Nainen mitä teet

Mies on luonasi tai sinä miehen luona ja mies ottaa olutta ja sanoo haluais perunamuusia ja uunimakkaraa tai silakkapihvei eli mies haluais jotain suolaista ja nälkä sillä on niin onko kaapissa makkaraa ja jos on niin mitä makkaraa vai onko silakoita ja teetkö itse muusin vai mummon muusiako eli mitä syötte iltapalaksi
8328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onko mies täysin kädetön? Herra on hyvä ja tekee itse, tai olkoot nälissään. Tämä ei ole mikään täyden palvelun ravintola!

Mitään silakkapihvejä on turha edes odottaa. En pidä silakasta (enkä niiden hajusta).

Äänestä
  • Oletko sinäkin juovuksissa no kyllä mies sinusta huolehtii eli tekee teille itse tehtyä muusia ja uunimakkaraa jos ei silakka pihvit maistu

    Äänestä

  • Hienoa että piletät miehesi kanssa ja varmasti kiittää sinua siitä

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Oletko sinäkin juovuksissa no kyllä mies sinusta huolehtii eli tekee teille itse tehtyä muusia ja uunimakkaraa jos ei silakka pihvit maistu

    Kiitos kysymästä. Olen täysin selvinpäin. 😁

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Hienoa että piletät miehesi kanssa ja varmasti kiittää sinua siitä

    Kyllä kiitellään. Puolin ja toisin. Se kuuluu hyviin tapoihin. 😊

    Äänestä

Tiedätkös mitä, ihmeellinen sattuma onkin nyt että uunimakkaraa on jääkaapissa. Nakkejakin ois. Ja muussia vois tehdäkin. Ja pakkasessa on silakkapihvejä iso kasa. En kyllä tiedä miksi kun en niitä ite syö edes 😊

Äänestä
  • Kiitos sulle ihana kuka oletkaan.. <3
    Voi kun vaan se mies jostain tupsahtais esille.
    Vaimoksi olisin valmis kyllä..

    Äänestä

Mies ei ota luonani olutta ja jos olen miehen luona ja hän alkaa ottaa olutta, niin minä poistun. 🙂

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mies on luonasi tai sinä miehen luona ja mies ottaa olutta ja sanoo haluais perunamuusia ja uunimakkaraa tai silakkapihvei eli mies haluais jotain suolaista ja nälkä sillä on niin onko kaapissa makkaraa ja jos on niin mitä makkaraa vai onko silakoita ja teetkö itse muusin vai mummon muusiako eli mitä syötte iltapalaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu