Miten äideistä on tullut niin tyhmiä?

Miten joku ihminen voi kuplassaan edes kuvitella, että se oma ja lasten hyvinvointi ei olisi täysin sidoksissa sen toisen vanhemman hyvinvointiin?
5394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ainoastaan todellisuudesta voi erota.

Äänestä
  • Yes otherwise it’s a felony up to ten years

    Äänestä

Vai pitäisikö sanoa, että lapsi tarvitsee molemmat vanhemmat, äidin ja isän...

Äänestä
  • Riippuu onko latvakaakko ym tiät kyllä reipas kaveri

    Äänestä

Nykynainen ajattelee ensisijaisesti vain omaa onnellisuuttaan ja on valmis uhraamaan kaiken muun sen saavuttamiseksi. Viimeisen lapsen synnyttyä lähdetään etsimään sitä onnellisuutta vaikka se onnellisuus syntyy naisesta itsestään. Mies on syypää kaikkeen. Siksi vaimot pettää. Sitten tajutaan, että pettäminen ei tuonutkaan sitä onnellisuutta. Voikohan oman avioliiton vielä pelastaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten joku ihminen voi kuplassaan edes kuvitella, että se oma ja lasten hyvinvointi ei olisi täysin sidoksissa sen toisen vanhemman hyvinvointiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu