.. Ja kaikenlainen puhekin palestiinalaisvaltiosta Israelin alueella pitää lopettaa.
Gazan alueen hallinta pitää ottaa NYT oikeisiin käsiin, Israelille.
Älkää viivytelkö.
Gazan alueen hallinta pitää ottaa NYT oikeisiin käsiin, Israelille.
Älkää viivytelkö.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Homejuusto ota reikäinen . Palestiinalaisilla on omat alueet joita israelilaiset ovat aina ja nytkin ryöstivät . Monikulttuurinen Israel ei sovi arabimaalle .
Päinvastoin ensin tulee lopettaa Israelin valtio, jonka YK virheellisesti lahjoitti. Tämän jälkeen alueelle voidaan alkaa suunnitella valtiota, mutta siten, että uskonnoilta otetaan pois päätösvalta.
Kiitos!
https://www.suomi24.fi/profiili/Valuuttakauppias
Moktar.Gubta , antisemitismiä vuosikymmenien kokemuksella.
Moktar.Gubta, islamisti ja Hamas-wannabe pilkkaa juutalaisia
Valuuttakauppias
2024-06-22 14:13:22
Ymmärrän mainiosti, jos winkkarikoijareita huvita katoa peiliin. Peilistä vastaan voi katsoa ihan pesunkestävä pikkurikollinen.
Niin tai näin, itse en viitsi loputtomiin kuunnella koijareiden parkua. Jos teillä paruttavaa on, voitte lähettää itkunne suoraan Jerusalemin itkumuurin päivystävälle rabbille. Olen jo aiemmin antanut teille palvelun sähköpostiosoitteen.
Näin kun toimitte, pysymme ystävinä. ;)))
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18349514/pii-ja-vaarennos#comment-129809943
Aloittaja on aivan oikeassa.
Tsinghis Kaan
Sehän kuuluu Israeliin!
Jumalan hylkäämä Israel tekee Gazasta Jumalan hylkäämän paikan.😁😁