Tosi hyvä minisarja. Tuleekohan siitä toinenkin kausi?
Jarno ja minä
7
518
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaisikohan miettiä vähän.
- Anonyymi
Hmmm koetan...
Ei onnistu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hmmm koetan...
Ei onnistu.Jos vaikka pääosan esittäjä heräisi henkiin kuten Dallasissa jne, sehän voisi voittaa vaikka 10 MM tai siirtyä formuloihin.
- Anonyymi
Tosi hyvä sarja,Jarno ja minä,ei ollenkaan tyypillistä suomalaista ylinäyttelemistä,jotenkin tyylikkään nostalginen.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Moottoripyöristä olisi voinut kertoa enemmän.
- Anonyymi
Pääosan esittäjä ei yhtään Jarnon näköinen ja murre kuulostaa aivan teennäiselle. Voisi pysyä myös faktoissa, tuskinpa siellä kieliongelmaa ollut heinäpaalien sijoittelussa.
- Anonyymi00007
Olipa hyvä sarja! Hienoa, että tälläisia voidaan vielä tehdä! Kerronta eteni sopivan verkkaisesti, näyttelijät sympaattisia, kuiskatut repliikitkin lausuttiin selkeästi, ei kuitenkaan teennäisesti ja musiikki jäi sopivasti taustalle. Kilpailun raakuus, siihen liittyvä kunnianhimo, toisaalta intohimo, tuotiin hyvin esille, samoin lajin kansainvälisyys. Ainoastaan musiikki jätti toivomisen varaa, vähän mitään sanomatonta ja "Kultaa taikka kunniaa" ilmestyi vasta -73, ei 60-luvulla.
Itse en tiennyt, että Jarno oli noin hyvä, mutta wikipediastahan se selviää ja aikalaisten kunnioituksesta. Surullisesta kohtalosta oli tehty kaunis tarina, tämä ansaitsi tulla kerrotuksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753425Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1041730Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2301381- 741336
- 641205
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991097Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521079- 63991
Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei18873- 42857