Suunnitelmallista ja vakaata harkintaa osoittaa

Anonyymi-ap

Ase, ladattuna on otettu mukaan, niin hyvin suunnitelmallista on kansanedustajan työ ollut.

Hyvin tietoista toimintaa

27

1438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laittomia uhkauksia... Vaaran aiheuttamien,.. tapon yritys?

      Oliko pelkkä alkoholikänni kyseessä?

    • Anonyymi

      Ja vieläpä ammatti-ihminen. Mitä tuosta pitää ajatella?
      Oliko myös jotain muita suunnitelmia?

    • Anonyymi

      Mitä raakuuksia ja voima käyttöä on ammuskelija käyttänyt noissa luottamustehtävissä:

      Joensuun kaupunginvaltuutettu

      Joensuun kaupunkirakennelautakunnan jäsen

      Pohjois-Karjalan hyvinvointialueen aluevaltuuston jäsen

      Pohjois-Karjalan aluevaltuuston turvallisuuden ja varautumisen lautakunnan puheenjohtaja

      Joensuun Perussuomalaiset Ry:n hallituksen jäsen

      Perussuomalaisten Pohjois-Karjalan piiri Ry hallituksen jäsen

      • Anonyymi

        Arvaa uskaltavatko väkivallan kohteet, kertoa kokemastaan väkivallasta, varsinkin kun supon ex-johtaja laitetaan ääneen ek-medioissa. Aidoissa oikeusvaltioissa ja demokratioissa, tutkijat, ym kansanvallan puolustajat, demokratian ja oikeusvaltion asialla olevat, olisivat äänessä, äärioikeiston PetosKok:n suursijoittaja-pörssirikollisten äänitorvi Pelttari, saisi myös erota virasta jota ei ole ansainnut.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708


    • Anonyymi

      Sanna Antikainen onko hän vaarassa, halutaanko häneltä tietynlaista todistelua, mitä tapahtui...?

    • Anonyymi

      " Luottamustehtävissä tapahtuvien väärinkäytösten ja rikosten ehkäiseminen sekä niistä rankaiseminen kuuluu toimivan yhteiskunnan kulmakiviin. Lainsäädäntö tulee pitää ajan tasalla näiden rikosten osalta, jotta luottamus viranomaisiin ja instituutioihin voidaan säilyttää."
      -Timo Vornanen (PS) eduskunnan täysistunnossa

      • Anonyymi

        Absurdia


      • Anonyymi

        Kristilliset arvot ovat Vornaselle tärkeitä.


    • Anonyymi

      Tyyppi saisi olla tästä lähtien ex-poliisi ja ex-kansanedustaja.
      Järjetöntä käytöstä.

      • Anonyymi

        Täsmälleen ja moni muu niin armeijan, poliisin, supon, kuin eduskunnan ja ministeriöitten viroissa, olisi jo pitänyt erottaa.

        Isoimpien talous-pörssirikosten ja korruption, valtion virka-asemien törkeiden väärinkäyttämisten, aidot laajat rikostutkinnat, pitäisi jo aloittaa Suomessa.

        Tutkinnat ulotettava ainakin, alkaen sinne NygårdNiinistön vvm-ajoille.


      • Anonyymi

        Hakkarainen sai pahoinpitelytuomion EDUSKUNNAN TILOISSA tapahtuneesta naisedustajan rusikoinnista ja mitä teki Persut? Lähetti palkinnoksi Brysselin hillotolpalle sulka hatussa.

        Vornasessa on euroedustaja-ainesta - eiks je?


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18306854/rattijuoppo-tappaa-aina-#comment-128095305

      Kansainvälisissä tiedotusvälineissä, tuollaisista tapauksista uutisoidaan aina termeillä: vallankaappaus, kapina, sotilaallinen vallankaappaminen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896

      Suomessa estetään kansalaisten sananvapauksia mm. EK-Ylessä ja koetetaan vaientaa, painaa villaisella, vaikka ihmisiä on tähtäilty helikopterista kadulle aseilla, vieraitten valtioitten sotilaitten toimesta Tampereella, sekin uutinen hiljennettiin ek-medioissa täysin, sitten se armeijan autolla taksimiehen päälle ajaminen, tappaminen työmiehen tehtävissään, nyt sitten kansanedustaja kantaa laittomasti asetta julkisella paikalla, uhkailee sillä ihmisiä ja ammuskelee.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17952812/suomen-suurin-tabu-sananvapaudet-estetty-ortodoksikirkon-porssivarallisuudet#comment-122244740

      Virallinen media pistää, työtehtäviään isoimpien talous-pörssirikosten tutkintoja, vakavasti laiminlyöneen Pelttarin, ex-johtajan, selittelemään kuinka valta Suomessa, on muutettu veroparatiisi-diktatuuriksi, äärioikeistoekstremistejä suojellaan poliisien, krpn ja supon toimesta, ek-mediat sanoittamassa. Ruotsissa säpon varoitus, johti ortodoksikirkon avustamisen lakkauttamiseen, Suomessa sekin hoituu eläkerahastojen päällä istuvan, feikkivasemmistolaisen KorruptioStubbOligarkin tukijan SiimesOligarkin kautta.

      https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06

    • Anonyymi

      Tuli ja panostus! Investointi loppui.

    • Anonyymi

      Kansalaiset Suomessa eivät enää uskalla kertoa, heihin kohdistuvasta taloudellisesta, seksuaalisesta, fyysisestä ja henkisestä väkivallasta, vielä vakavemman väkivallan pelossa.

      https://patomaki.fi/2024/01/vihapuhe-ja-julkisen-keskustelun-tila-suomessa/#more-3865

      Olihan se armeijan upseeri vai mikä, se sadomasokisti otsikoissa viime aikoina. Kertoo että Suomen armeijassa, poliisissa, ym viranomaisten keskuudessa, eivät asiat ole enää mitenkään kohdillaan, saati kansanedustuslaitoksessa, joka on käytännössä enää pörssirikollisten kumileimasin yksipuoluejärjestelmässä.

    • Anonyymi

      Onhan karhuryhmänkin jäseniä, nähty baarissa istuskelemassa, äärioikeistonatsien porukoissa vapaa-ajalla. Samat natsit käyneet ihmisten kimppuun Tampereella.

      • Anonyymi

        No joo, mutta tää oli Joensuulainen...


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Saa ampua, koska mandaatti...


    • Anonyymi

      Ei varmasti saa, tehkää kanteita kansainväliseen oikeuteen. Viranomaiset Suomessa niin läpeensä korruptiossa, osa isointa talous-pörssirikollisuutta ja äärioikealle radikalisoituneita, valvovat muka itse itseään, eli diktatuurin meininkiä ja täysin laitonta.

      https://yle.fi/a/3-11892227

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18306854/rattijuoppo-tappaa-aina-#comment-128059448

      Jatkuvia vakavia tappoja ja väkivallantekoja, kansalaisten uhkailemisia, jopa helikopterista vieraitten valtioitten sotilaitten toimesta, tähtäilivät siviilejä Tampereella kadulle ym taksimiehen tappo autoonsa, armeijan autolla päälle ajanut armeijan henkilökuntaan kuulunut, jota tappoautoa kansalaiset, olivat nähneet päiviä ennen tappoa, samoilla reiteillä, kuin kunnon taksimies ajoi, eli oliko suunnitelmallinen tappo sekin.

      • Anonyymi

        Nytkö Vornasen känniörvellys aseen kanssa on jo viranomaisten korruption syytä?

        Koska joku syyttää tästä Marinin hallitusta? Eikös Pers-Kokkareilla ole ollut tapana laittaa ihan kaikki omat mokat ja päätökset Marinin syyksi?

        Sehän on selvää, että ainakaan Vornasen oma vika tämä kännisekoilu ei ole, jos persutrolleilta kysytään.


    • Anonyymi

      Sanoisin, että Vornasen toiminta osoittaa TAHALLISUUTTA ja PIITTAAMATTOMUUTTA.

      "Harkinta" on vähän väärä sana, kun kuvataan sitä, että lähtee kesken työviikon vetämään ns. lärvit lähäiseen karaokebaariin ja ottaa ladatun aseen mukaan. Ennemminkin se on "huonoa harkintaa" tai "harkintakyvyn puutetta".

      • Anonyymi

        Hyvin on, useaan otteeseen, harkinnut esim. ottaako tappavan aseen mukaan vaiko ei


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ruotsissa uutisoidaan, kuinka pörssirikollisten äärioikeiston käytännön väkivaltajoukkoihin, värväävät poliiseja ja kansanedustajia mukaan. Suomessa ei uutisoida mitään, kun mainitut istuvat mm. ek-ylen hallintoneuvostossa, estämässä Suomen kansalaisten sananvapauksia, ja tekemässä autokratiausan disinformaatiota ja manipulointia propagandaa.

      https://www.svt.se/nyheter/inrikes/kriminella-varvar-poliser-maffiametoder

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      244
      15232
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      46
      1934
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      188
      1467
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      116
      1371
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1209
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      968
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      912
    8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      81
      784
    9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      80
      748
    10. Voitko väittää

      Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
      Ikävä
      75
      668
    Aihe