Muslimi poika ja kristitty tyttö

Anonyymi-ap

Ollaan juteltu yhen muslimi pojan kanssa jo jonkun aikaa, mutta oon alkanut miettiä voisiko jutusta tulla yhtään mitään enempää, kun mä oon kristitty ja hän muslimi? Oon kuullu että muslimi pojat eivät saisi edes pakosti seurustella edes muslimi tytön kanssa saatika sitten kristitynkään kanssa. Osaisko joku auttaa, että voisiko tästä tulla jotain vakavempaa vaikka ollaankin eri uskonnoista ja hän (ainakin antaa sellasen kuvan että olisi) on aika uskonnollinen?

4

557

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En usko että tulee.Sinä et voi sitten itse päättää yksin mistään asiasta.

    • Anonyymi

      Itse olin pitkään ulkomailla naimisissa muslimipuolisoni kanssa, molemmat akateemisella uralla, ja tavattiin kun olimme molemmat nuoria ja mies vielä lääkiksessä. Vaikka elämä sittemmin meidät johtikin eri poluille, voin kyllä sanoa, että kulttuuriin tai uskontoon ei meidän liittomme päättynyt. Luulen, että asia on niin, että eurooppalaistunut muslimi sopeutuu mihin tahansa eurooppalaiseen, kun taas vaikkapa pakolaismuslimimies ei ehkä niinkään. Toki ihmisissä on erojakin.

    • Anonyymi

      Ei siitä mitään tule, vanhempasi hylkäävät sinut ja laittavat perinnöttömäksi. Herää pahvi!

    • Anonyymi

      En edes miettisi asiaa. Kyseessä on aivan erilainen uskonto, jossa naisen asema on hyvin erilainen. Se tulisi vaikuttamaan sinuun pojan ja hänen sukunsa kautta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      255
      4581
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2762
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1594
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      24
      1485
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      206
      1103
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1099
    Aihe