Uteliaisuudesta kyselen, minkälaisilla eri tavoilla ihmisiä on kosittu? Tavallisten ihmisten tarinat kiinnostavat.
Olen ollut avioliitossa, joka päättyi eroon. Kosinta ei toki liity sellaisenaan eroon, mutta myöhemmin mietin, että kertoivatko jotkut jo pienetkin asiat aikoinaan siitä, miten avioliitto oli mennäkseen.
Nyt nautin auringonpaisteesta ja totuttelen ajatukseen siitä, että elämä kannattalee ja annan aikaa itselleni ja nautin lasteni kansss olemisesta. Ihanaa kesää kaikille! :)
Millä tavalla teitä on kosittu?
2
199
Vastaukset
- Anonyymi
Olin seurustellut nykyisen vaimoni kanssa vajaa 2 vuotta. Opiskelustani ja kesätöistä johtuen seurustelu oli hyvin vaihtelevaa.
Sitten, yhtenä aamuna opiskelijakämpässäni, nykyinen vaimoni sanoi, että hänen mielstään meidän pitäisi mennä kihloihin.
Joo. Joo. Oli vastaukseni. Eikös tuo ollut kosinta?
Vaimoni hoiti kaikki järjestelyt ja uskoi myös viestini, etten ryhdy minkään joukkotapahtuman apinaksi.
Kappeli ja todistajat.
Tuohon nyt aikaa 55 vuotta. - Anonyymi
Uudenvuodenaattona kun uusivuosi vaihtui kotona. Mies polvistui ja oli hommannut kihlasormuksen. Olisi halunnut kosia jossain julkisella paikalla kuulemma mutta minä tulin kipeäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694919KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923850- 1903647
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783299Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502979- 252004
- 241971
- 1871857
- 301706
HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ
Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus981406