Miten nainen pokaa miestä?

Anonyymi-ap

Eihän sille voi mitään, mutta kyllä naisen kiva ulkoinen olemus ja se, että on kiva tyyppi. Mutta olisiko liikaa jos nainen sanoisi jotain eikä tulisi hihaan kiinni ja tapittamaan. Siis viesti tuli kyllä perilla, mutta aina me miehet ei olla ihan varmoja. Entä jos olisi ottanut kädestä kiinni hetkeksi? Ei se halaamiseen saatu lupa paljoa edistä.

13

444

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ota

    • Anonyymi

      Se nyt vain on niin, että toiseen ei kosketa eikä tartuta ilman lupaa. Tämä koskee sekä naisia että miehiä.

      • Anonyymi

        Aloittajan kommentti.

        Itseasiassa tämä nainen antoi luvan, kun aiemmassa tilanteessa sanoi, että häntä saa halata.

        Mutta enhän minä tiennyt hänestä mitään. En sitä minkä ikäinen hän on, mikä hänen status on tai tarkoitusta.

        Näitä puhujia on kyllä nähty ja ainoastaan yksi omaikäinen on kertonut selkokielellä ajatuksensa. Sellaiset norsunvitulla varustetut kyllä tiedetään.


      • Anonyymi

        Minuun saa kyllä naiset koskea jos ovat edes kohtalaisen hyvän näköisiä.


    • Anonyymi

      Naisilta kolme sanaa riittää siihen, et saa mieleisensä? Mä haluun sut? Voiku miehillä olisi yhtä helppoa naisen poraaminen?

      • Anonyymi

        ap. kommentoi!

        Ei se poraaminen aina ole helppoa ja yksinkertaista.

        Mutta jos oikein miettii, niin ikävuosia on jo niin paljon, että sata on lähempänä kuin nolla. EIkä todellakaan halua enää pettyä. Olen joskus sanonut, että nainen istuu ison pankin päällä. Sillä navan alla olevalla värkillä on valtaa ja valintaoikeus. Ja se on vitun rasittavaa jos toisella on tarkoitus pestä vain omatuntoaan tai leikkiä jotain pyhimys martuuria.

        Ja näitä vastaavia on kuitenkin tullut. Vain kerran olen kokenut sen, kun nainen sanoo suoraan mitä olisi halunnut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ap. kommentoi!

        Ei se poraaminen aina ole helppoa ja yksinkertaista.

        Mutta jos oikein miettii, niin ikävuosia on jo niin paljon, että sata on lähempänä kuin nolla. EIkä todellakaan halua enää pettyä. Olen joskus sanonut, että nainen istuu ison pankin päällä. Sillä navan alla olevalla värkillä on valtaa ja valintaoikeus. Ja se on vitun rasittavaa jos toisella on tarkoitus pestä vain omatuntoaan tai leikkiä jotain pyhimys martuuria.

        Ja näitä vastaavia on kuitenkin tullut. Vain kerran olen kokenut sen, kun nainen sanoo suoraan mitä olisi halunnut.

        Niin olihan tämä yks savonlinnalainen kultakutreissaan vastassa lentokentällä kiekko sankareiden paluussa, mut ilmeisesti ei tarttunut ketään pyydykseen ja tyytyi lopulta rokkariin? Pelit eivät ole menneet ihan suunnitelmien mukaan hänellä, kun on ollut aika hurlumheitä elo rokkarin kanssa (on-off).


    • Pari viimeisintä.
      ---

      Nainen, "Lähdetäänkö saunomaan?"
      Mies, "Eihän sauna ole edes lämmin"
      Nainen, "Ei se haittaa...tykkäänkin enemmän suihkusta."

      ---

      Nainen, "Yritätkö sä pokata mua?"
      Mies, "En. Nyt sä olet kyllä käsittänyt jotain ihan väärin..."
      Nainen, "No tuletko siitä huolimatta mun viereen nukkumaan."

      ---

      Näin varattuna ukkomiehen joutui kohteliaasti kieltäytymään kummastakin.

    • Anonyymi

      Ei ilman lupaa mennä keneenkään kiinni tarttumaan, ei myöskään mieheen.

      • Anonyymi

        Noin juuri. Voin ihan henkiläkohtaisella tasolla todentaa tuon pitävän paikkansa (varsinkin Suomessa, jossa ihmisillä on valtava henkiläkohtaisen tilan tarve). Itse olen luonteeltani välitän ja kuulemma jotenkin epäsuomalainen. Olen muutaman kerran ollut tilanteessa, jossa olen spontaanisti koskettanut itseäni kiinnostanutta miestä käsivarresta. Siis täysin epäseksuaalinen kosketus ja kosketuskohta. Silti miesten reaktio on ollut suurinpiirtein hypätä karkuun, siitäkin huolimatta, että he myös itse olivat kiinnostuneita. Tuon kosketukseni tuottamia vahinkoja piti sitten korjailla päivätolkulla.

        Virheistäni oppineena, en todellakaan enää kosketa yhtään ketään miestä ilman lupaa, jollen sitten leikki törmääväni häneen tai jotain 😉.


      • Anonyymi

        Pitää olla tilannetajua naisella, se kertoo kypsyydestä ja siitä että nainen ns. hiffaa missä mennään ja osaa tehdä asian oikeasti.

        Jos nainen käyttää tätä periaatetta tekosyynä olla rikkomatta rajoja ja piilottelee jonkun lain takana niin olkoon yksin sitten, minä olen arvokkaampi kuin mikään laki.

        TILANNETAJUA.


    • Anonyymi

      Sinä olet siellä oikeudessa kohta sen sun halisi kanssa, n 7 vuotta kiinteetä

      • Anonyymi

        Nyt on mainittu ricos


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4817
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2178
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1822
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1455
    5. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      34
      1425
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1371
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1329
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      318
      1091
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe