Arto777 ja todennäköisyydet

Anonyymi-ap

Kun tuo Artsin viimeinen ketju oli tuollainen pitkä oksennus, niin katsotaanpa yhtä väittämää. Gravitaatiovakiosta Arto777 kirjoittaa (kopioi) seuraavaa:

"Todennäköisyyden, että tämä arvo ilmaantuu sattumalta, arvioidaan olevan noin 1:10^36."

Nyt Arto777 voi kertoa, millä perusteella hän on tuohon päätynyt. Mitkä ovat alkeistapaukset, joiden perusteella hän on tuon tuloksen saanut? Mitkä ovat ne fysiikan perusteet, joilla hän on päätynyt noihin alkeistapauksiin? Ja miten hän on nuo todentanut.

Ellei Arto777 pysty perustelemaan, voidaan todeta, että hän kirjoittaa höpöjuttua. Koko postaukselta menee pohja, ensimmäisessä kohdassa jää kiinni ihan huuhaasta, jopa suoranaista hevonpeetä.

7

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Turhaa on kirjoittaa tyhmille eivät he näistä mitään ymmärrä. "

      Kun olet noin he...tin fiksu, niin varmaan pystyt keskustelemaan todennäköisyyden käsitteestä.

    • Anonyymi

      Sen on Pyhä Henki, eli mu-tu hänelle ilmoittanut.

    • Anonyymi

      Onko Arto ikinä keskustellut varastamistaan teksteistä?

      Tuntuu lähinnä ettei hän itsekään tiedä mitä niissä lukee.

      Palstalla on ennenkin huomautettu gish gallopista kreationisteilla. Ei ole mitään järkeä lähteä edes avaamaan niitä, kun sen levittäjä ei itsekään ymmärrä sisältöä. Samoja valheita jatketaan vaikka ne olisikin yksitellen kaadettu.

      • Anonyymi

        Miksi ateisteilla on noin kova hinku pettää itsensä. He luulevat tietävänsä, eivätkä tiedä luulevansa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi ateisteilla on noin kova hinku pettää itsensä. He luulevat tietävänsä, eivätkä tiedä luulevansa.

        Se johtunee siitä Lusifeeruksen harjoittamasta disinformaatiosta...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi ateisteilla on noin kova hinku pettää itsensä. He luulevat tietävänsä, eivätkä tiedä luulevansa.

        Kuka lieneekin tämä...ei näytä olevan minkäönlaista kapasiteettia kommentoida avauksen kysymyksiin.

        ps. En muuten ole ateisti - Thor on jumalista suurin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi ateisteilla on noin kova hinku pettää itsensä. He luulevat tietävänsä, eivätkä tiedä luulevansa.

        Hassunhauska kommentti uskolla päänsä sekoittaneelta.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      21
      4638
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      3284
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3137
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      46
      2549
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      85
      1242
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      257
      1123
    7. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1099
    8. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      1092
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      392
      1067
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      200
      966
    Aihe