Töihin milanoon???

Tietääkö kukaan miten helposti milanosta saa töitä???? Mitä työtä tahansa. Onko kellään kokemusta?
1308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tòità lòytyy aina jos on kielitaitoa(italia melko vàlttàmàtòn, ainakin alkeet) ..ainakin ravintoloihin tai hotelleihin pààsee suht helposti. Hennes&Mauritzissa etsitààn koko ajan tyòntekijòità ja varmaan muihinkin vaatekauppoihin pààsis. Kannattaa myòs tsekata EasyMilano ja HelloMilano -lehtien tyònhakupalstat. Niin ja jos lastenhoitokokemusta lòytyy niin au-pairiksi vaan. Saa asunnon,ruoan ja vàhàn rahaa ja sivussa voi vaikka opiskella!
Onnea metsàstykseen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


m_83 kirjoitti:

Tietääkö kukaan miten helposti milanosta saa töitä???? Mitä työtä tahansa. Onko kellään kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu