Ukraina on saamassa entistä ulottuvampia aseita ja mm. Ruotsi ei ole rajoittanut iskuetäisyyksiä lahjoittamiltaan aseilta. Jos tästä käytännöstä tulee normi, niin onko odotettavissa Ukrainan erikoisoperaatioita?
Aloittaako Ukraina erikoisoperaatiot?
Anonyymi-ap
9116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joitakin Ukrainan tuoreita iskuja:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/brittitiedustelulta-yksityiskohtaista-tietoa-krimin-atacms-iskusta-satelliittikuvat-nayttavat-tuhoutuneet-havittajat/8940566#gs.9z4qyu
Lentokoneita ilmeisestikin tuhottu Krimiltä.
https://www.verkkouutiset.fi/a/uusi-ennatys-ukraina-iski-venajan-tutka-asemaan-1800-kilometrin-paassa/#c20f7db6
Lähellä Kazakstanin rajaa sijainneeseen tutka-asemaan on isketty.
Roskamedian linkeilläkö yrität aivopestä väkeä - ei olla noita luettu, ei avata jatkkossakaan...täytyy sitä olla oman arvon tuntoa sen verran ettei mene aina median kusetuksiin....luulisi, että piikkikusaisu jo herätti mutta ei toki jokaista.
ukraina is kaput !
jo yli miljoona sota vainajaa.
Lännessä silti juhlitaan ja halutaan lisää tuhoa...
mutta brysselin ja washingtonin politikot ei itse ole halukkaita menemään rintamalle....
Aloittajahyvä, ei se Ukrainaneonatsiarmeija muuta kuin antautuu hyvän sään aikana
Venäjä otti Harkovasta otteen ja on tuhonnut rintaman....
https://www.youtube.com/watch?v=Er239pfFZxA
Satoja miljardeja on kaadettu Ukrainaan. Jos vastaava resurssi olisi käytetty rauhan aikaansaantiin, voisi Euroopassa olla jo aikoja sitten ollut rauha neuvotteluiden kautta. Ihmiskunta on tullut hulluksi ja yhä hullummaksi menee. Asekauppiaat ovat ainoat voittavat.
Mutta rauha jollakin sairailla ehdoilla että venäjän natsi- hallinto , siis sellainenhan se on,
ottaisi maa-alueita hyökkäämällä toiseen maahan,
ei ole hyväksyttävää milloinkaan.
Demokratiaa pitää puolustaa kun diktaattoriputin hyökkäilee keksityillä valheillaan Ukrainan kimppuun.
Mihin ehtoihin kenties viittaat? Kuvittelemiisi?
Odotan sitä kuin kuuta nousevaa. Mihin suuntaan lähtevöt kaajentamaan? Työyhteenliittymä Venäjän kanssa kenties.
Eli Ukrainan hyökkäyssota?