Vaimoni on pettänyt minua. Onko sinulla kokemusta, mitä tapahtuu jos otat yhteyttä siihen kuka oli se toinen osapuoli tai kuka oli sen toisen osapuolen vaimo? En usko koston tuovan helpotusta, mutta ei tätä kipuakaan kestä.
Onko kokemuksia kertoa
1
729
Vastaukset
- Anonyymi
Soitin mieheni kahdelle vieraalle naiselle. Toinen jätti mieheni heti. Toinen sanoi ettei jätä vaikka tekisin mitä kun "ystäviä" ei ole koskaan liikaa. Tämän aviomiehelle soitin myös. Hän kertoi että luottaa täysin vaimoonsa ja minä vain luulen että seurustelee mieheni kanssa. Kotona oli kuitenkin ollut hurja riitä, siitä kertoi mieheni - tyhmä hän.
En tehnyt sitä kostosta. Halusin vain pelastaa liittoni järkevällä keskustelulla. Pieleen se meni. Mutta muista että loppunut suhde ei aina ole epäonnistunut suhde. Sen jälkeenpäin sain kokea kun löysin uuden.
Mutta minusta kaikki kannattaa yrittää. Sitten ei tarvitse jälkeenpäin miettiä olisiko voinut saada rakastamansa kumppanin takaisin. Minulle ainakin tuli aivan selväksi että liitolla ei ollut mitään aineksia jatkoon, yritin ihan kaikki mitä vain keksin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1114377Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572508Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39802
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768