Korhola erottui tideolla ja asiapitoisuudellaan MTV3 EU valitentissä. Vasemmistosta Ville Niinistö, Eero Heinäluoma ja Li Andersson toistelivat unelmahöttöään ja puhuivat muunneltua totuutta minkä jaksoivat. Samaan laulukuoroon välillä yhtyi Kokoomuksen Henna Virkkunen vakuuttelemalla mm. olevansa Suomen etua hoitamassa europarlamentissa. No kuitenkin kannattaa liittovaltiota, yhteistvastuullista velkaa ja EU:n ennallistamisasetusta sekä oli hyväksymässä pakkausasetusta, joka lisää muovin käyttöä, muoviastioiden pesua ja romuttaa Suomen ympäristöystävällisemmän pullonpalautusjärjestelmän.
Lisää JÄRJEN ÄÄNTÄ kaivataan europarlamenttiin Brysseliin.
Lisää JÄRJEN ÄÄNTÄ kaivataan europarlamenttiin Brysseliin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Voitko kiteyttää.
Tarkemmin voit lukea
https://www.korhola.com/
Lyhyesti.
Nykyiset kestämättömät ilmastoimet tulevat maksamaan Suomelle vuodessa saman verran kuin koko sotesektori.
EU:n yhteisvastuullinen velka ei ole vaihtoeto.
Kysyttäessä lähettäisitkö joukkoja Ukrainaan, Korholan vastaus oli selkeä Ei.
Korhola myös ihmetteli, miten Li Andersson voisi olla menossa tekemään yhteistyötä eäärivasemmistolaisten kanssa Euroopan unioniin, joihin kuuluu Putinisteja, vaikka Andersson toisteli tentissä Vasemmisto ei kannata ja nimen omaan estävät tällaisen tapahtumasta, mutta lopuillan oleva eurovaalikausi osoittaa ihan muuta.
Korhola myös korosti kuinka tärkeää ilmastonmuutoksen torjunta on klobaalisti, ei pelkästään EU:n tasolla ja ajaisi itse järkevämpää sääntelyä ilmastoasioissa. Ei henkihieveriin ajamista.
EU pitäisi lakkauttaa.
Markka takaisin
Minulla on muutama. Voin lähettää. Kerro osoite.
Korhola on vuosien mittaan muuttunut entistä sekopäisemmäksi. Milloin uskovainen, milloin rokotevastainen, silloin salaliittoteoreetikko. Ja kuvaahan sekin, että seitsemänkymppiä käyvällä ämmällä on 17 v nuorempi miesystävä, putkimies, siis joku jamppa.
Mutta kun jamppa on selvinpäin niin kovin kultainen ja ihana.
Et pidä Korholan ajamasta politiikasta ja se tekee hänäestä hörhön. Kannattaa varmaan äänestää Vihreitä ja Demareit. Heidän ilmastopolitiikkaa se vasta on sekopäistä vai mitä olet mieltä. Olivat ajamass Suomea ja EU:ta riippuvaiseksi Venäjän energiasta. Vihreät ajoi pitkään 2010-luvulla muovista eroon. 2020 luvulla haluavat muovia lisää ja se on yhtäkkiä ilmastoteko. Kokoomus Meppien avustuksella olivat hyväksymässä ennallistamisasetusta ja pakkausasetusta, joka tuo lisää muovia ja muovin pesua pakkauksiin uudellenkäyttö lain myötä ja ympäristöystvällisempi pullonpalautusjärjestelmämme ottaa askeleen taakseppäin vanhaan, jossa pulloja pestiin.
Luolapiirrokset takaisin.
Miksi naisella ei saisi olla nuorempaa poikaystävä. Onhan rahaukoillakin lähes aina 20-40 vuotta nuorempi nainen, esim. Ex pressa, Hjallis jne. Hyvin Korhonen muuten hiljensi moottoriturpa Lin, joka kuulemma ruotsinkielisenä vie RKPltä ääniä, hurrit voittaa aina tässä maassa.
Suomi käyttää miljardeja vuosittain ilmaston hyväksi, silti "kunnianhimoiset" vihreät toitottavat vuodesta toiseen ettei mitään ole saatu aikaan...
Vihreät ja muu vasemmistoa ajavat sekopäistä ilmastopolitiikkaa. Ensin tehdään aitoja ilmastotekoja. Sitten huomataan että yritykset vain hyötyy. No käänytään taakseppäin. Muovilinjastot saatu karsittua pois ja nyt ne otetaan takaisin. JES! Kotimaiset yritykset joutuvat kärsimään! No niin kärsii ilmastokin :D