Vaimoni on pettänyt minua. Onko sinulla kokemusta, mitä tapahtuu jos otat yhteyttä siihen kuka oli se toinen osapuoli tai kuka oli sen toisen osapuolen vaimo? En usko koston tuovan helpotusta, mutta ei tätä kipuakaan kestä.
Onko kokemuksia kertoa
1
624
Vastaukset
- Anonyymi
Soitin mieheni kahdelle vieraalle naiselle. Toinen jätti mieheni heti. Toinen sanoi ettei jätä vaikka tekisin mitä kun "ystäviä" ei ole koskaan liikaa. Tämän aviomiehelle soitin myös. Hän kertoi että luottaa täysin vaimoonsa ja minä vain luulen että seurustelee mieheni kanssa. Kotona oli kuitenkin ollut hurja riitä, siitä kertoi mieheni - tyhmä hän.
En tehnyt sitä kostosta. Halusin vain pelastaa liittoni järkevällä keskustelulla. Pieleen se meni. Mutta muista että loppunut suhde ei aina ole epäonnistunut suhde. Sen jälkeenpäin sain kokea kun löysin uuden.
Mutta minusta kaikki kannattaa yrittää. Sitten ei tarvitse jälkeenpäin miettiä olisiko voinut saada rakastamansa kumppanin takaisin. Minulle ainakin tuli aivan selväksi että liitolla ei ollut mitään aineksia jatkoon, yritin ihan kaikki mitä vain keksin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus166313- 1972490
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan971894En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761497Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911049- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46929- 77843
- 45719
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708