Venäjä on avannut uuden rintaman Ukrainaan

Belgorodin suunnalta kohti Harkovaa !
19245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kesällä 1944 neukkula murskasi fasistien linjat täydellisesti operaatio Bagrationissa.

Nähdäänkö nyt kesällä 2024 Harkovan suunnalla sen toisinto, jossa AFU laulaa joutsenlaulunsa?

Äänestä
  • Putin yrittää koko ajan sotkea Neuvostoliittoa omiin sekoiluihinsa. Kyllä on avutonta hommaa häneltä. Uskooko johonkin taikuuteen ja shamanismiin?

    Äänestä

Nyt Venäjä vapauttaa Harkovan natseista. Hieno homma.

Äänestä
  • Parhaiten vapauttaisi natseista lähtemällä itse pois. Venäläisiä = natseja, ei venäläisiä = ei natseja. Eikö mene trollin kaaliin ja soppaan?

    Äänestä

Harkova on täysin Venäläisten asuttama kaupunki !

Äänestä
  • 🤣🤣 nei ei haluu ryssii sinne🤡

    Äänestä

  • Sen vuoksihan siellä järjestettiin kolme päivää kestänyt valtava kansanjuhla, kun Ukraina vapautti sen venäläisestä miehityksestä?

    Äänestä

Ukrainassa Venäjän vapauttamilla alueilla ihmiset ovat tyytyväisiä ja iloisia. Ukrainan ja länsimaiden tukeman Kiovan alueilla EI ! Isossa osaa Ukrainaa ihmiset toivovat Venäjän voittoa !

Äänestä
  • Moni venäläinen toivoo Ukrainan voittoa. Se voisi vapauttaa venäjän fasistihallinnosta.

    Äänestä

Sodankäynti on hämäystä. Tuonkin hyökkäyksen tarkoitus lienee sitoa Ukrainan joukkoja. Niillä olisi käyttöä Donetskin ja Luhanskin alueella siviilejä häätämään Venäjälle.

Naton olisi jo osallistuttava tähän tangoon, koska vaan on. Boris johnson sanoin:"Jos Ukraina häviää, se on lännen hegemonian loppu".
Siis sotaan,sotaan ja sotaan kuten asiantuntijat ovat kertoneet. Oletko valmis?

Äänestä
  • Me vihataan hämäystå. Venäjä hyökkää ihmisaalloin kuten tiedetään. Vaikka yhtään videomateriaalia ei siitä löydy. Paitsi Ukrainan ja Brittitiedustelun vannon kautta kiven ja kannon tiedot.

    Äänestä

  • Näin on ! Venäjä osaa sodankäynnin loppupelissä. Jatkosodassa kun Venäjä mursi Suomen puolustuslinjat. Venäläisten itsensä tarkoittama harhautus isku oli myös niin voimakas, että Suomalaisten puolustus murtui sielläkin ! Vaikka varsinainen Isku kohdistettiin Valkeasaareen . Missä Suomalaisten puolustus murtui heti, eikä viidestoista päivä !

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Näin on ! Venäjä osaa sodankäynnin loppupelissä. Jatkosodassa kun Venäjä mursi Suomen puolustuslinjat. Venäläisten itsensä tarkoittama harhautus isku oli myös niin voimakas, että Suomalaisten puolustus murtui sielläkin ! Vaikka varsinainen Isku kohdistettiin Valkeasaareen . Missä Suomalaisten puolustus murtui heti, eikä viidestoista päivä !

    Vihjaatko Suomen osaavan kanssa? Vaikka sodassa kuoli joka 10s suomalainen. Venäläistä Suomea vastaan vain 1/100.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Vihjaatko Suomen osaavan kanssa? Vaikka sodassa kuoli joka 10s suomalainen. Venäläistä Suomea vastaan vain 1/100.

    Ei kun sinä opettele lukemaan :) !

    Äänestä

Mikä maskirovka on käynnissä?

Äänestä

Nopeammin! Kovempaa!

Äänestä

Venäjän voimaa ei pidä aliarvioida, historiasta ei ole sotahullut oppineet mitään.

Äänestä

Alkaa offensiivi pikkuhiljaa muistuttamaan operaatio Bagratonia toisesta maailmansodasta. Voi, voi Ukroja.

Äänestä

Siitä se nähdään. Ryssä haluaa alistaa koko maan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Belgorodin suunnalta kohti Harkovaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu