi

      Onko kokemusta proteeseista, onko hyvät ja hinta?

    • Anonyymi

      MINÄ KÄVIN SPIDER MEDISSÄ TARKOITUKSENA POISTAA HAMMASKIVET JA VÄRJÄYMÄT.HYGIENISTI PUHUI TÄYTTÄ PASKAA KOKO HOIDON AJAN.EI SAANUT HAMMASKIVIÄ EIKÄ VÄRJÄYMIÄ POIS OLLENKAAN.MUTTA TÄYSIN TERVEESTÄ HAMPAASTA HÄN SAI PAIKAN IRTOAMAAN.MINUN VAATIMUKSESTA HAMMAS PAIKATTIIN MAKSUTTA.JOUDUIN MENEMÄÄN SINNE VIELÄ TOISEN KERRAN HYGIENISTILLE ETTÄ SAISIN NE HAMMASKIVET OIKEASTI POIS.TÄMÄKIN HYGIENISTI ALKOI SAMALLA TAVALLA HÖPÖTTÄMÄÄN TURHIA VAIKKA SANOIN HETI ALKUUN ETTÄ TÄMÄ ON JO TOINEN KÄYNTI VIIKON SISÄLLÄ JA NYT EI PUHUTA ENÄÄN MITÄÄN VAAN TEHDÄÄN TÖITÄ.HÄN EHDOTTI MINULLE JOPA KOLMATTA KÄYNTIÄ.ELIKKÄ TÄMÄ HEIDÄN EDULLINEN SUUHYGENISTIPALVELU VOI MAKSAA 300 EUROA TÄSSÄ YRITYKSESSÄ.TEKEVÄT HYVIN RAHAA KUN KÄYTTÄVÄT HOITOAIKAA PASKAN PUHUMISEEN JA JUOKSUTTAVAT IHMISIÄ SIELLÄ TURHAAN.MINÄ EN ENÄÄN KOSKAAN TÄMÄN YRITYKSEN PALVELUJA TULE KÄYTTÄMÄÄN.SAAMARIN PÖNTÖT.

      • Anonyymi

        Saako kysyä miksi sulla on paikattu terve hammas kun paikka lähti terveestä hampaasta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saako kysyä miksi sulla on paikattu terve hammas kun paikka lähti terveestä hampaasta

        MIETIHÄN SITÄ.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        MIETIHÄN SITÄ.

        En mieti. Koska se ei ole mun ongelma


    • Anonyymi

      Ite tykkäsin Hyggasta

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      73
      1959
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1229
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1028
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      24
      1003
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      90
      714
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      115
      692
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      44
      685
    8. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      652
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      645
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      59
      598
    Aihe