Eipä ole meno juuri muuttunut eilisestä

avauksia satelee tasaisen tappavaan tahtiin, mutta uutta asiaa ei enää ole.
tosin en ihmettele ihmisten kiinostusta tähän PL:n temppuiluun.
ihmisiä ihmetyttää eliittityöläisten lakkointo ja omien etujen ajaminen vaikka Suomen taloutta kuristamalla.
3234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tässä on paperiliiton ja työnantajien yhteinen etu, Suomelle käy huonosti ellei sossujen ahneutta saada kuriin.

Vaikka nyt ensin tuplaverotus pois, samoin ruumiinryöstövero. Sitten voidaan katsoa jos metsän myyntivoittoverosta voidaan luopua.

Äänestä
  • ...

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    ...

    Verojen osuus paperiteollisuuden tuotannon arvosta on puolet.
    Työntekijät saavat kymmenesosan (verojen jälkeen).
    Firmat saavat kolmaskymmenesosan, josta firmojen omistajat joutuvat vielä maksamaan kolmanneksen veroa.

    Mielestäni tässä ei voi ainakaan työnantajia moittia ahneiksi, ei myöskään työntekijöitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokunen kirjoitti:

avauksia satelee tasaisen tappavaan tahtiin, mutta uutta asiaa ei enää ole.
tosin en ihmettele ihmisten kiinostusta tähän PL:n temppuiluun.
ihmisiä ihmetyttää eliittityöläisten lakkointo ja omien etujen ajaminen vaikka Suomen taloutta kuristamalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu