Rattijuoppo tappaa aina.

Anonyymi-ap

Tampereen tapaus osoittaa sen, selkeä murha jo kyseessä.

28

1337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taitaa olla todellakin vakava murhatapaus, kun salailtu koko päivän ja näytetty vain murhatun taksikuskin autonromua. Sananvapauksia estivät heti, kun kirjoitimme tänne palstalle.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bfa4f900-fb22-4ede-a2a0-6c6a7a197abd

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18306843/kanninen-sotilashenkilokuntaan-kuuluva-tappoi-taksikuskin-tampereella

      Taitaa olla muovia ja pahvia armeijan henkilökunnan selkärangat, kun kehtaavat vielä selitellä, että mersu olisi sitä. Selkeä murhahan tuo taitaa, olla, sen salailukin jo kertoo.

    • Anonyymi

      Toisaalta tyhmää seistä liikennevaloissa aamuyöllä klo 5.30 lauantaina kun liikennettä vähän.

      • Anonyymi

        Jos taksikuski olis ollu fiksu ja rikkonu pikkusen lakia, se olis vielä hengissä.

        Järjen käyttö on ihmisoikeus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos taksikuski olis ollu fiksu ja rikkonu pikkusen lakia, se olis vielä hengissä.

        Järjen käyttö on ihmisoikeus.

        Oho, välkkyhän olet! Näin siis estetään rattijuoppojen ajelut?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oho, välkkyhän olet! Näin siis estetään rattijuoppojen ajelut?

        Kyllä, rattijuopot ajelee aamuöisin, ei kannata jäädä odottelee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos taksikuski olis ollu fiksu ja rikkonu pikkusen lakia, se olis vielä hengissä.

        Järjen käyttö on ihmisoikeus.

        Sairasta, kyynistä, pörssirikollispsykoppaattien tulkintaa. Halveksivat ihmisiä, jotka käyttäytyvät fiksusti ja noudattavat lakeja. Niinpä tietysti isoimmat talous-pörssirikolliset, mitäpä niiltä kansantappajilta, muuta voi odottaakaan.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001123/miksi-supon-pelttaria-ei-ole-erotettu-porssirikollisuuden-suojelemisen-takia-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä, rattijuopot ajelee aamuöisin, ei kannata jäädä odottelee

        Ja nyt ei ole kyse "vain" rattijuoposta, vaan armeijan autolla sotilasvirasta, siviilikansalaisen auton, vieläpä töitään tekevän taksikuskin, päälle ajamisesta ja tappamisesta, oliko peräti tarkoituksella, eipä ole uutisointia näkynyt, saiko edes tuomiota ?


    • Anonyymi

      Rattijuoppo o jo lähtökohtaisesti TAPPAJA jolle kuulu ehdoton ja pitkä tuomio, ja poistaminen yhteiskunnasta tuomion jälkeen .
      Rattijuoppoa ei paranna mikään !

      • Anonyymi

        Höpöhöpö, viinan myynti pitäis kieltää, kaikille ei viina sovi.


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18384176/poliitikoiden-aseidenkaytosta-on-kansainvalisesti-termeina-mm---vallankaappaus

      Tarkoittaako avauksen tekijä, sitä kun sotilasvirassa oleva armeijan henkilökuntaan kuuluva, tappoi taksikuskin ajamalla sotilasajoneuvolla päälle. Ovathan Suomen kansalaiset, osoittaneet huolta, kun on ollut jo yksi täysin laitonkin ex-ex-äärioikeistohallitus, jota ei yksikään Suomen kansalainen, ollut missään demokraattisissa vaaleissa, eikä virallisissa kansanäänestyksissä, koskaan äänestänyt, ja sen tekemät laittomat hyökkäysliitto-hävittäjä"päätökset", että onko Suomessa tehty, pörssirikollisten äärioikeiston toimesta vallankaappaus .

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18312368/6-200-000-000-porssirikollisten-havittaja-ym-sotabisneksiin

      Siinäkin vaiheessa, kun ihmisiä Tampereella, on myös tähtäilty aseilla helikoptereista, vieraitten valtojen sotilasjoukkojen toimesta, siitäkin keskusteleminen estettiin, kuten yleensä jo ihan "normia" näyttää niin EK-Ylessä, kuin tällä yksipuoluejärjestelmän mainosalustalla olevan, asiakirjoitusten sensurointi.

      https://patomaki.fi/2024/01/vihapuhe-ja-julkisen-keskustelun-tila-suomessa/#more-3865

    • Anonyymi

      Alkaa olla jo useita, erittäin outoja, lainvastaisia tapauksia, joissa kansalaisia on uhkailtu, osoiteltu aseilla, ammuskeltu ym noihin isoimpien talous-pörssirikollisten sota- ja asekauppoihin, sotarikosliittoon pakottamisten yhteyksissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896

      https://yle.fi/a/3-11892227

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17560334/maalittamislainsaadannolla-halutaan-kansalaisten-turvat-tukkoon#comment-116375210

      https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009805785.html

      Taksikuskin tappaminen armeijan autolla, sotilashenkilöstön ilmeisesti vieläpä opettamistehtävissä olevan toimesta, tuliko edes tuomioita, eipä ole uutisoitu, sitten se kun helikopterista osoittelivat aseilla kaduilla kulkevia kansalaisia Tampereella, vieraan vallan helikopteri ja sotilaat.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

      Nyt sitten äärioikeistolainen ex-poliisi kansanedustaja, laittomasti julkisella paikalla ase, sillä uhkailua ja ammuskelua. Kyllähän vähintään pitäisi vallankaappaus, kapina, sotilaallinen vallankaappaus - termistöä, alkaa näkymään Suomenkin ek-medioissa, kuten kansainvälisissä tiedotusvälineissä, vastaavissa tapauksissa.

    • Anonyymi

      https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004

      Systemaattinen kansantappaminen, eläkeläisväestöä, ilman aitoa, ajanmukaista taloudellista oikeusturvaa pakottaminen, ym. paljon kansalaisten terveyksiä ja elämiä, henkeä ns. uhkaavia tapauksia, liikaa ja paljon.

      Valtakunnanoikeus vähintä mitä pitää avata, isoimpien talous-pörssirikollisuuden ja korruption laajojen rikostutkintojen lisäksi.

    • Anonyymi

      Suomessa poliitikot heiluvat luvattomasti, aseiden kanssa julkisilla paikoilla, uhkailevat ihmisiä ja ammuskelevat, joutumatta vastuuseen.

      Ja ketä kuullaan tilanteessa: entistä supon johtajaa, joka jätti isoimmat talous-pörssirikokset ja niihin liittyvän vakavan korruption eduskunnassa, ministeriöissä ym vallan väärinkäytön paikoissa tutkimatta. Missä oikeusvaltio ?

      https://www.svt.se/nyheter/inrikes/jan-guillou-om-gripandet-naken-med-armarna-om-halsen-pa-en-polis

      Meno on kuin Ruotsissa 1970-luvulla, köyhien kimppuun Pelttari ja supo aina ehtivät, poliittisin äärioikeistolaisin perustein, mutta vallankäyttäjien jopa vallankaappauksiksi ulkomailla uutisoivat rikokset, painellaan villaisella ja taputellaan nopeasti hiljaisuuteen ek-medioissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001123/miksi-supon-pelttaria-ei-ole-erotettu-porssirikollisuuden-suojelemisen-takia-

      Pelttari ja supo eivät kestä edes, Suomen kansalaisten sananvapauksia, kuten ei niitä peesaavat ek-mediatkaan, kuten EK-Yle.

    • Anonyymi

      Tuosta helikopterista aseilla vieraan vallan sotilaitten, Suomen kansalaisia kadulle tähtäilemisen, armeijan autolla sotilaan toimesta, taksikuskin autoon tappamisen, mielenosoituksessa kansalaisen silmään ampumisen, kansanedustajan aseen kanssa ammuskelun ym listasta jäi varmasti paljon pois tapahtumia, joista kansalaiset eivät uskalla kertoa, pelkäävät seuraamuksia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644085/vale-tasa-arvolaki-on-kovempi-aarioikeistoekstremistinen-poliisi-militaristivaltio

    • Anonyymi

      Tampereen taksimiehen tappamisesta, armeijan sotilaan autolla päälle ajamistapauksesta vielä, että sen tappoauton nähtiin ajelevan usein, sen taksiauton reittejä, kenties se seuraili taksikuskia jo pidemmän aikaa, oliko suunnitelmallinen tappo siinäkin kyseessä ?

    • Anonyymi

      Viranomaiset joiden ylivaltaa, mielivaltaa, väkivallan uhkaa, ampumisia, tappamisia ym pitäisi valvoa, istuvatkin valiokunnissa valvomassa itseään. Ei missään aidossa demokratiassa ja oikeusvaltiossa.

      https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010391268.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644085/vale-tasa-arvolaki-on-kovempi-aarioikeistoekstremistinen-poliisi-militaristivaltio

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18385314/aseita-kayttavan-kansanedustajan-kuuluu-olla-pidatettyna-kuulusteluissa

      Palkittiin luvattomalla, aseella julkisella paikalla ammuskelusta ja uhkailemisesta, muhkealla sairauslomalla kansanedustajan tehtävistä, kun pitäisi olla pidätettynä, kuulusteluissa ja erotettu.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383695/suomen-valtionjohdossa-jarjestaytynytta-porssirikollisuutta#comment-128051669

      Onko kansalaisten sananvapauksia, lainvastaisesti jatkuvasti estävällä, EK-Ylen johdolla, vielä varaa harkita, erottavatko aseella ampuvan ja uhkailevan kansanedustajan hallintoneuvostosta, liian paljon EK-Ylessä, kansalaisiin kohdistuvaa äärioikeistolaista vihaväkivaltaa, valeuutisia, disinformaatiota, sananvapauksien estämisiä ym AutokratiaUsan pörssirikollisten hävittäjä-ym sotabisneksien mainoksia, veroparatiisiyrityksien mainontaa ja jopa kansainvälisille medioille disinformaatiota Suomesta levittämistä ja siten äärioikealle politikointai ym. EK-Ylen johdon aika vetää johtopäätökset ja erota.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei se nyt rattijuoppo aina onnistu. Kyllä te narsistit tapatte enemmän.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 151
      3853
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      87
      3269
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      86
      2655
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2436
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      252
      2419
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2246
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      90
      1874
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      999
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      978
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      869
    Aihe