Kansainvälisesti kun uutisoidaan tai keskustellaan, poliitikoiden aseiden käyttämisestä, ovat normaaleja ilmaisuja, ja terminologiaa mm. vallankaappaus, kapina, sotilaallinen vallankaappaaminen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383695/suomen-valtionjohdossa-jarjestaytynytta-porssirikollisuutta#comment-128051669
https://www.aamulehti.fi/kotimaa/art-2000010390235.html
Äärioikeistolainen ex-poliisi kansanedustaja, on siis laittomasti kantanut asetta julkisella paikalla, uhkaillut ja ammuskellut sillä.
https://yle.fi/a/3-11892227
Poliitikoiden aseidenkäytöstä on kansainvälisesti termeinä mm. vallankaappaus
20
1940
Vastaukset
- Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN maksettu trolli, olisi aidoilta keskustelualustoilta, siirretty jo pois, täällä Suomessa, niin tällä palstalla, kuin EK-Ylessä, asiakirjoittajat sensuroidaan, mutta äärioikeistotrolli saa jatkaa hymiötoistojaan. Arvaatte varmaan, että ylläpidolla on ongelman kanssa, paljonkin tekemistä.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa, on pelkkä pörssirikollisuuden kumileimasin.
https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380 - Anonyymi
Kristinusko on viisautta.
- Anonyymi
Uskonnon ja raamatun käyttäminen äärioikealle verokeitaisiin politikointiin ja rahankahmintaan eli ahneuteen, on niiden väärinkäyttämistä ja mustaamista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/tutkija-israelin-ilmaus-muistuttaa-venajan-natsisatanismiretoriikasta/7f12fa68-917b-4bb5-ac46-844df005ce73 - Anonyymi
Valtakunnanoikeus on vähintä, mitä pitäisi tapahtua, erottaminen itsestäänselvää, vaan missä ovat asiakommentoijat ek-medioista, supon ex-johtaja ei ole oikea taho kommentoimaan, uhkia demokratiaa, oikeusvaltiota ja kansalaisia vastaan, varsinkaan kun on edellisessä työpaikassaan, jättänyt isoimmat talous-pörssirikokset ja korrution tutkimatta.
https://yle.fi/a/3-11892227 - Anonyymi
Samaat supon miehet, poliisit ja krp:n ym poliisit, joita pitäisi todellakin arvostella ja vaatia selityksiä monista laiminlyönneistä ja politikoinnista äärioikealle, ovatkin valiokunnissa valvomassa itseään.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010391268.html - Anonyymi
On täysin kestämätöntä, että viranomaisia Suomessa valvovat, yllätys yllätys, viranomaiset itse.
https://yle.fi/a/3-11892227
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383695/suomen-valtionjohdossa-jarjestaytynytta-porssirikollisuutta#comment-128051669
Siltä taustalta ei kummastuta, ettei isoimpia talous-pörssirikoksia, korruptiota eduskunnassa, ministeriöissä, virkamiesten keskuudessa, rikostutkita Suomessa laisinkaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383248/suunnitelmallista-ja-vakaata-harkintaa-osoittaa#comment-128095636 - Anonyymi
Suora uhka demokratialle, oikeusvaltiolle, kansalaisoikeuksille, oikeusvaltio-periaatteelle ym kun kansanedustaja, kantaa laittomasti asetta julkisella paikalla, ampuu sillä ja uhkailee ihmishenkiä.
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/Rr77qd/aftonbladet-direkt?pinnedEntry=1249166 - Anonyymi
Sitä t:llä alkavaa sanaa, emme rohjenneet käyttää, mutta veroparatiisiterrorismistakin, tuollaisissa tapauksissa kansainvälisesti uutisoidaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386139/dreamhack-pelialan-tapahtumien-rahoitus-venalaisyhtioilta
Olleet niin EK-Ylen, kuin toistenkin EK-medioitten, lemmikkejä nuo Dreamhack-tapahtumat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386148/ammuskeleva-kansanedustaja-edelleen-ek-ylen-hallintoneuvostossa - Anonyymi
Vallankaappaus meni nyt vähän pieleen. Aamuyöstä kello 4 ei ollut paljon kaapattavaa, varsinkin, kun kaappaaja oli tillintallin kännissä!
Kai ne maailmallakin ihmettelee, kuinka Suomessa tehdään vallankaappausta. - Anonyymi
Käsitit tahallasi väärin, kyse on nyt paljon isommista ja vakavimmista asioista, kuin mitä koetat ja ek-mediat vähättelevät. Emme viitsineet käyttää t-alkuista sanaa, mutta sitä veroparatiisiterrorismiksi nimettyä, kun kansanedustajat kantavat aseita ja uhkailevat niillä siviilejä eli kansalaisia ja ampuilevat, sellaiseksi ulkomaisissa medioissa nimitetään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386249/suursiivous-isoimman-talous-porssirikollisuuden-rikostutkinnat-aloitettava-eduskunnassa - Anonyymi
Vuorokauden ajalla ei ole merkitystä, sillä että äärioikeistolaiset isoimpien talous-pörssirikollisten, käytännön väkivaltajoukot, käyttävät kansanedustajan viroista käsin, aseita kansalaisia kohtaan, on paljonkin, erittäin hälyyttävä vakava, eikä edes mikään yksitttäistapaus, vaan jatkumoa karmivalle sarjalle.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18333534/suomen-vakavin-turvallisuusuhka-on-iso-koyhyysongelma#comment-127143126
Kansanedustajat jotka pystyvät, kantamaan laittomia aseita, ammuskelemaan niillä ja uhkailemaan, pystyvät varmasti paljon muihinkin, ihmiselämiä uhkaaviin, vakaviin väkivallantekoihin ja ek-mediat niiden uutisoimatta jättämisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962985/ennenaikaisesti-koyhyyteen-tapetut-orjuuselakelaiset---sanokaa-heidan-nimensa - Anonyymi
Sinusta kun keskystellaan, ovat yleisimmät temit tumpelo, tampio, tollo ja tolvana. Eikö hassua?
- Anonyymi
Pörssirikollinen puhuu itsekseen, ja luulee keskustelevansa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386821/porssirikollisuuden-aarioikeiston-kaytannon-vakivaltajoukot-varvaavat-poliiseja - Anonyymi
https://www.dw.com/en/ukraines-transgender-spokeswoman-dismisses-russian-haters/a-66898006
Vihaajat vihaa ja estävät sananvapauksia, kansa kirjoittaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386139/dreamhack-pelialan-tapahtumien-rahoitus-venalaisyhtioilta - Anonyymi
EK-ÄärioikeistoYle keskittyy itsensä, feikkisananvapauksien ja PetosKok:n mainontaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18312368/6-200-000-000-porssirikollisten-havittaja-ym-sotabisneksiin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18389877/ek-ylen-puoluemittaus-ja-sananvapaus-mainokset - Anonyymi
Ammuskeleva populistiporvari on EK-Ylen hallintoneuvostossa, EK-Yle kerjää sille sääliä. Onko EK-Ylessäkin asekaapit ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18389936/onko-ek-quotdreamhackquot-ylessakin-asekaappeja-#comment-128390219
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762231Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2611840Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi59834- 70808
Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �48807- 68769
- 54754
- 65737
- 71735
IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!
Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss177713