Teeveestä näytettiin jokin rikollisohjelma Suomesta. Siinä henkilö puhui 112:seen ja tapahtumapaikaksi ilmoitettiin Hyrylä. Alkoi kyllä hymyilyttämään se että kyse oli juuri siitä paikkakunnasta. En edes seuraile rikosohjelmia niin silti tuo pomppasi heti randomilla naamalle kun hetken aikaa katselin sitä ohjelmaa. Onko siellä jokin epävirallinen rikollisliiga toiminnassa? Viralliset koplat yritetään kitkeä Suomesta virkavallan toimesta, etenkin jos ne edustavat tervesmielistä katupartiointia :).
Vähän aikaa sitten
Anonyymi-ap
6196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Puhutko sinä palstaätmi esim niistä oodinin sotureista? Työtoimintaa ym tilalle, nii eivät jaksa väijyä ihmisiä kiusaamassa
Nääs kun kerran nämä rikollis_liigat tuli puheeksi, niitä voi nykyään vissiin seurata realityn muodossa näissä poliisin matkassa mukiloimassa- ohjelmissa ym
Ei ollu niitä. Oli rusakko jäännyt auton alle ja kuollut. 🐮vähiin on käynyt uutisaiheet
Tuusulassa on parikin liivijengiä ja siellä on usein kokouksia joihin muilta paikkakunnilta tulee ns veljesporukkaa. Ehkä käyvät joskus moikkaamassa myös tätä ätmipedosebboa.
Parkale mopojonnet. Minä en aunuksessa antanut perää vaan pistin ojossa kävin päälle. Siellä hiki haisi ja paha. Soitin kelaan noista liiveistä niin puhelinvastaaja sanoi että jos asiasi koskee äitiyspakkausta paina kakkoseen. Lupasivat lähettää äitiyspakkauksen ja kissalle liivit T. Augusti ensimmäisen maailmansodan setaveteraani . Ps. Kissakin on saanut presidentiltä mitallin rauhan työstä.
Rehellisesti sanottuna Hyrylä on tylsä paikkakunta mutta omasta mielestä hyvällä tavalla. Pääasiassa lapsiperheellinen alue ja nyt lähiaikoina muuttanut paljon nuorempaakiin väkeä koska paljon vapaita asuntoja. Itse muutin opiskelijana Hyrylään ja todella hyvä päätös. Palvelut ja kulkuyhteydet pelaa hyvin mutta hintataso asunnoissa reilusti alle vantaan tason. Hyrylästä puuttuu junayhteydet, joka toisaalta estää kaikenlaisten hörhöjengien syntymisen. Tarvitsee katsoa vain keravan, jokelan suuntaan niin näkee että se junayhteys tuo mukanaan kätevän liikennetavan ja vähemmän viehättävän katukuvan. Ei toki aina tuota katukuvaa pilaa mutta usein.