mikä auttas painon 1--10 kilon pois saamiseksi
tiiän kyllä että ruoka ja liikunta vaikuttaa siihen
mut olisko mitään muuta mikä auttas esim veeloslim ( https://veeloslim.com/#/fi/index/?campaign=5300fi&subid1=293314&subid2=102944&subid3=419145732&subid4=65f06124-ceb7-4389-8e76-d0dcf941c38e&temp=259895070 ) saako tuota jostain suomesta ostettua
saaehottaa muitakin tuotteita jotka voi auttaa saamaan painoa pois
painoa pois ?
7
301
Vastaukset
- Anonyymi
Ei siihen mikään muu auta kuin vähä syöminen ja kaikki herkut pois.☹️
- Anonyymi
Rakastelu muutaman kerran viikossa. Paino tippuu
2-3kg.
Mitkään pillerit ei auta, ellei ole valmis syömään niitä loppuikänsä. Esim huumeet tiputtavat painoa, mutta tekevät ihmisen tyhmäksi ja pidemmän päälle tuhoaa elämän hallinnan.
Painoa on helppo hetkellisesti tiputtaa 1-10 kg. Vaatii hiukan itsekuria. Paino kuitenkin palautuu nopeasti ja aiempi paino ylittyy helposti.
Ainoa järkevä keino on muuttaa elämäänsä. Pienin muutoksin, esim jättää pois pullat, jäätelöt, pizat, popcornit, voin, voikasvisrasvaseokset, vähennä punaista lihaa, syö enemmin kuituja.
Pienillä muutoksilla saat painon tippumaan helposti 1-10kg. Pienet muutokset on helpompi sopeuttaa normaaliin ruokavalioon.
Käy ottamassa verikokeet, jolloin näet onko syytä tehdä suurempia muutoksia. - Anonyymi
Oisko etikka hyvä tai sitruuna ?
Sipulimehu ?
Tai sitten jotkin muut tuotteet ? - Anonyymi
aijaa muakin tuo asia kiinnostaa
mut kalorin määrä kato ruuasta niin eiköhän paino putoa sit ja turha sokeri pois
vihreä tee 2-4 kuppia enempää ei kantti juoda sitäkään vihreä tee on hyvää siinä ei ole kaloreita ja vettä muista juoda 1-2 litraa päivässä
(valkonenteekin on myös toinen hyvä tee )
tosiaan myös liikunta esim kävely lenkki joka päivä aamulla 1,10--3 tuntia niin se kuluttaa kaloreita jonku verran kunhan ei syö likaa
voi myös kokeilla valmarin tuotetta ota esim aamulla kävely lenkin päälle ja illalla puoli tntia ennen kuin meet nukkuun eli sitä päivässä 2 lasillista (seitä sekotetaan lasilliseen vettä)
kalorin määrä, ei liikaa sokeria,
muista roteiini ( Proteiinia suositellaan nautittavaksi noin 10–20 prosenttia koko päivän energiansaannista. Aikuisella se tarkoittaa tavallisesti 1,1–1,3 grammaa proteiinia/painokilo/päivä.)
vesi siinä ei ole kaloreita, tee juomat esim vihreä tai valkonen tee niissä ei ole kaloreita
sekä älä syö 18 jälkeen ja syö aamupala aikasintan kello 7 (mä käyn ite aamulla herättyä kävely lenkillä 1--3 tuntia ja sen jälkeen syön aamupalan kello 9 sym aaamupalan yleensä) tietenki tuota valmaria voi kokeilla
kokeille vaikka aluksi käydä käveleen amulla se 1--3 tunnin lenkki ja juo päivässä vihreää teetä 2-4 kuppia sekä voit kiiniittää ruuan kalorin määrään pois kaikki sokeria hirveesti sisältävät tuotteet- Anonyymi
Oletko käynyt lainkaan kouluja?
Ellet ole, niin käy kaupassa, jossa myydään ISOJA aikukirjaimia sekä pisteitä ja pilkkuja. Ilman niitä ajatuksesi ovat pelkkää soossia, kuten tuossa yllä. Sinulla kuitenkin oli jokin ajatus, eikö niin?
- Anonyymi
Wei Jialla on saatu hyviä tuloksia, tässä malliksi: https://youtu.be/UKlsfDSdB5A
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1094275Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572458Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21823
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768