Matkailu

Hei minkalaisia toimistoja olette kayttaneet USA:ssa matkatessanne?? Olisi tarkoitus ainakin tehda Niagaran putouksille Kanadan puolelle pieni reissu jne. Kiitos wassuista!!
2390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Olisi tarkoitus ainakin tehda Niagaran putouksille Kanadan puolelle pieni reissu jne."

Vuokrasin Chevy Astro Vanin 80 Pearsonin lentokentältä ja ajoin sinne. En oikein ymmärrä mihin sitä toimistoa tarvitsee ??! Autonvuokraus on muuten halpaa, samalla hintaa kuin Suomessa saa päiväksi Micran niin siellä saa oikean auton viikoksi.

Äänestä
  • Hei! Minäkin ajelin suurimmaksi osaksi omalla autolla (mm. Niagaran putouksille New Jerseystä). Onhan siellä kaikenlaisia toimistoja, jotka järjestää kaikenlaisia matkoja. Itse matkustin mm. Trek American kautta USAn läpi Chicagosta Los Angelesiin. Muita samanlaisia toimistoja on mm. SunTrek (muistaakseni hieman halvempi kuin Trek America).
    Pidä hauskaa USAssa! T. Marika

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elli kirjoitti:

Hei minkalaisia toimistoja olette kayttaneet USA:ssa matkatessanne?? Olisi tarkoitus ainakin tehda Niagaran putouksille Kanadan puolelle pieni reissu jne. Kiitos wassuista!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu