Miks oot niin kaukana

Kuka mahtaa esittää kappaleen, jonka kertosäe kuuluu: "Miks oot niin kaukana, niinkuin tähti taivaalla, Vaikka puoleesi kurkotan, siltä tyhjää vain tavoitan"? Tai jtn sinne päin?
2328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kari Vepsä? Hänellä ainakin on biisi, jossa kysellään Miksi oot niin kaukana...

Äänestä
  • niin kai se vois olla. kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä? kirjoitti:

Kuka mahtaa esittää kappaleen, jonka kertosäe kuuluu: "Miks oot niin kaukana, niinkuin tähti taivaalla, Vaikka puoleesi kurkotan, siltä tyhjää vain tavoitan"? Tai jtn sinne päin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu