HKI hammaslääkärit koho-palveluseteli?

Anonyymi-ap

Onko kokemusta huhu palvelusetelistä? Helsingissä tuottajina näkyy olevan Hygga, spiderman ja coronaria. Erikoistuneet jonojen purkuun . Yle uutiset kello 8.00 sosiaalialan työntekijät ovat huolissaan asiakkaistaan ja omasta jaksamisestaan hallituksen sopeutustoimien hidastavat ensi vuoden odotettua talouskasvua arvioi talouden asiantuntija on Millaisia ovat? Onko aikoja saatavilla tarpeeksi? Ovatko ihan oikeita hammaslääkäreitä vai opiskelijoita?

8

7673

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kävin aiemmin tänä vuonna tuolla Koho-palvelusetelillä. Silloin valittavissa oli Hygga, Spider Med ja joku kolmas, tuota Coronariaa ei silloin ollut.
      Aikoja oli muihin kuin Hyggaan hyvin saatavilla. Valitsin googlettelun jälkeen Spider Medin ja ainakin siitä tosi hyvä kokemus. Hoito maksaa saman verran kuin maksaisi Helsingin kaupungin hammashoidossa ja ovat ihan oikeita hammaslääkäreitä. Ajan tarkastukseen sai tosi nopeasti, olisi saanut jopa samalle päivällekin ja sitten tarkastuksen jälkeen omassa suussakin oli korjattavaa ja jatkoajan sai ihan heti parin päivän päähän.

      Tosi kätevä systeemi ainakin näin potilaan kannalta ja hoito oli myös hyvää ja ammattitaitoista.

      • Anonyymi

        pelkkää rahastusta ja kusetusta koko seteli.itse vertasin kaikki johon toipalveluseteli kävi hinnat ja muitten hinnat.ni säästin ilman setelin käyttöä tuttkimus ja hammaskiven poistosta 80 euroa.


    • Anonyymi

      Onko kokemusta proteeseista, onko hyvät ja hinta?

    • Anonyymi

      MINÄ KÄVIN SPIDER MEDISSÄ TARKOITUKSENA POISTAA HAMMASKIVET JA VÄRJÄYMÄT.HYGIENISTI PUHUI TÄYTTÄ PASKAA KOKO HOIDON AJAN.EI SAANUT HAMMASKIVIÄ EIKÄ VÄRJÄYMIÄ POIS OLLENKAAN.MUTTA TÄYSIN TERVEESTÄ HAMPAASTA HÄN SAI PAIKAN IRTOAMAAN.MINUN VAATIMUKSESTA HAMMAS PAIKATTIIN MAKSUTTA.JOUDUIN MENEMÄÄN SINNE VIELÄ TOISEN KERRAN HYGIENISTILLE ETTÄ SAISIN NE HAMMASKIVET OIKEASTI POIS.TÄMÄKIN HYGIENISTI ALKOI SAMALLA TAVALLA HÖPÖTTÄMÄÄN TURHIA VAIKKA SANOIN HETI ALKUUN ETTÄ TÄMÄ ON JO TOINEN KÄYNTI VIIKON SISÄLLÄ JA NYT EI PUHUTA ENÄÄN MITÄÄN VAAN TEHDÄÄN TÖITÄ.HÄN EHDOTTI MINULLE JOPA KOLMATTA KÄYNTIÄ.ELIKKÄ TÄMÄ HEIDÄN EDULLINEN SUUHYGENISTIPALVELU VOI MAKSAA 300 EUROA TÄSSÄ YRITYKSESSÄ.TEKEVÄT HYVIN RAHAA KUN KÄYTTÄVÄT HOITOAIKAA PASKAN PUHUMISEEN JA JUOKSUTTAVAT IHMISIÄ SIELLÄ TURHAAN.MINÄ EN ENÄÄN KOSKAAN TÄMÄN YRITYKSEN PALVELUJA TULE KÄYTTÄMÄÄN.SAAMARIN PÖNTÖT.

      • Anonyymi

        Saako kysyä miksi sulla on paikattu terve hammas kun paikka lähti terveestä hampaasta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saako kysyä miksi sulla on paikattu terve hammas kun paikka lähti terveestä hampaasta

        MIETIHÄN SITÄ.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        MIETIHÄN SITÄ.

        En mieti. Koska se ei ole mun ongelma


    • Anonyymi

      Ite tykkäsin Hyggasta

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      13
      11325
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      37
      3853
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      109
      3019
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      120
      2380
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      81
      2045
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      196
      1761
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      299
      1006
    8. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      17
      780
    9. Toisten elämän moralisointi

      Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte
      Tunteet
      143
      725
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      53
      699
    Aihe