Että ihan Ukrainan toivomuksesta uutista tehtiin 2 päivän viiveellä ! Mitäs puolueetonta uutisointia sellainen on ? Edes lähtökohdiltaan ? Jos ei asioita kerrota kuin ne on. Vaan uutisoidaan toisen puolen toiveita ? . No Venäjä Ukrainassa kuitenkin etenee ! Venäjä voittaa Ukrainan sodan. Venäjä voittaa Ukrainan sodan, vaikka USA ja EU laittaisi sotilaita Ukrainaan.
Onpa kadonnut Iltapäivä lehtien sota seuranta
Anonyymi-ap
21220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Propagandaa suomalaisenkin median uutisointi sodasta on.
"Että ihan Ukrainan toivomuksesta uutista tehtiin 2 päivän viiveellä ! Mitäs puolueetonta uutisointia sellainen on ?"
Se on sitä länsimaisen "riippumattoman" median toimintaa.
Ryzzä z-nazzit voivat saada hyötyä liian ajantasaisesta tiedosta.
Ai siitä että musikat vieläkin hakkaa päätä seinään lievästi venyneen kolmen päivän sotansa kanssa? Voihan siinä tosiaan hyötyä jotain, nimittäin paljon kerkiää z-soturit juosta kahden päivän aikana venäjää kohti. Sitä ne ovat tehneet sodan alusta asti. Ukraina voittaa syksyyn mennessä ja venäjä hajoaa olemattomiin.
Suomi eikä mediamme ole puolueeton sodan ja rauhan kysymyksissä, vaan aina rauhan puolella sotaa vastaan. Siksi emme halua hyödyttää imperialistisia fasisteja heidän rikollisessa sodassaan ja kansanmurhan yrityksessään.
Mediamme edistikin taas suuresti rauhaa kertoessaan miten Putin raapi sormeaan.
Tätä kannattaakin näiden vilpittömien ja puhdasotsaisten nato-molojen oikein paatoksella ylistää.
Mediamme edistää rauhaa kertomalla Venäjän rikollisesta sodasta naapurimaassaan Ukrainassa.
Nato tiltut on epätoivoisia.
Se ei liene riippumattoman median tehtävä vaan objektiivisen tiedon jakaminen.
Jokaisen pitäisi ymmärtää, että riippumatonkaan media ei voi auttaa fasistisia ja rikollisia hyökkääjiä ja kansanmurhaajia paljastamalla tietoja jotka auttaisivat sitä.
No kovastihan media tuntuu tosiaan tukevan kansanmurhaa ja rikollista miehityssotaa käyvää Israeliakin.
Niinkö teillä Venäjällä?
Jep, niin näyttää olevan "rauhan puolella" eli Israelin, joka tekee kansanmurhaa Palestiinassa.
Suomena pitäisin turpani ihan kiinni, kun puhutaan rauhan puolella olemisesta. Suomi tukee Israelia, joka tekee parhaillaan sotarikoksia ja kansanmurhaa Palestiinassa.
Ja miehittää laittomasti Syyrian ja Jordanian alueita, valmistellen niiden liittämistä pysyvästi itseensä.
Suomi tukee siellä edelleen kahden valtion mallia.
Suomi tukee edelleen myös palestiinalaisten valtiota. Israel muuten ei tee Gazassa kansanmurhaa, vaan sotii siellä Israeliin hyökännyttä Hamasia vastaan
Eihän täällä ole puolueetontoa uutisointia kuin vaihtoehtomedioissa. Sama peli jatkunut EU:uun liittymisestä asti. Meille valehdellaan jatkuvasti.
Teidän olisikin kannattanut muuttaa ajoissa länteen.
Venäjähän ei ole vieläkään sodassa niin Venäjän lehdet eivät voi kirjoittaa kuin ehkä 10 vuoden viiveellä.
Se riippuu aika paljon 3 päivän sodan kestosta myös.
Totta puhut, Venäjä ei ole sodassa koska sotatilaa ei ole julistettu. Se on näitä juridisia juttuja.