Oletteko kyllästynyt Perussuomalaisten öyhötykseen ja valehteluun.
Tervetuloa Kokoomukseen
Tervetuloa Kokoomukseen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 91
Vanhimmat
Kun kokoomus tulee persujen linjoille, niin persut käy tarpeettamaksi. Tätä myös JH on toivonut.
"Perussuomalaisista juokkopako Kokoomukseen alkanut
Oletteko kyllästynyt Perussuomalaisten öyhötykseen ja valehteluun.
Tervetuloa Kokoomukseen"
On selvää että niille jotka persut petti ennen eduskuntavaaleja valehdellessaan etteivät leikkaa pieni- ja matalatuloisilta tai huononna duunarien työelämää eivät takuulla ole menossa kokoomukseen, vaan demareihin ja vasemmistoliittoon, kuten Li Anderssonin HyperJytky! noin 250 000 äänellä eurovaaleissa kertoi, kuten myös persujen putoaminen pienpuoluekastiin 7,6%:n äänimäärällä ja huonoimmalla vaalituloksella 20-vuoteen.
Onko Orpokin luvannut, ettei pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei käy kokoomukselle?
Persujen trollitehdas jatkaa valitsemallaan valheen ja öyhötykseen tiellä 🤣
Miksi Petteri Orvon ja Kokoomuksen tulisi lunastaa Riikka Purran ja Perussuomalaisten valheelliset lupaukset?
Kertokaa nyt Persutrollit viimeinkin kun niin trollaatte täällä.
Kohta Harkimon kanssa samat prossat
Miksi punikki esität tällä kertaa kokoomuslaista?
EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!EN YMMÄRRÄ MISTÄ PUHUT!!!!!!!!!!!!!!!!! EN EN EN !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oletteko kyllästynyt Persujen öyhötykseen ja valehteluun?
Tervetuloa Kokoomukseen
Kun Orpon kokoomusta vertaa Tuure Junnilan kokoomukseen, niin Orpon kokoomuksen vasemmistolaisuus hirvittää.
Persut ovat sokeuteneet vallasta ja lupaukset unohtineet...
Oho muuta venäjälle hirvittelemään
No jos edellisen gallupin lukemista voi jotain päätellä, on liikenne käynyt persuista demareiden suuntaan. Kokoomuksen kannatus on suunnilleen ennallaan, mutta persujen laskenut suunnilleen saman verran kuin demarien kannatus on noussut.
Ja se on hienoa.
Oletteko kyllästynyt sdp:n kissalokki-nihluamiseen ja Marinin valehteluun.
Tervetuloa KD:hen
Persuöyhötys näkyy Persujen trollitehtaan trollauksesta.
Nymfomaani tykkää persupölöistä 🤣🍆💦
Fundametilaisiin ? Ei hemmetissä
Kokoomus on ainoa paikka. Muut puolueet ovat liian järkeviä persuille kuten Vihreät ja SDP.
Tuhansia expersuja etsii uutta puoluetta.
Tervetuloa Kokoomukseen
👍👍👍
Eivät ne kokoomukseen tule. Ne pettyivät persuihin siksi, että persupuole teki kokoomuslaista politiikkaa. Ensin ne siirtyvät nukkuviin ja sen jälkeen etsivät itselleen puolueen muualta, kuin kokoomuksesta.
Työväenpuolue Kokoomus houkutteli työväen pois PS:sta, joka ilmeni olevan Kokoomustakin vähemmän työväen asialla.
Jatkoin pakoa Kokoomuksen ohi ja päädyin suoraan Vasemmistoliittoon.
Ei tuo mikään puolueiden läpikäymisen ennätys ole, mutta ihan mielenkiintoinen.
Oletteko kyllästynyt Perussuomalaisten jatkuvaan öyhötykseen ja valehteluun?
Tervetuloa Kokoomukseen
👍👍👍
Kusetuksen maksaa lopulta kusettajat itse 🤣
Nollatoleranssi öyhötykseen ja valehteluun!
Tervetuloa Kokoomukseen
Hallitusvastuu laski Perussuomalaisten kannatusta
Me emme valehdelleet äänestäjillemme,
Siksi kannatuksemme nousi, eikä Paina hallitusvastuu.
Terveisin Kokoomus
🤣🤣🤣
👍👍👍
Sehän on sitten menoa kokoomuksellakin.
gay ap
Kaikki Persut antoivat äänensä Sebastianille ja Alanille ♥️👬♥️
Ironista.
Persut Suomesta. EU parlamentin ainoa 100% homopuolue.
Oletteko kyllästynyt Persujen öyhötykseen ja valehteluun?
Tervetuloa Kokoomukseen loputkin Perussuomalaiset.
Persuistahan on tullut kokoomuksen alapuolue johon liittyvät nämä hupi-ihmiset ja sanansasyöjät lupailemaan asioita joista livetään kun selkänsä kääntää , ei ole ongelma tälle porukalle .
Tervetuloa Kokoomukseen
Olen aikoinani äänestänyt sdp,,,sitten ps ja nyt viimeksi kok....onneksi saa valita kelle äänensä antaa...
Petetyt Persut
Tervetuloa Kokoomukseen
Monihan heistä, persuista, on saanut pari vuotta jäähyä kokkeleista.
Niih, mites kävi tämänkin ennustuksen? Se on kovvoo hommoo tuo vassareitten profetiointi XD
Kaikki suomalaiset puolueet tulevat 10 vuoden kuluessa sulautumaan Vasemmistoliittoon. Vaaleissa nähty vasemmistolaisuuden pidättelemätön lumovoima imee äänestäjät kaikista puolueista.
Tervetuloa Kokoomukseen
Kokoomuksen huiputtamat Perussuomalaiset, Oletteko kyllästyneet kokoomuksen selkäänpuukotukseen?
Tervetuloa Keskustaan.
Riikka Purra, Antakaa minulle ase niin ruumiita tulee...
Viekää se hoitoon
Hah. Ihan sama äärioikeistoto puolue. Valehtelee minkä kerkiää. Ja rikkaille lisää rahaa. Tottakai. Ollaan ihan kusessa tän hallituksen myötä. Aivan kokemattomia. Suomen kansa jakautuu tän äärioikeisto hallituksen myötä. Vaikka nyt pitäs olla ees jotenkin yhtenäisiä, tän maailman politiikan takia. voi voi. Kannattaa äänestää kokkareita ja perseitä. Paha olo vaa lisääntyy. Paitsi tietenkin rikkailta.
Samaa mieltä
Persut lupasi ja kusetti äänestäjät.
Kokoomus ei .
Osa kokoomuslaisista äänesti taktisesti persuja, ettei demareita tai keskustaa tarvitse ottaa hallitukseen.
Tosiasiat on kohdattava Suomijuntit! Velalla elämisen ON LOPUTTAVA!!!
https://www.suomenuutiset.fi/purra-tosiasiat-on-nyt-kohdattava-elintaso-perustuu-valheelle-ja-velalle-ja-sen-maksun-aika-on-tulossa
Kaikki possut vikisevät aina vähän ennen teuraalle joutumista mutta se ei muuta miksikään sitä karua tosiasiaa että kulutusjuhlat ovat nyt virallisesti OHI!!!
https://www.suomenuutiset.fi/valtiovarainministeri-purra-pyrimme-tekemaan-jarkevia-ja-oikeudenmukaisia-paatoksia-mutta-emme-voi-valttya-hyvinkin-hankalilta-leikkauksilta
Sitäpaitsi se ei meille käy ;=))
https://mega.nz/file/9cIwXRhA#YOCjdkji0wizEP07AJJ3lWeLW7OC8uSczqwpDeX9tnk
Valtion velka on muodostunut kertakaikkiaan KESTÄMÄTTÖMÄKSI!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9CVqA7FGeuI
Ainoa tie eteenpäin on AY-liikkeen totaalinen ALASAJO!!! Vain siten voi Suomalaisen kilpailukyvyn vielä pelastaa ;P
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2b82a14f-2dc0-4f72-8677-38954112c221
Yhdessä yössä se tapahtui???
Menikö valtion talous kuralle ääntenlaskun aikana? Vai miksi Persut kertovat ihan erilailla ennen vaaleja ja vaalien jälkeen?
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
Miksi Petteri Orpo ja Kokoomus olisi vastuussa Riikka Purran ja Persujen valheista?
Kertokaa nyt viimeinkin, kiitos.
Miksi Petteri Orpo ja Kokoomus olisi vastuussa Riikka Purran ja Persujen valheista?
Kertokaa nyt viimeinkin, kiitos.
Me demarit siirryimme vasemmistoliittoon ja äänestimme Anderssonia.
Olen ajansaatossa äänestänyt sdp,,,sittemmin ps,,,nyt kok Brysseliin ja hän pääsi....
Enemmänkin veikkaisin persuja äänestäneiden siirtyvän kyllä muualle kuin Kokoomukseen. Osa ehkä siirtyy nukkuvien puolueeseen.
Kokoomus nostri kannatustaan reilusti. Ei ihan niin paljoa kuin persuista poistui.
Oletteko varmasti osittain oikeassa.
EU-vaalit ovat omanlaisensa. Ei näistä vaaleista voi vetää suoria johtopäätöksiä muihin vaaleihin. Ei esimerkiksi Li Anderssonin saama suuri äänimäärän merkitse sitä, että pysyvä kannatusnousu olisi Vasemmistoliiton osalla tapahtunut.
Toki suuntaa voi aina jossain määrin päätellä, mutta kyllä tulevissa vaaleissa on valtava merkitys esimerkiksi ehdokasasettelulla. Kunnallisvaaleissa sen merkitys on suuri.
Persut kusi kannattajiensa kengille ja nyt kannatus tippuu.
Miksi palstalla on paljon Perussuomalaisille kielteisiä viestejä? 🤣🤣🤣
Täällä olevista viesteistä ei voi päätellä yhtään mitään. Muutama sekopää tuottaa tänne tekstejä liukuhihnalta ja haukkuu & kiittelee kaikkia ja kaikkea tasapuolisesti.
Kokoomuksen ennakkokyselyjä korkeampi kannatusprosentti johtuu matalasta 42% äänestysprosentista. Kokoomuslaiset kun lähtevät äänestämään kaikissa vaaleissa.
Sama rkp:n kohdalla. Rkp:n kannatus on yleensä n 4% paikkeilla. Koska rkp:n äänestäjät ovat aktiivisia äänestäjiä ja äänestysprosentti jäi 42%:iin, rkp sai lopulta yli 6% kannatuksen ja ehdokkaansa brysseliin.
Persut kusettivat äänestäjänsä ja kannattajansa. Siksi hävisivät vaalit ja kannattajat ovat siirtyneet muihin puolueisiin.
Näemme sen kunnallisvaaleissa. Ne ovat jo jonkinlainen mittari. Minua ei haittaa, vaikka PS:n kannatus putoaisi nollaan, mutta en oikein kykene uskomaan siihen.
Miksi tyytyä öyhöttävään juntti-kopioon, kun voi liittyä aitoon oikeistopuolueeseen, jolla on edes joku taso (vrt. esim. limanuljaska Rydmanin kohtelu).
Miksi Petteri Orvon ja Kokoomuksen tulisi lunastaa Riikka Purran ja Perussuomalaisten valheelliset lupaukset?
Kertokaa nyt Persutrollit viimeinkin kun niin trollaatte täällä.
Leikataan mielummin Persujen kannatuksesta kuin lastemme harrastuksista. 😂
Yhtiön piti työllistää 400 henkeä vuoden 2023 loppuun mennessä, mutta lopputulos oli viime vuoden lopussa se, että työllistettyjä oli 17 ja yhtiön toimintaan oli kulunut rahaa 1,5 miljoonaa euroa. Johdon palkkaan ja palkkioihin oli palanut yli 516 000 euroa ja konsulttifirmat olivat napanneet itselleen potista kunnon siivun.
– Hallitusohjelmassa ei ole sovittu sunnuntailisien muuttamisesta paikallisen sopimisen yhteydessä emmekä tule edistämään sellaista, perussuomalaiset ilmoittaa.
Emme suostu menemään sellaiseen hallitukseen joka leikkaa pienituloisilta perheiltä.
Riikka Purra ja Perussuomalaiset
Päätös oli yksimielinen ja soraääniä ei kuulunut.
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
Persujen kannatus tippuu kuukaudesta toiseen 🤣🤣😂
Ja mihin vaan. Kunhan häipyvät
.
Oletteko kyllästynyt Persujen öyhötykseen ja valehteluun?
Tervetuloa Kokoomukseen 👍
👍👍👍
Persut öyhöttää taas täydellä teholla
Persujen kannatus on kasvanut väitteistä huolimatta .
Ei tarvita mitään "Perussuomalaista" joukkiota.
Kokoomusoikeisto siipipuolueineen on hyvä tasapaino SDP/Vasemmisto-akselille.
Vihreät on jo pelkkä vitsi ja Keskustasta tulee sellainen.
Oikeisto-Vasemmisto vallanjaolla on Suomi aikoinaan rakennettu
ja pystyssä pidetty ilman jotain ääliöpuolueita.
Vasemmisto nostanut kannatustaan. Mitä voi olettaa kun hyväksytte valkoisen hallitukseen. Lopulta rikaskin ymmärtää ihmiselämän olevan rahaa tärkeämpi. Paitsi paatunut ihminen, se joka on kylmettänyt sydämensä tavoitellessaan menestystä eli yhteiskunnan hyväksyntää ja hyvinvoivaa olo.. -egoa! Huom. yhteiskunnan.. mikä on yhteiskunta, kuka sen keksi ja miten se syntyi.. keneltä siis oikeasti hakee hyväksyntää? Illuusiolta.
Onko egokin vain ihmisen antama nimitys synnille?
Tingitään mielummin Perussuomalaisten kannatuksesta kuin lastemme harrastuksista ja turvallisuudesta
En edes jaksaisi toistaa itsestäänselvää asiaa. Mutta ilmeisesti taas tarpeen. Lasten ahdistelu ja alkoholin heille juottaminen seksin toivossa, ei ole hyväksyttävää käyttäytymistä edes persujen poliitikoilta.
Riikka Purra:
"En edes jaksaisi toistaa itsestäänselvää asiaa. Mutta ilmeisesti taas tarpeen. Hallituksessa äänestetään ministereiden puolesta."
Persut öyhöttää taas täydellä teholla 🤣
En oo kyllästyny.
Niin Kauan Äänestän Persuja, ku täällä suoli24 vih. vas, sdp kannattajat niistä ulisoo😆😆😆
Sillon Tiedän, että raukat Pelkää Persujen menestystä ja kannatusta ihan tosissaan. Sillon tiedän, menee Ääni oikeaan paikkaan😄
Perussuomalaisten trollitehdas yrittää pysäyttää juokkopako Persuista Kokoomukseen 🤣
Perussuomalaisten kannatuksen lasku jatkuu edelleen.
Juokkopako Persuista Kokoomukseen jatkuu😀
👍👍👍
Tervetuloa Kokoomukseen 👍
👍👍
Oletteko kyllästynyt Perussuomalaisten öyhötykseen?
Kokoomus-henkseleissä ja avainkaulanauhassa baariin. Saa paremman statuksen. Tytöt kiinnostuu kun luulee rahamieheksi.
Oletteko kyllästynyt Persujen öyhötykseen ja valehteluun?
Tervetuloa Kokoomukseen 👍
Laita kaulanauha tulemaan. Voi olla että äänestän Teitä.
Riikka Purra kertoi julkisesti kaikille halustaan ampua ulkomaalaisten äitien lapsia 😨
Sitä saa mitä tilaa 😨