oon ollut avoliitossa jo tosi pitkään (yli 10 v) mieheni kanssa. Mies on aika paljon pois kotoa kun se vuorotyössä ajaa taksia jne.
Olen alkanut epäillä että mun miehellä nyt seksisuhde vieraan naisen kanssa.... se nainen on yks parturi-kampaaja jolla mies käynyt parturissa joskus. Kuulin juorun meidän yhteiseltä kaverilta että se on nähnyt mieheni auton joka viikko sen kampaajan talon edessä.
Lisäksi mieheni puhuu joskus siitä naisesta silleen epäilyttävän innoissaaan vaikka ei myönnä että niillä ois mitään sellaista säpinää.
Mun mies ei siis myönnä mitään eikä mulla oo todisteita, niin uskaltasinko mä kysyy siltä parturi muijalta suoraan, että käykö mun mies naimassa sitä?
Se on kyllä somessa ni vois olla helppo viestillä kysyy.
epäilen että avomies pettää
5
617
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä väliä käykö? Te ootte avoliitossa. Ootteko sopinu ettei muita sais olla? Miksette ole aviossa? Ja voithan sä puhua hänelle ihan suoraan asioista, jos olette kerran yhdessä. Mikä teitä ihmisiä vaivaa. Kauheeta epäilyä ja kyyläämistä. Miksette puhu? Harrastatteko keskenänne vaiko ootko ruvennu kyllästymään ja pihtaamaan, mut miehen pitäis jatkaa sun hurmaamista? Ihminen se mieskin on, ei ketään kiinnosta parisuhteesaa mikään mystinen kissa-hiiri-leikki. Ainakin kommunikointia suosittelen harjoittelemaan ja harjoittamaan. Ihan älytöntä tommonen toisen seläntakana toimiminen. Alennut siihen samaan, jos et juttele miehesi kanssa näistä aivoituksista vaan tykität jotain parturia paneeko mun mies sua?-viesteillä. Eikä se ole sun. Kukaan ihminen ei ole kenenkään defaulttina, sen valinnan yleensä tekee vapaahetoisesti, rakkaudesta. Uskollisuus on valinta. Vinoon menee jos avoliitosta tulee velvollisuus olla jotain. Ja sit touhotatte molemmat toistenne selkien takana. Jol ei näin
- Anonyymi
Jankutat sille niin kauan että tunnistaa ongelmansa
- Anonyymi
Turha kuvitella, että epärehellinen vastaa kysymykseen petätkö rehellisesti. Mä tein tämän virheen ja alkoi peittely, etten saa mistään kiinni.
- Anonyymi
Sinuna kysyisin ensiksi suoraan. Sanot, että sinulle on kerrottu hänen viettävän aikaansa ko. naisen kotona ja että auto on usein siellä parkissa. Valehteleminen on tietysti mahdollista, mutta ainakin näet mikä reaktion tuohon on. Jos mies kieltää, niin kysyt onko hän varma, että ko. nainen vastaa samalla tavalla, jon nyt kysyn. Ehdotat vaikka, että lähetätte sen viestin siinä yhdessä tai vaikka soitatte.Kyllä se miehet reaktio tuohon jo kertoo sen totuuden, vaikka hän ei suoraan myöntäisikään. Oleellisinta on, että pysyt itse rauhallisena ja asiallisena, et syyllistä vaan kerrot mitä sinulle on sanottu.
- Anonyymi
Minusta, jos tiedät missä asuu niin menet yllätys vierailulle hänen luokse, vaikka kaverisi kanssa, jollei yksin uskalla? Mainitset, et täältä ilmoitettiin, että miehesi auto on hänen pihassa. Soitat ovikelloa ja sanot, et naapurin rouvat pyysi sua hakemaan miehesi kotiin täältä? Kuulemma tapahtuu häiriö käyttäytymistä, josta haluavat päästä eroon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626725- 666378
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1365304Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist494181En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204019Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53560Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai1323510Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1722965- 252839
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris622681
