Lopun aikoja eletään:
https://yle.fi/a/74-20084693
Usko suojasi maatamme sota-aikana ja rukoukset kuultiin, maamme pelastui. Nyt on vallassa paholainen. Ihmiset ovat ahneita, ilkeitä, vain materia merkitsee ja somekuva. Moraalia ei ole, vaan kaikki aiemmin epänormaalikin on nyt suvaittua ja normaalia. Rehellisyyttä ja ahkeruutta ei arvosteta, vaan kyynärpäätaktiikkaa ja epärehellisyyttä sekä nopeaa rahan saamista. Lapsia ei kasvateta mitenkään ja heidät ohjataan vain ahneiksi ja agressiivisesti itsekkäiksi. Luonto ei päättäjille merkitse mitään, metsät ja suot ovat vain rahaa, eivät elollisten lähimmäistemme asuinpaikkoja.
Huonosti käy tämän maan!
https://yle.fi/a/74-20084693
Usko suojasi maatamme sota-aikana ja rukoukset kuultiin, maamme pelastui. Nyt on vallassa paholainen. Ihmiset ovat ahneita, ilkeitä, vain materia merkitsee ja somekuva. Moraalia ei ole, vaan kaikki aiemmin epänormaalikin on nyt suvaittua ja normaalia. Rehellisyyttä ja ahkeruutta ei arvosteta, vaan kyynärpäätaktiikkaa ja epärehellisyyttä sekä nopeaa rahan saamista. Lapsia ei kasvateta mitenkään ja heidät ohjataan vain ahneiksi ja agressiivisesti itsekkäiksi. Luonto ei päättäjille merkitse mitään, metsät ja suot ovat vain rahaa, eivät elollisten lähimmäistemme asuinpaikkoja.
Huonosti käy tämän maan!
Vastaukset 23
Vanhimmat
Luterilaisuus valitettavasti on varsin pitkälti harhaoppia, eikä syvällisyys ja rehellisyys siihen ainakaan kovin olennaisesti kuulu. Sen sijaan katolisuudessa - ainakin joillain alueilla - ollaan selvästi rehellisempiä ja syvällisempiä oman uskonnon suhteen. Esimerkiksi Espanjan baskialueella tehdään mielenkiintoisia hengellisiä elokuvia, kuten Errementari. Samalta alueelta lienee Feria-sarja, joka on lähinnä nuorille suunnattu. Ydinviesti on kuitenkin molemmissa sama, eli helvetti asukkaineen ja palvelijoineen on maan alla ja helvetin asukkaita ja pimeyden palvelijoita on maan päälläkin,
Erosin kristinuskonnollisista syistä n. 50 vuotta sitten ev.lut. kirkosta, ja sen syöksykierre sen kuin vain syvenee.
Terveellä ihmisellä on moraali, uskovaisella useinkaan ei ole.
Heillä ikivanha opus korvaa moraalin ja ihmisyyden.
Puhu sinäkin vain omista synneistäsi. Et sinä muiden teoilla taivaaseen pääse.
uskonto ja usko leimataan yhteen, vaikka uskonto on ihmisten tekoja ja usko henkilö kohtaista,
He ovat kommunistit
kirkko yritti uudistua,muun sukupuoleen, jolloin vanhenmat jäsenyt kirkossa jättivät kirkollis veron maksamatta,ja erosivat kirkosta,
Samanlainen pinnallisuus on tätä päivää muissakin ammateissa, ei osata ei jakseta hommia raapaista kuin pinnalta. Ennen oli ammattiylpeys, opiskeltiin asiat perusteellisesti, osattiin oma ala laveasti ja syvällisesti, ymmärrettiin ja sisäistettiin se olennaisin ja tärkein. Nykyisin nuorempi ammattilaispolvi on somensyömää, kaikki nopeasti, muutamalla sanalla, muuten ahdistutaan kun pitäisi hallita asiat eikä se oikein onnistu.
Pahuuden agenda on levinnyt kaikkialle yhteiskuntaan, myös kirkkoon, mutta ne, jotka tuntevat Jumalansa pysyvät lujina. Saatanan joukkiot ovat tehneet myyräntyötä jo vuosikymmeniä. Monet julkisuuden "kunnialliset henkilöt" ovat todellisuudessa pahuuden asialla. Raamatun Sana ei muutu, synti on syntiä ja paholaisella on hirveä kiire eksyttää.
Aina kun lahkolaiset alkavat ulinansa, on jotain tehty oikein.
Papit ovat koulutettuja ihmisiä, ei uskonnollisiin oppeihin enää kukaan koulutettu usko. Usko on tarkoitettu niille joilta puuttuu tieto ja ymmärrys.
USKO
ONHAN SE LUONNOLLISTAKIN, ETTI KUKAAN USKO KAIKEMAAILMAN VOUHOTUKSIIN JA FILOSOFEIHIN.
PÖLHÖHÄN SE USKOO KOMMUNISMIIN, SDP...EHEN, PUHUMATTAKAAN VIHREISIIN, MUUTENHAN NE OLISIVAT TÄYSIJÄRKISISIÄ.
Koska kristittyjen mukaan ei olisi eletty "lopun aikoja"?
Viimeiset 2000 vuotta on koko ajan ollut kaikki merkit kohdallaan, että loppu on ihan nurkan takana.
Ja nyt on taas?
MORAALI
SUURIN MORAALIN TUHOAJA OVAT VIHREÄ JA YHTEISKUNNAN.
SITTEN ISLAMI JA SDP JA VASEMMISTOLIITTO, SEKÄ RKP.
KESKUSTA ON JAKAUTUNUT, MUUTENHAN MEILLÄ OLISI ISÄMAALLISIA.
-
VENÄLÄINEN MORAALI ITSEKESKEISTÄ, KORKEAA KUITENKIN.
KAHDESTA ASIASTA VENÄLÄISET EIVÄT PÄÄSE EROON, TSAARIN KAMMOSTA JA KOMMUNISMISTA, OLI SE SITTEN MINKÄ MUOTOISTA TAHANSA. KUMMINKIN DIKTATUURISTA.
SIELLÄ PUHALLETAAN YHTEEN-HIILEE JA LUJAA, EI KUITENKAAN NIIN LUJAA, KUIN P-KOREASSA TAI KIINASSA.
persut ovat isästä perkeleestä
Vihreät on emäsian perseestä.
Uskontojen katoaminen on ollut vain ajan kysymys.
Islamin katoamista saamme vielä odotella muutaman vuosisadan alhaisen ÄO,n vuoksi.
ehkä nyky ajan ihmiset, ovat maalisesti turvatussa ympäristössä, mutta matedealismi kadotti ihmiset uskomaan tuovan onnen, mutta tyhjää oloa voi täyttää onnella,
Pride papit ja nainen pappina he tuhoaa.
Rienaajia he ovat.
Niin Jeesus sanoikin lopunpäivinä olevan. Piispat on tekopyhiä suvakkeja ja toimivat Raamatun vastaisesti.
Jeesus sanoi. 😇😇😇
Jeesus sanoi, että käteenveto kännipäissään on kivaa.
Viisas aloitus. Jeesus tulee pian. Jospa jo tänä keväänä meidät uskovat temmattaisiin turvaan täältä. Voi niitä, jotka päättävät jäädä antikristuksen aikaan. Vielä suurempi voi niitä, jotka ottavat pedon merkin!